Moulin Rouge Paris to najsłynniejszy kabaret na świecie, z ponad 130-letnią historią. Położony u podnóża Montmartre, w 18. dzielnicy Paryża, Moulin Rouge jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Paryża nocą. Moulin Rouge – czy warto wybrać się na spektakl?

Początki Moulin Rouge

Najsłynniejszy kabaret świata ma nieprzerwanie otwarte spektakle od 1889 roku. Założyciele Joseph Oller i Charles Zidler mieli wizję stworzenia miejsca, w którym bogaci i sławni paryżanie mogliby poszaleć w mniej szykownej części Paryża, Montmartre. Jednak to miejsce od razu przyciągnęło ludzi ze wszystkich klas społecznych. Moulin Rouge natychmiast stał się magnesem dla wszystkich — kobiet, robotników, artystów, burżuazji, biznesmenów a także dla turystów.

Moulin Rouge czy warto?
Moulin Rouge – czy warto wybrać się na spektakl?

Francuski Kankan ze swoimi rytmami i błyszczącymi kostiumami, a także publiczność napędzana szampanem, sprawiły, że klub nocny stał się poszukiwanym miejscem docelowym.

Budynek Moulin Rouge znajduje się przy 82 Boulevard de Clichy w dzielnicy Montmarte. Jednak obecny budynek nie jest oryginalnym Moulin Rouge. 27 lutego 1915 r. pożar zniszczył Moulin Rouge i odbudowano go w 1921 r. w identyczny sposób, jak istniał pierwotnie.

Dlaczego warto wybrać się do Moulin Rouge

Renoma tego miejsca prześciga sama siebie i nie bez powodu. Kabaret w tym miejscu to oczywiście przedstawienie jedynie w swoim rodzaju, ale powodów do tego jest wiele.

  • Każdy element dopracowany jest do najmniejszego szczegółu
  • Muzyka, stroje, tancerki, wystrój miejsca, atmosfera idealnie ze sobą współgrają
  • Wszystkie kostiumy są robione ręcznie przez Maison Vergès i szyte na miejscu w Moulin Rouge!
  • Najbardziej wyszukane stroje mogą ważyć nawet do 5 kg.
  • Wszystkie kryształy użyte do kostiumów to Swarovski.
  • Każdego roku z Maison Fevrier wychodzą trzy kilometry boa z piór strusich. Produkcja boa o długości 3,50 m zajmuje około 16 miesięcy.
  • Moulin Rouge jest największym na świecie konsumentem szampana z 240 000 butelek szampana otwieranych rocznie. Ponadto wydawanych jest 50 000 butelek wina rocznie.
  • Restauracja w Moulin Rouge została wpisana do przewodnika gastronomicznego Gauld & Millau. Główny kicharz David Le Quellec zebrał zespół składający się z 25 osób w kuchni i 5 osób do pomocy Cukiernikowi. Wszystkie talerze przygotowywane są na miejscu.

Rodzaje biletów do Moulin Rouge

Obecnie Moulin Rouge to nie tylko kabaret, ale także resturacja, dlatego wybierając się na spektakl można także wybrać opcje z kolacją. Do wyboru jest kilka menu, z których każde nosi imię kluczowej aktorki, artystki lub epoki. Menu składają się z przystawek, dania głównego oraz deseru. Do tego pół butelki szampana na osobę jest zawsze wliczone w cenę biletu wstępu!

W Moulin Rouge obowiązuje strój elegancki.

Adres: 82 Bd de Clichy, 75018 Paryż.

Przecztaj także co warto zobaczyć w dzielnicy Montmartre.