Gdzie zjeść śniadanie w Paryżu?

Paryż słynie z pysznego jedzenia i jest doskonałym miejscem na znalezienie smacznego śniadania. Gdzie zjeść śniadanie w Paryżu?

W mieście znajduje się wiele kawiarni, piekarni i restauracji oferujących pyszne śniadania. Można przebierać w różnych opcjach od tradycyjnych francuskich wypieków i rogalików po bardziej międzynarodowe opcje, takie jak jajka, bekon i tosty z awokado.

Miejsce na śniadanie w Paryżu

Wiele kawiarni i piekarni w Paryżu oferuje również menu „śniadaniowe”, które obejmuje różnorodne produkty śniadaniowe, takie jak rogaliki, bagietki, dżem, masło oraz ciepły napój. Jeśli szukasz tradycyjnego miejsca na śniadania, w Paryżu jest też wiele restauracji, które serwują śniadania, oferując dania takie jak omlety, jajka po benedyktyńsku i kanapki śniadaniowe. Ogólnie rzecz biorąc, Paryż to świetne miejsce na dobre śniadanie, z mnóstwem opcji, które zaspokoją różne gusta i każdy budżet.

Polecam także mój autorski przewodnik po Paryżu, którego cena zwróci Ci się już przy pierwszej wizycie w restauracji! Jak to możliwe? Otóż podaje w nim wiele wskazówek, które pozwolą zarezerwować restauracje dużo taniej!

Gdzie można pójść na śniadanie w Paryżu?

Oto kilka propozycji, gdzie zjeść śniadanie w Paryżu:

 • Cukiernie: Są to piekarnie specjalizujące się w wypiekach i innych słodkich smakołykach, które są popularnym miejscem na szybkie śniadanie w drodze. Udaj się do jednej ze znanych cukierni, takich jak Ladurée lub Pierre Hermé. Możesz też poszukać mniejszych, lokalnych piekarni, aby uzyskać bardziej autentyczne wrażenia.
 • Kawiarnie: Wiele kawiarni w Paryżu serwuje śniadania i zazwyczaj można zamówić takie produkty, jak croissanty, pain au chocolat czy kanapki ze świeżej bagietki. Niektóre kawiarnie oferują również bardziej treściwe dania śniadaniowe, takie jak omlety i naleśniki.
 • Miejsca na brunch: brunch staje się coraz bardziej popularny w Paryżu i można znaleźć wiele miejsc, w których serwowane są dania brunchowe, takie jak jajka, tosty z awokado i miski smoothie.
 • Targi spożywcze: Paryż ma kilka targów spożywczych, które są popularnymi miejscami na śniadanie. Przykładem są Marché d’Aligre i Marché du Livre. Tutaj można znaleźć różnorodne świeże, lokalne składniki i dania, którymi można się delektować.
 • Hotele: wiele hoteli w Paryżu oferuje śniadanie w cenie pokoju lub za dodatkową opłatą, co może być wygodną opcją, jeśli zatrzymujesz się w hotelu.
Gdzie zjeść śniadanie w Paryżu?

Pyszne kawiarnie gdzie warto pójść na śniadanie w Paryżu

Paryż jest słynie ze swoich doskonałych kawiarni, oto kilka propozycji najlepszych kawiarni na śniadanie w Paryżu:

 • Coutume Café: Ta popularna kawiarnia ma dwie lokalizacje w Paryżu i serwuje szeroki wybór dań śniadaniowych, takich jak tosty z awokado, muesli i kanapki z bajglami. Mają także wybór wypieków i różne opcje kawy. Adres: 47 Rue de Babylone, 75007 Paris oraz La Grande Epicerie De Paris Rive Droite, 78 Rue de Passy, 75016 Paris.
 • Holybelly: To modne miejsce słynie z pysznych dań śniadaniowych. Tutaj zjesz klasyki, takich jak jajka na bekonie, a także bardziej kreatywne opcje. Mają też szeroki wybór kaw i popularny weekendowy brunch. Adres: 5 Rue Lucien Sampaix, 75010 Paris.
 • Frenchie To Go: tutaj znajdziesz transatlantyckie menu, które sprawdza się wyśmienicie, łącząc shakshukę i ciastka na śniadanie. Wszystko przygotowywane jest od podstaw na miejscu, a składniki pochodzą prosto od producentów. Adres: 9 Rue du Nil, 75002 Paris.
 • Ten Belles: ta popularna kawiarnia ma przytulną, industrialną atmosferę i serwuje szeroki wybór dań śniadaniowych, takich jak tosty z awokado, muesli i rogaliki. Do tego oczywiście także różne opcje kawy i herbaty. Adres: 53 Rue du Cherche-Midi, 75006 Paris oraz 17-19 R. Bréguet, 75011 Paris.
 • Le Pain Quotidien: Ta międzynarodowa sieć piekarnio-kawiarni ma kilka lokalizacji w Paryżu i serwuje szeroki wybór produktów śniadaniowych, takich jak ciasta, omlety i muesli. Tutaj można dostać również bezglutenowy chleb. Tych kawiarni jest kilka i są one bardziej nowoczesne, a nie typowo paryskie. Podaję kilka lokalizacji. Adres: 97 Rue Rambuteau, 75001 Paris lub 8-20 Rue des Archives, 75004 Paris.
 • Wild and the Moon: Dobra opcja dla osób z nietolerancją glutenu i laktozy. Śniadania przygotowywane są z sezonowych, organicznych i etycznie pozyskiwanych składników. Natomiast ich dania „detoksykujące” to coś więcej niż tylko piękno skóry. Adres: 19 Pl. du Marché Saint-Honoré, 75001 Paris.
Francuskie śniadanie

Potrzebujesz biletów na paryskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

Jeśli wybierasz się do Paryża to warto zarezerwować bilety wcześniej na poniższe atrakcje:

Polecam także zobaczyć mój wpis na temat aplikacji przydatnych we Francji, gdzie dowiesz się gdzie można szukać jedzeniowych deali w Paryżu i mieć duże zniżki na jedzenie. Wpis znajdziesz tutaj.

Przeczytaj także: Co musisz koniecznie zjeść w Paryżu? Zobacz także jak zrobić macaron: Francuskie desery: macaron.

Marzy Ci się hotel z widokiem na Wieżę Eiffla? Zarezerwuj go tutaj!

Polecam również: