Bilety wstępu do atrakcji w Paryżu

Dlaczego warto kupować bilety online do atrakcji w Paryżu

Wielu ludzi marzy o odwiedzeniu Paryża i zobaczeniu wszystkich słynnych atrakcji, takich jak Wieża Eiffla, Luwr czy Wersal. Jednakże, każdego dnia tysiące turystów odwiedzają te miejsca, dlatego często trzeba stać w długich kolejkach do wejścia. Aby uniknąć frustracji, warto rozważyć zakup biletów online z wyprzedzeniem.

Kupowanie biletów online ma wiele zalet. Po pierwsze, można zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Nie trzeba stać w długich kolejkach, aby kupić bilety, a ceny biletów są często tańsze online. Po drugie, można uniknąć tłumów i tłoku, co pozwala na bardziej spokojne i relaksujące zwiedzanie. Po trzecie, kupując bilety online, można wybierać z różnych opcji biletów i pakietów, co umożliwia dostosowanie wizyty do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jeśli wybierasz się do Paryża to kup mój autorski przewodnik, który już od pierwszej wizyty w mieście miłości pozwoli Ci zaoszczędzić!

Jak kupować bilety online do atrakcji w Paryżu?

Kupowanie biletów online jest bardzo łatwe i wygodne. Można to zrobić na oficjalnej stronie internetowej danej atrakcji, na stronie internetowej biletów online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Przed zakupem należy jednak upewnić się, że strona internetowa jest bezpieczna i rzetelna.

Porady dotyczące kupowania biletów online

 • Kupuj z wyprzedzeniem: Nie czekaj do ostatniej chwili, aby kupić bilety online. Nie tylko możesz stracić szansę na zakup biletów, ale również może to oznaczać wyższe ceny. Większość atrakcji w Paryżu pozwala na zakup biletów z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, co pozwala na lepsze planowanie.
 • Porównuj ceny: Zanim kupisz bilety, porównaj ceny na różnych stronach internetowych, aby upewnić się, że kupujesz je w najlepszej cenie. Ceny biletów mogą się różnić w zależności od strony internetowej, na której je kupujesz.
 • Sprawdź opinie: Zanim kupisz bilety na stronie internetowej, sprawdź opinie innych osób, które już kupiły bilety na tej stronie. To pomoże Ci upewnić się, że kupujesz bilety z zaufanej i niezawodnej strony.
 • Upewnij się, że strona internetowa jest bezpieczna: Przed dokonaniem zakupu upewnij się, że strona internetowa, na której kupujesz bilety, jest bezpieczna.
 • Ja tutaj podaję bezpośrednie linki do strony GetYourGuide, z którą współpracuję od kilku lat. Ma ona nie tylko obszerny wybór biletów na wiele atrakcji, ale także możliwość rezygnacji do 2 dni przed datą na bilecie. Oprócz tego często są na niej różne promocje i można kupić bilety nawet taniej niż na oficjalnych stronach, często jest tak np. z biletami do Disneylandu. Jeśli jednak ceny wydają się Ci wygurowana na jakąś atrakcje to polecam porównać ją z tą, na ofijalnej stronie atrakcji.

Bilety wstępu do atrakcji w Paryżu

Bilety do muzeów w Paryżu online – zakup

Bilety do muzeów w Paryżu online
Gdzie kupić bilety do muzeów w Paryżu

Bilety do Luwru online – kup tutaj

Luwr to jedno z najważniejszych muzeów na świecie, a zarazem jedna z największych atrakcji turystycznych Paryża. Znajduje się tam ogromna kolekcja dzieł sztuki, takich jak malarstwo, rzeźba, rękodzieło artystyczne czy sztuka dekoracyjna. Wśród eksponatów można zobaczyć takie arcydzieła jak Mona Lisa Leonarda da Vinci czy Wenus z Milo. Oprócz bogatej kolekcji, muzeum przyciąga również uwagę swoją architekturą – zamieszczone w Luwrze piękne krużganki i dziedzińce zachwycają odwiedzających.

Wersal bilety online – kup tutaj

Wersal to pałac zbudowany w XVII wieku, który znajduje się na zachód od Paryża. W przeszłości był rezydencją królewską i symbolem francuskiej potęgi. Wersal jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc we Francji.

Paryski Disneyland – bilety online – kup tutaj

Disneyland to jeden z najbardziej znanych parków rozrywki na świecie. Znajduje się on na wschód od Paryża i składa się z dwóch parków: Disneyland Park i Walt Disney Studios Park. W Disneyland Park można przeżyć niezapomniane przygody z postaciami z bajek Disneya, w tym z Myszką Miki, Księżniczką Zosią czy Piotrusiem Panem. W Walt Disney Studios Park natomiast, zwiedzający mogą poznać kulisy produkcji filmowych, a także uczestniczyć w emocjonujących atrakcjach. Disneyland to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ale również dla miłośników bajek Disneya i fanów kina.

Jeśli szukasz biletów do Disneylandu to polecam wybrać z poniższych opcji:

 • Bilet do Disneylandu na konkretny dzień do 2 parków: kup tutaj
 • Bilet do Disneylandu na kilka dni do 2 parków: kup tutaj
 • Bilet do Disneylandu bez konkretnej daty wejścia: kup tutaj
 • Bilet do Disneylandu z transportem z Paryża: kup tutaj
 • Transport z paryskiego lotniska do Disneylandu: kup tutaj
 • Prywatny transfer z lotniska do Disneylandu: kup tutaj

Łuk Triumfalny w Paryżu – bilety online – kup tutaj

Łuk triumfalny to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w Paryżu, znajdująca się na placu Charlesa de Gaulle’a na końcu słynnej alei Champs-Élysées. Budowla ta została wzniesiona w latach 1806-1836 na polecenie Napoleona Bonaparte, jako hołd dla armii francuskiej za jej zwycięstwa w wojnach napoleońskich. Na łuku znajdują się reliefy przedstawiające ważne momenty z historii Francji oraz słynne postacie, takie jak Juliusz Cezar czy św. Ludwik.

Muzeum Orsay – bilety online – kup tutaj

Muzeum Orsay to jedno z najważniejszych muzeów sztuki w Paryżu, poświęcone głównie sztuce XIX i początku XX wieku. Znajduje się w dawnej stacji kolejowej Gare d’Orsay, którą przekształcono w muzeum w 1986 roku. W kolekcji muzeum znajdują się dzieła takich artystów jak Vincent van Gogh, Claude Monet, Edvard Munch, Auguste Renoir i wielu innych. Muzeum Orsay jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w Paryżu, a jego kolekcja stanowi niezwykłą atrakcję dla miłośników sztuki.

Centrum Pompidou – bilety online – kup tutaj

Centrum Pompidou to jeden z najważniejszych muzeów sztuki nowoczesnej i współczesnej w Europie. Znajduje się w samym sercu Paryża i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. Centrum Pompidou słynie z niekonwencjonalnej architektury, która wyróżnia go na tle innych budynków. W środku można zobaczyć kolekcję sztuki z XX i XXI wieku, a także uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach artystycznych, wystawach i pokazach filmowych. To idealne miejsce dla miłośników sztuki i kultury, którzy chcą poznać nowoczesne trendy w sztuce.

Bilety wstępu do atrakcji w Paryżu: Wieża Eiffla
Bilety wstępu do atrakcji w Paryżu: Wieża Eiffla

Wieża Eiffel – bilety online – kup tutaj

Wieża Eiffla to jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie i symbol Paryża. Została zbudowana w 1889 roku jako główna atrakcja Wystawy Światowej i miała początkowo służyć tylko jako tymczasowa konstrukcja. Jednakże, ze względu na swoją imponującą architekturę i unikalny wygląd, wieża Eiffla stała się jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych na świecie. Znajdują się tam trzy poziomy platform widokowych, z których można podziwiać panoramę miasta. Wieża Eiffla to obowiązkowy punkt programu każdego, kto odwiedza Paryż.

Moulin Rouge -bilety online – kup tutaj

Moulin Rouge to słynny kabaret w Paryżu, który istnieje już od ponad stu lat. Znany jest na całym świecie dzięki swoim widowiskowym tańcom i kostiumom. Widzowie mogą cieszyć się występami tancerzy, akrobatów i wokalistów podczas kolacji i pokazów wieczornych. To idealne miejsce dla miłośników sztuki, którzy chcą poczuć ducha Belle Époque w samym sercu Paryża.

Panteon- bilet wstępu i samodzielnie zwiedzanie – kup tutaj

Panteon w Paryżu to jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków miasta. Został on zbudowany w XVIII wieku jako kościół poświęcony św. Genowefie, jednak później stał się miejscem pochówku wielkich postaci Francji. Wewnątrz znajduje się słynna Krypta, w której spoczywają m.in. Victor Hugo, Marie Curie i Voltaire. Panteon jest również pięknym przykładem architektury neoklasycznej i z pewnością wart jest zobaczenia w środku podczas wizyty w Paryżu.

Katakumby w Paryżu – bilety online – kup tutaj

Katakumby w Paryżu to podziemny labirynt, który skrywa szczątki setek tysięcy ludzi. Powstały w XVIII wieku, kiedy to konieczne było wydobywanie ciał ze zbyt ciasnych cmentarzy miejskich. Podziemna trasa liczy ponad 2 km i prowadzi przez ciemne korytarze, które są wypełnione kośćmi ludzkimi. W Katakumbach można zobaczyć nie tylko kości, ale także intrygujące rzeźby oraz malunki, które zdobią ściany. To jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Paryżu, które przyciąga turystów z całego świata.

Kaplica Saint Chapelle -bilety online – kup tutaj

Bilety wstępu do atrakcji w Paryżu: Saint Chapelle
Bilety wstępu do atrakcji w Paryżu: Saint Chapelle

Kaplica Saint Chapelle to jeden z najpiękniejszych zabytków Paryża, zlokalizowany na Île de la Cité. Została zbudowana w XIII wieku na polecenie króla Ludwika IX i pierwotnie pełniła funkcję kaplicy pałacowej. Wewnątrz kaplicy znajdują się wspaniałe witraże, które zaliczają się do największych i najpiękniejszych dzieł sztuki gotyckiej w Europie.

Wieża Montparnasse – bilety online – kup tutaj

Wieża Montparnasse to najwyższy budynek w Paryżu, zlokalizowany w dzielnicy Montparnasse. Został wybudowany w latach 70-tych XX wieku jako centrum biznesowe, ale stał się również popularnym miejscem turystycznym. Na 56 piętrze znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. Ze względu na swoje położenie, wieża Montparnasse oferuje widoki na Wieżę Eiffla oraz całą panoramę Paryża. To idealne miejsce na zrobienie niezapomnianych zdjęć i poczucie, że jest się na szczycie miasta.

Musee Grevin (Paryskie Muzeum Figur Woskowych) – bilety online – kup tutaj

Musée Grévin to muzeum figur woskowych, które znajduje się w samym centrum Paryża. Muzeum zostało założone w 1882 roku przez Alfreda Grévina i od tamtej pory przyciąga turystów z całego świata. W muzeum można zobaczyć ponad 200 figur woskowych znanych osób ze świata filmu, muzyki, sportu, polityki i innych dziedzin. Zwiedzający mogą zrobić sobie zdjęcia z ulubionymi celebrytami, co stanowi doskonałą pamiątkę z wakacji.

Muzeum Rodina – bilety online – kup tutaj

Muzeum Rodina poświęcone jest życiu i twórczości słynnego rosyjskiego malarza i rzeźbiarza – Marcina Rodina. Znajdują się tu liczne dzieła sztuki artysty, w tym słynna rzeźba “Mysliwy”. W muzeum organizowane są również czasowe wystawy poświęcone rosyjskiej kulturze i historii.

Muzeum Picassa – bilety online – kup tutaj

Muzeum Picassa to muzeum poświęcone pamięci słynnego artysty Pabla Picassa. Znajduje się ono w pięknym XIX-wiecznym pałacu na terenie Le Marais, jednej z najpiękniejszych dzielnic Paryża. W muzeum można podziwiać wiele dzieł Picassa, zarówno malarskich, jak i rzeźbiarskich oraz grafik. Wśród eksponatów znajdują się m.in. słynne “Kobiety z Awinionu” oraz “Modlitwa na rynku Toro”. Dla miłośników sztuki i kultury wizyta w Muzeum Picassa to niezapomniane przeżycie.

Les Invalides: Wejście do Grobowca Napoleona i Muzeum Armii – kup tutaj

Les Invalides to zabytkowy kompleks budynków w Paryżu, w którym znajduje się kilka muzeów i galerii. Jego najważniejszą atrakcją jest Grobowiec Napoleona, położony w podziemiach kościoła Saint-Louis des Invalides. W kompleksie budynków znajduje się także Muzeum Armii. Wśród cennych eksponatów w Muzeum Armii znajdują się zbroje, broń, mapy i wiele innych przedmiotów związanych z historią francuskiej armii. Dla miłośników historii i militariów, Les Invalides jest obowiązkowym punktem programu w Paryżu.

Bilety wstępu do atrakcji w Paryżu

Bilety wstępu do atrakcji w Paryżu
Bilety wstępu do atrakcji w Paryżu

Karty turystyczne w Paryżu i karty rabatowe

Korzystanie z kart turystycznych to nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy. W jakich przypadkach warto z nich skorzystać? Przede wszystkim, gdy planujemy zwiedzić wiele różnych atrakcji w krótkim czasie. Często już po odwiedzeniu 3-4 miejsc w ciągu dnia, karty turystyczne okazują się opłacalne. Warto zerknąć na różne rodzaje kart dla turystów, jakie są dostępne w Paryżu i wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Paris Museum Pass (włącznie z Luwrem) – kup tutaj

Paris Museum Pass to karta umożliwiająca swobodny wstęp do ponad 50 muzeów i zabytków w Paryżu. Dostępna jest w różnych wariantach czasowych – na 2, 4 lub 6 dni. Karta ta pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, ponieważ w większości muzeów i zabytków pomija się kolejki i oszczędza na opłatach za bilety wstępu. Jest to świetna opcja dla turystów planujących intensywne zwiedzanie Paryża i chcących zobaczyć jak najwięcej atrakcji w krótkim czasie.

Paris PassLib’ – kup tutaj

Paris Passlib to karta turystyczna, która umożliwia dostęp do wielu atrakcji w Paryżu oraz korzystanie z różnych usług. Posiadając Passlib, turyści mogą bezpłatnie zwiedzać wiele muzeów, w tym Luwr, Muzeum Orsay, Muzeum Rodina i wiele innych. Oprócz tego, karta ta umożliwia darmowe przejazdy komunikacją miejską, w tym metrem, autobusami i tramwajami. Ponadto, Paris Passlib oferuje wiele innych zniżek i promocji, takich jak darmowe wejście do wieży Eiffla czy wstęp na różne spektakle. Dzięki temu, korzystając z Paris Passlib, turyści mogą zaoszczędzić czas i pieniądze podczas zwiedzania miasta miłości.

Bilety wstępu do atrakcji w Paryżu

Autobusy hop on hop off w Paryżu oraz wycieczki autobusowe

Autobus Hop on Hop off w Paryżu to jedna z najpopularniejszych form zwiedzania miasta. Dzięki niej można z łatwością przemieszczać się po Paryżu, zobaczyć najważniejsze atrakcje i poznać historię miasta. Autobusy kursują po określonej trasie, z której można wysiadać i wsiadać w wybranych przez siebie miejsca. Jest to wygodna opcja dla turystów, którzy chcą w krótkim czasie zwiedzić jak najwięcej miejsc w Paryżu.

Autobus Hop on Hop off w Paryżu – kup tutaj

Zobacz Paryż we własnym tempie dzięki 1-, 2- lub 3-dniowemu biletowi na autobus z odkrytym dachem. Dowiedz się o zabytkach miasta dzięki audioprzewodnikowi dla dorosłych i dzieci oraz przystankom w popularnych zabytkach.

Wycieczka po Paryżu + Rejs po Sekwanie – kup tutaj

Odkrywaj Paryż w swoim tempie od strony Sekwany dzięki 24- lub 48-godzinnemu biletowi na kursujący wahadłowo statek wycieczkowy. Wchodź na pokład i schodź na brzeg, gdzie chcesz i kiedy chcesz, aby zobaczyć słynne zabytki miasta.

Autobus Hop on Hop off w Paryżu + nocne zwiedzanie Paryża – kup tutaj

Obejrzyj oświetlone po zmroku zabytki Paryża podczas panoramicznej wycieczki autobusem z otwartym dachem. Usiądź w 1. rzędzie i zobacz najciekawsze miejsca, w tym wieżę Eiffla i katedrę Notre-Dame.

Rejsy po Sekwanie w Paryżu – różne dostępne opcje i bilety online

Rejs statkiem po Sekwanie to obowiązkowy punkt w czasie wizyty w Paryżu. Można zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki stolicy Francji z zupełnie innej perspektywy. Odkrywanie piękna Paryża znad Sekwany: wycieczka łodzią po rzece.

Kupowanie biletów online do atrakcji w Paryżu może być prostsze niż myślisz. Dzięki tym poradom będziesz miał większą pewność, że kupujesz bilety w najlepszej cenie i na zaufanej stronie internetowej. Poza tym, kupowanie biletów online oznacza, że nie musisz stać w długich kolejkach, co pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas podczas pobytu w Paryżu.

Marzy Ci się hotel z widokiem na Wieżę Eiffla? Zarezerwuj go tutaj!

Hotele z widokiem na Wieżę Eiffla
Tanie hotele w Paryżu

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ POMYSŁÓW NA AKTYWNOŚCI W PARYŻU? Prawdopodobnie znajdziesz je na moim blogu!

Polecam również: