Pola Elizejskie: przewodnik po najbardziej kultowej alei Paryża

Arc de triomphe jest jednym z najbardziej znanych zabytków Paryża i jest obowiązkowym miejscem dla każdego, kto odwiedza to miasto. Łuk Triumfalny: pomnik francuskiej historii i triumfu.

Arc de triomphe stoi na Placu Charlesa de Gaulle’a, a zarazem na zachodnim krańcu Pól Elizejskich. Jest on jest symbolem francuskiej potęgi militarnej i dumy narodowej.

Łuk Triumfalny został zbudowany w latach 1806-1836 dla upamiętnienia zwycięstw armii napoleońskiej. Pomnik ma 50 metrów wysokości i jest ozdobiony płaskorzeźbami przedstawiającymi kluczowe momenty francuskiej historii wojskowej, w tym bitwę pod Austerlitz i oblężenie Tulonu.

Odwiedzając Łuk Triumfalny można również zobaczyć podziemny grobowiec Nieznanego Żołnierza, który znajduje się pod pomnikiem. Grób jest poświęcony pamięci francuskich żołnierzy, którzy zginęli w I wojnie światowej. Jest potężnym przypomnieniem poświęceń tych, którzy służyli swojemu krajowi.

Oprócz swojego historycznego znaczenia, Łuk Triumfalny jest również imponującym dziełem architektury. Wykonano go z kamienia i ozdobiono misternymi płaskorzeźbami i rzeźbami. Widok pod łukiem jest naprawdę imponujący. Dodatkowo odwiedzający mogą odpłatnie wspiąć się po 284 schodach na szczyt pomnika, aby podziwiać wspaniały widok na Paryż i Pola Elizejskie.

Jednym z najbardziej pamiętnych aspektów Łuku Triumfalnego jest jego położenie w centrum Placu Charlesa de Gaulle’a. To ruchliwe rondo to jedno z najbardziej niebezpiecznch rond świata. Na rondzie pierwszeństwo mają zawsze samochody z prawej strony, dlatego należy wpuszczać wszystkie samochody wjeżdżające na rondo.

Niezależnie od tego, czy interesujesz się historią, architekturą, czy po prostu szukasz pięknego miejsca do podziwiania widoków, Łuk Triumfalny to miejsce, które musisz odwiedzić w Paryżu.

Jeśli wybierasz się do Paryża to warto zarezerwować bilety wcześniej na poniższe atrakcje:

Przeczytaj także: Paryż lista obowiązkowych miejsc do zobaczenia oraz Gdzie na zakupy w Paryżu? Przewodnik po paryskich sklepach