Rejs po Sekwanie

Wieża Eiffla jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie, które powinien zobaczyć każdy, kto odwiedza Paryż. Z pewnością każdy szuka idealnego miejsca na zrobienie zdjęc z Wieżą Eiffla.

Ten kultowy paryski zabytek widać wielu miejsc w stolicy Francji. A gdzie najpiękniej? Paryż idealny na zdjęcia: gdzie zrobić wspaniałe zdjęcia z Wieżą Eiffla.

Potrzebujesz biletów na paryskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

Jeśli wybierasz się do Paryża to kup mój autorski przewodnik, który już od pierwszej wizyty w mieście miłości pozwoli Ci zaoszczędzić!

Oto miejsca z widokiem na Wieżę Eiffla:

 • Trocadero: Ten duży taras znajduje się naprzeciwko Wieży Eiffla i zapewnia wspaniały widok na wieżę i Sekwanę.
 • Champ de Mars: Pola Marsowe to park znajdujący się u podnóża Wieży Eiffla, który oferuje wspaniały widok na wieżę. Jest to także popularne miejsce na piknik i oglądanie wieczornego show migoczących światełek.
Zdjęcie Wieży Eiffla
Zdjęcie Wieży Eiffla
 • Jardins du Trocadero: Te ogrody znajdują się w pobliżu Trocadero i oferują spokojną ucieczkę od tłumów i wspaniałe widoki na wieżę. Z pewnością jeśli odejdziesz troszkę dalej od centrum spotkań wszystkich turystów czyli tarasów Trocadero, możesz zrobić zdjęcia bez tłumów.
 • Most Bir-Hakeim: Most Bir-Hakeim jest popularnym miejscem wśród turystów i fotografów ze względu na wspaniałe widoki na Sekwanę i Wieżę Eiffla. Most pojawił się także w kilku filmach, w tym Incepcja, Skarb narodów: Księga tajemnic i Ostatnie tango w Paryżu.
 • Pont d’Iéna i Place de Varsovie: Kolejnym punktem na Wieżę Eiffla, który warto sobie zapisać, jest widok z mostu d’Iéna prowadzącego do placu de Varsovie (tutaj znajdziesz popularną karuzelę) a następnie do Trocadéro. Warto uchwycić kadr z Sekwaną i Wieżą w tle.
Wieża EIffla z Trocadero
Paryż idealny na zdjęcia: gdzie zrobić wspaniałe zdjęcia z Wieżą Eiffla
 • Rue de l’Université: Bardzo instagramowa miejsce, z którego widać Wieże z zupełnie innej perspektywy.
 • Avenue de Camoëns: także popularna ulica, oddalona troszkę bardziej z boku. Avenue de Camoëns zyskała sporą popularność turystów i instagramerów.
 • Passerelle Debilly: mały, pieszy most znajdujący się niedaleko wejścia do muzeum quai Branly – Jacques Chirac. Z pewnością jedno z mniej poularnych miejsc, dlatego można stamtąd zrobić naprawdę fajne zdjęcia.
 • Most Aleksandra III: z tego słynnego mostu pięknie zarysowany jest widok na Wieżę Eiffla. Pewna dlatego jest to popularne miejsce na zdjęcia ślubne ( sama robiłam tam swoje ślubne zdjęcia).
Most Aleksandra w Paryżu
Most Aleksandra w Paryżu

Aktywności w Paryżu, w czasie których widać Wieżę Eiffla

 • Sekwana: Rejs łodzią po Sekwanie to jeden z najlepszych sposobów na zobaczenie Wieży Eiffla i uzyskanie wyjątkowej perspektywy na miasto.
 • Taras widokowy wieży Montparnasse: Ten wysoki budynek znajduje się w pobliżu Wieży Eiffla i oferuje panoramiczne widoki na miasto, w tym Wieżę Eiffla.
 • Widok z góry Łuku Triumfalnego: jeden z tarasów widoków, z którego przepięknie widać cały Paryż w tym także Wieżę Eiffla.

To tylko kilka z wielu miejsc, w których można zobaczyć Wieżę Eiffla i rzucić okiem na panoramę miasta. Niezależnie od tego, czy szukasz spokojnego miejsca, by cieszyć się widokami, czy wyjątkową perspektywą miasta, te lokalizacje z pewnością zapewnią niezapomniane wrażenia.

Szukasz więcej inspiracji na podróż w Paryżu?

Więcej informacji na temat ciekawych aktywności można znaleźć na moim blogu, na przykład miejscach na zdjęcia w Paryżu lub zobaczyć co robić wieczorem w Paryżu.

Gdzie się zatrzymać w Paryżu

Booking.com

Przeczytaj także: Idealny przewodnik po Paryżu oraz Tanie hotele w Paryżu.