Moulin Rouge Paris to z pewnością najsłynniejszy kabaret na świecie, z ponad 130-letnią historią. Położony u podnóża Montmartre, w 18. dzielnicy Paryża, Moulin Rouge jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Paryża nocą. Moulin Rouge – czy warto wybrać się na spektakl?

Początki Moulin Rouge

Najsłynniejszy kabaret świata ma nieprzerwanie otwarte spektakle od 1889 roku. Założyciele Joseph Oller i Charles Zidler mieli wizję stworzenia miejsca, w którym bogaci i sławni paryżanie mogliby poszaleć w mniej szykownej części Paryża, Montmartre. Jednak to miejsce od razu przyciągnęło ludzi ze wszystkich klas społecznych. Moulin Rouge natychmiast stał się magnesem dla wszystkich — kobiet, robotników, artystów, burżuazji, biznesmenów a także dla turystów.

Moulin Rouge czy warto?
Moulin Rouge – czy warto wybrać się na spektakl?

Francuski Kankan ze swoimi rytmami i błyszczącymi kostiumami, a także publiczność napędzana szampanem, sprawiły, że klub nocny stał się poszukiwanym miejscem docelowym.

Budynek Moulin Rouge znajduje się przy 82 Boulevard de Clichy w dzielnicy Montmarte. Jednak obecny budynek nie jest oryginalnym Moulin Rouge. 27 lutego 1915 r. pożar zniszczył Moulin Rouge i odbudowano go w 1921 r. w identyczny sposób, jak istniał pierwotnie.

Dlaczego warto wybrać się do Moulin Rouge

Renoma tego miejsca prześciga sama siebie i niewątpliwie bez powodu. Kabaret w tym miejscu to oczywiście przedstawienie jedynie w swoim rodzaju, ale powodów do tego jest wiele.

  • Każdy element dopracowany jest do najmniejszego szczegółu
  • Muzyka, stroje, tancerki, wystrój miejsca, atmosfera idealnie ze sobą współgrają w wyniku czego mamy niesamowite show.
  • Wszystkie kostiumy są robione ręcznie przez Maison Vergès i szyte na miejscu w Moulin Rouge!
  • Najbardziej wyszukane stroje mogą ważyć nawet do 5 kg.
  • Wszystkie kryształy użyte do kostiumów to Swarovski.
  • Każdego roku z Maison Fevrier wychodzą trzy kilometry boa z piór strusich. Produkcja boa o długości 3,50 m zajmuje około 16 miesięcy.
  • Moulin Rouge jest największym na świecie konsumentem szampana z 240 000 butelek szampana otwieranych rocznie. Ponadto wydawanych jest 50 000 butelek wina rocznie.
  • Restauracja w Moulin Rouge została wpisana do przewodnika gastronomicznego Gauld & Millau. Główny kicharz David Le Quellec zebrał zespół składający się z 25 osób w kuchni i 5 osób do pomocy Cukiernikowi. Wszystkie talerze przygotowywane są na miejscu – z pewnością to orgazm kulinarny!

Rodzaje biletów do Moulin Rouge

Obecnie Moulin Rouge to nie tylko kabaret, ale także resturacja, dlatego wybierając się na spektakl można także wybrać opcje z kolacją. Do wyboru jest kilka menu, z których każde nosi imię kluczowej aktorki, artystki lub epoki. Menu składają się z przystawek, dania głównego oraz deseru. Do tego pół butelki szampana na osobę jest zawsze wliczone w cenę biletu wstępu!

Kabaret Moulin Rouge proponuje różne opcje wieczornych pokazów:

W Moulin Rouge obowiązuje strój elegancki, także przygotuj się wcześniej na taką okazję.

Adres: 82 Bd de Clichy, 75018 Paryż.

Potrzebujesz biletów na paryskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

Przeczytaj także co warto zobaczyć w dzielnicy Montmartre oraz Punkty widokowe w Paryżu czyli gdzie można zobaczyć miasto miłości z góry.

Gdzie się zatrzymać w Paryżu?

Booking.com