Paryż w jeden dzień

Stolica Francji, znana z ogromnej ilości muzeów, zabytków i swojej Żelaznej Królowej proponuje wiele miejsc do zobaczenia. Jak zaplanować swój czas mając tylko jeden dzień? Paryż w jeden dzień.

Paryż w jeden dzień. Jak zaplanować trasę?
Paryż w jeden dzień

Potrzebujesz biletów na paryskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

Polecam także mój autorski przewodnik po Paryżu, którego cena zwróci Ci się już przy pierwszej wizycie w restauracji! Jak to możliwe? Otóż podaje w nim wiele wskazówek, które pozwolą zarezerwować restauracje dużo taniej!

1. Luwr i Ogrody Tuileries

Bilet do Luwru
Bilet do Luwru

Największe muzeum na świecie to oczywiście obowiązkowy punkt do zobaczenia. Jeśli jesteś wielkim wielbicielem sztuki, to polecam zajrzeć do środka. Wizyta zajmie Ci conajmniej 3 godziny, więc dobrze to przemyśl. Polecam zarezerwować wcześniej bilet na konkretną godzinę, dzięki któremu wejdziesz do Luwru szybszą kolejką.

Jeśli nie zdecydujesz się wejść do największego muzeum na świecie, to zrób zdjęcie przy słynnej piramidzie Luwru i udaj się do Ogrodów Tuileries, które znajdują się tuż obok.

Co zwiedzić w Paryżu
Luwr w Paryżu

2. Plac Concorde

Kontynuując dalej od ogrodów, podejdź na plac Concorde, na którym ścięto Marię Antoninę i króla Ludwika XVI. Obowiąkowo zobacz egipski obelisk oraz dwie niezwykłe fontanny – Fontanna Mórz i Fontanna Rzek.

 Plac Concorde  w Paryżu
Plac Concorde w Paryżu

3. Pola Elizejskie i Łuk Triumfalny

Przejdź najsłynniejszą aleją ze sklepami Champs-Élysées aż do Łuku Triumfalnego stojącego na jednym z najbardziej niebezpiecznych rond świata. Udaj się pod łuk zobaczyć grób nieznanego żołnierza oraz obejrzeć go z bliska.

Następnie pod łukiem wsiądź w metro linię 2 aż do stacji Anvers. Jeśli nigdy nie podróżowałeś paryskim metrem, to przeczytaj mój artykuł jak się nim poruszać.

 Łuk Triumfalny  w Paryżu
Łuk Triumfalny w Paryżu

4. Bazylika Sacre Coeur

Wysiadając na stacji Anvers udaj się za tłumem pod górkę aż do słynnej Bazyliki Sacre Coeur. Jeśli jesteś zmęczony wcześniejszym chodzeniem, możesz wjechać na górę kolejką, która znajduje się po lewej stronie schodów używając tego samego biletu co na metro.

Bazylika Sacre Coeur
Bazylika Sacre Coeur

Warto wejść do środka bazyliki( za darmo), aby zobaczyć jej niesamowite wnętrze. A potem po prostu podziwiaj widok na cały Paryż!

Widok na Paryż
Widok na Paryż

Następnie udaj się z powrotem do metra Anvers i wsiądź z linię 2.

5. Wieża Eiffla

Trocadero Paryż
Trocadero Paryż

Tym razem musisz przesiąść się z linii metra 2 w linię 6 na Placu Charles de Gaulle – Étoile (czyli pod Łukiem Triumpalnym). Dalej podjedź 3 przystanki na Trocadero, słynny taras z widokiem na Wieżę Eiffla. Powinieneś zdąrzyć akurat na zachód słońca i zobaczyć wieżę zarówno w dzień, jak i oświetloną wieczorem. Kiedy już zrobisz zdjęcie na Trocadero, możesz zejść schodami w dół przez plac Warszawy, przejść przez most aż obejdziesz wieżę z drugiej strony i dojdziesz na Pola Marsowe.

Jeśli masz jeszcze czas i siłę to możesz oczywiście wjechać bądź wejść na szczyt Wieży Eiffla, ale najlepiej kupić wcześniej bilet.

Teraz możesz spokojnie usiąść, kupić piwko lub winką od lokalnych panów tam krążących i cieszyć się tym przepięknym widokiem.

Jeśli podoba Ci się mój wpis oraz skorzystałaś z informacji na blogu to będzie mi miło, jeśli postawisz mi wirtualną kawę:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeden dzień w Paryżu to oczywiście bardzo krótko, ale przy dobrej organizacji, jesteś w stanie obejść najważniejsze miejsca.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ POMYSŁÓW NA AKTYWNOŚCI W PARYŻU? Prawdopodobnie znajdziesz je na moim blogu!

Więcej informacji na temat ciekawych aktywności można znaleźć w moich artykułach. Przeczytaj: Paryż idealny na zdjęcia: gdzie zrobić wspaniałe zdjęcia z Wieżą Eiffla lub zobaczyć co robić wieczorem w Paryżu.

Znajdź tani nocleg w Paryżu:

Booking.com

Marzy Ci się hotel z widokiem na Wieżę Eiffla? Zarezerwuj go tutaj!

Jeśli jednak planujesz zostać jeszcze jeden dzień w Paryżu, to zobacz moją trasę Weekend w Paryżu.

Polecam również: