Paryż z dzieckiem: atrakcje

Paryż to miasto sztuki i kultury, ale jest ono też doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Jedynie zwiedzanie z niemowlakiem może być bardziej wymagające, ale dla większych dzieci mnóstwo zajęć, które zapewnią rozrywkę każdemu. W tym poście omówię niektóre z najlepszych atrakcji Paryża z dziećmi, w tym muzea, parki i inne ciekawe atrakcje.

Potrzebujesz biletów na paryskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

Jeśli wybierasz się do Paryża to kup mój autorski przewodnik, który już od pierwszej wizyty w mieście miłości pozwoli Ci zaoszczędzić!

Paryż z dzieckiem: atrakcje – Muzea i galerie sztuki

Paryż z dzieckiem: atrakcje
Paryż z dzieckiem: atrakcje

W Paryżu znajdują się jedne z najbardziej znanych muzeów i galerii sztuki na świecie, a wiele z nich oferuje zajęcia i wystawy idealne dla dzieci. Jeśli pragniesz wybrać się do Paryża to szukaj tanich lotów tutaj: Tanie Loty.

Luwr

Paryż słynie z bogatej kultury i historii, a wiele muzeów i galerii sztuki oferuje ciekawe zajęcia dla dzieci. Jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia jest Musée du Louvre, które jest jednym z największych muzeów na świecie i posiada imponującą kolekcję dzieł sztuki i artefaktów. Luwr oferuje „ścieżkę rodzinną” -„Petit Louvre”, która zabiera zwiedzających w podróż po galeriach muzeum, z zabawnymi zajęciami i łamigłówkami dla dzieci do rozwiązania po drodze.

Oranżeria

Ponadto Musée de l’Orangerie to mniejsze muzeum, które jest idealne dla rodzin z młodszymi dziećmi, ponieważ oferuje wciągające wrażenia dzięki słynnym obrazom lilii wodnych Moneta.

Orsay

Musée d’Orsay organizuje zabawne „poszukiwanie skarbów impresjonizmu”, w którym dzieci mogą uczestniczyć podczas zwiedzania galerii.

Muzeum nauki i przemysłu

Cité des Sciences et de l’Industrie oferuje praktyczne eksperymenty naukowe i interaktywne pokazy, które są idealne dla dzieci w każdym wieku.

Muzeum Sztuki i Rzemiosła

Kolejnym wspaniałym muzeum do odwiedzenia z dziećmi jest Musée des Arts et Métiers, poświęcone nauce i przemysłowi. W muzeum znajdują się interaktywne eksponaty, które pozwalają zwiedzającym poznać różne zasady i wynalazki naukowe, dzięki czemu jest to edukacyjne i zabawne doświadczenie dla dzieci w każdym wieku.

Muzeum Grevina

Dodatkowo Musée Grévin to wyjątkowe muzeum, w którym znajdują się naturalnej wielkości figury woskowe znanych postaci z historii i popkultury, które z pewnością zafascynują zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Centrum Pompidou

Dla rodzin zainteresowanych sztuką współczesną Centre Pompidou to miejsce, które trzeba odwiedzić. Muzeum oferuje warsztaty i zajęcia skierowane do dzieci, takie jak lekcje rysunku i interaktywne instalacje.

Lwy i tygrysy, Wielka Galeria Ewolucji w Paryżu
Lwy i tygrysy, Wielka Galeria Ewolucji w Paryżu

Wielka Galeria Ewolucji

To miejsce samo w sobie oferuje ciekawe wystawy dla dzieci. To muzeum wypchanych zwierząt, które można zobaczyć z bliska. To idealna atrakcja dla dzieci!

Musée de la Chasse et de la Nature

Wreszcie Musée de la Chasse et de la Nature oferuje wyjątkowe wrażenia dla rodzin zainteresowanych przyrodą i zwierzętami. W muzeum znajduje się kolekcja wypchanych zwierząt, sprzętu myśliwskiego i interaktywnych eksponatów, które pozwalają zwiedzającym poznać świat przyrody i jego ochronę.

Jeśli szukasz innych ciekawych muzeów? Przeczytaj Najlepsze muzea w Paryżu oraz Muzeum Rodina: Fascynująca podróż przez artystyczne dziedzictwo Auguste’a Rodina.

Paryż z dzieckiem: atrakcje – parki i ogrody

Paryż z dzieckiem: atrakcje
Atrakcje w Paryżu z dzieckiem

Paryż ma mnóstwo terenów zielonych, które są idealne na spędzenie dnia z rodziną. Paryż znany jest ze swoich pięknych parków i ogrodów, które zapewniają relaksujące i zabawne wrażenia rodzinom z dziećmi.

Ogrody Luksemburskie

Jednym z najpopularniejszych parków jest Jardin du Luxembourg, który znajduje się w samym sercu miasta. W parku znajduje się plac zabaw, przejażdżki na kucykach i pokazy kukiełkowe, a także staw, w którym zwiedzający mogą wypożyczyć miniaturowe żaglówki. Ponadto w parku znajduje się wiele otwartych terenów zielonych, na których rodziny mogą urządzić piknik lub pograć w piłkę nożną.

Ogród botaniczny

Jardin des Plantes to ogród botaniczny z zoo, muzeum historii naturalnej i labiryntem. To piękne miejsce, które niestety często jest pomijane w czasie wizyty w Paryżu. Można tam spędzić naprawdę miły czas w gronie rodzinnym.

Jardin d’Acclimatation

Jardin d’Acclimatation to popularny park rozrywki z przejażdżkami, zwierzętami i placami zabaw dla dzieci w każdym wieku.

Parc Buttes Chaumont

Innym popularnym parkiem jest Parc des Buttes-Chaumont, który znajduje się w północno-wschodniej części miasta. Park położony jest na wzgórzu i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na Paryż. Znajduje się tam także jezioro, wodospady i most wiszący. Ogólnie w tym parku jest wiele miejsc dla rodzin na relaks i piknik. To także place zabaw i teatr na świeżym powietrzu, w którym przez całe lato odbywają się imprezy.

Paryskie Zoo

Dla rodzin zainteresowanych zwierzętami Parc Zoologique de Paris to miejsce, które trzeba odwiedzić. Zoo ma ponad 2000 zwierząt z całego świata, w tym lwy, tygrysy i słonie. Ponadto zoo oferuje farmę dla dzieci, w której dzieci mogą wchodzić w interakcje ze zwierzętami domowymi, a także małe zoo i przejażdżki na kucykach. Kup bilet do paryskiego zoo tutaj.

Lasek Buloński

Wreszcie Lasek Buloński to rozległy park położony na zachodnim krańcu Paryża. Park oferuje szeroką gamę atrakcji dla rodzin, w tym wypożyczalnie rowerów, wypożyczalnie łodzi i miniaturową przejażdżkę kolejką, która zabiera gości na wycieczkę po parku. Dodatkowo w parku znajdują się place zabaw i miejsca piknikowe, a także ogród botaniczny i zoo.

Podsumowując, Paryż ma szeroką gamę parków i ogrodów, które oferują rozrywkę i edukacyjne doświadczenia dla rodzin z dziećmi. Odwiedzając te parki, rodziny mogą cieszyć się pięknem przyrody, jednocześnie uczestnicząc w zajęciach skierowanych do dzieci. Niezależnie od tego, czy interesują Cię zwierzęta, place zabaw czy pikniki, w tych pięknych terenach zielonych każdy znajdzie coś dla siebie.

Paryż z dzieckiem: atrakcje – rozrywka i pokazy

Stolica Francji oferuje wiele możliwości rozrywki dla rodzin z dziećmi. Paryż to miasto pełne rozrywek i pokazów, które są idealne dla rodzin z dziećmi.

Disneyland

Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest Disneyland Paris, który znajduje się na obrzeżach miasta i jest domem dla ekscytujących przejażdżek, parad i pokazów z udziałem ulubionych postaci Disneya. Oprócz parku rozrywki, Disneyland Paris ma również dzielnicę handlową, restauracje i hotele oferujące zakwaterowanie dla rodzin.

Jeśli szukasz biletów do Disneylandu to polecam kupić je tutaj:

  • Bilet do Disneylandu na konkretny dzień do 2 parków: kup tutaj
  • Bilet do Disneylandu na kilka dni do 2 parków: kup tutaj
  • Bilet do Disneylandu bez konkretnej daty wejścia: kup tutaj
  • Bilet do Disneylandu z transportem z Paryża: kup tutaj
  • Transport z paryskiego lotniska do Disneylandu: kup tutaj
  • Prywatny transfer z lotniska do Disneylandu: kup tutaj
Disneyland - rady jak przygotować się na wizytę
Disneyland – rady jak przygotować się na wizytę

Opera Bastille

Opéra Bastille ma specjalny program dla rodzin o nazwie „Opéra en famille”. W ramach tego programu dzieci mogą poznawać operę i cieszyć się nią poprzez warsztaty i przedstawienia.

Cyrk

Innym popularnym miejscem dla rodzin jest Cirque d’Hiver Bouglione, cyrk, który bawi publiczność od ponad 160 lat. Cyrk oferuje szereg aktów, w tym akrobatów, klaunów i treserów zwierząt. Cyrk oferuje występy, które z pewnością zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Cirque Phenix to kolejny cyrk, który oferuje rodzinne pokazy z niesamowitymi występami z całego świata.

Park Asterix

Podobny do Disneylandu, ale z atrakcjami raczej dla większych dzieci, Park Asterix jest tańszy a ma wiele różnych karuzeli i atrakcji. Bilety kupisz tutaj.

Paryska Opera

Dla rodzin zainteresowanych występami na żywo Opéra Garnier to miejsce, które trzeba odwiedzić. Opera oferuje rodzinne przedstawienia klasycznych oper i baletów, a także specjalne pokazy dla dzieci, które obejmują opowiadanie historii i muzykę.

Teatr Chatelet

Ponadto Théâtre du Châtelet to historyczny teatr, w którym odbywa się szeroka gama przedstawień i przedstawień skierowanych do rodzin, w tym musicali i sztuk teatralnych.

Paryskie Akwarium

Wreszcie, Aquarium de Paris jest doskonałym miejscem dla rodzin zainteresowanych życiem morskim. W akwarium znajduje się ponad 10 000 ryb i zwierząt morskich z całego świata, w tym rekiny, płaszczki i żółwie morskie. Akwarium oferuje również szereg atrakcji dla dzieci, w tym zbiornik dotykowy, w którym odwiedzający mogą wchodzić w interakcje ze stworzeniami morskimi, oraz wciągające kino 360 stopni, które zabiera odwiedzających w wirtualną podwodną przygodę.

Kup bilety do paryskiego Akwarium tutaj.

Podsumowując, Paryż oferuje szereg rozrywek i pokazów, które są idealne dla rodzin z dziećmi. Od parków rozrywki, przez występy na żywo, po cyrki i akwaria — w tym pięknym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Odwiedzając te miejsca z rodziną, masz pewność, że będziesz mieć zabawne i niezapomniane wrażenia, które będą trwać przez całe życie.

Paryż z dzieckiem: atrakcje
Co robić z dzieckiem w Paryżu

Paryż z dzieckiem: atrakcje

Paryż to z pewnością fantastyczne miejsce dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Od muzeów i galerii sztuki po parki, ogrody i lokale rozrywkowe — każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz z niemowlęciem, małymi dziećmi czy nastolatkami, Paryż oferuje wiele atrakcji, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie. Więc następnym razem, gdy planujesz rodzinne wakacje, rozważ dodanie Paryża do listy miejsc docelowych.

Więcej ciekawych rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Paryżu:

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ POMYSŁÓW NA AKTYWNOŚCI W PARYŻU? Prawdopodobnie znajdziesz je na moim blogu!

Więcej informacji na temat ciekawych aktywności można znaleźć w moich artykułach. Przeczytaj: Paryż idealny na zdjęcia: gdzie zrobić wspaniałe zdjęcia z Wieżą Eiffla lub zobaczyć co robić wieczorem w Paryżu.

Gdzie się zatrzymać w Paryżu?

Booking.com

Marzy Ci się hotel z widokiem na Wieżę Eiffla? Zarezerwuj go tutaj!

Polecam również: