Paryż w jeden dzień

Stolica Francji, znana z ogromnej ilości muzeów, zabytków i swojej Żelaznej Królowej proponuje wiele miejsc do zobaczenia. Jak zaplanować swój czas jeśli macie jedynie jeden dzień? Paryż w jeden dzień.

Paryż w jeden dzień. Jak zaplanować trasę?
Paryż w jeden dzień

1. Luwr i Ogrody Tuileries

Największe muzeum na świecie to oczywiście obowiązkowy punkt do zobaczenia. Jeśli jesteś wielkim wielbicielem sztuki, to polecam zajrzeć do środka, ale zajmie Ci to conajmniej 3 godziny, więc dobrze to przemyśl. W przeciwnym razie zrób zdjęcie przy słynnej piramidzie Luwru i udaj się do Ogrodów Tuileries, które znajdują się tuż obok.

Co zwiedzić w Paryżu
Luwr w Paryżu

2. Plac Concorde

Kontynuując dalej od ogrodów, podejdź na plac Concorde, na którym ścięto Marię Antoninę i króla Ludwika XVI. Obowiąkowo zobacz egipski obelisk oraz dwie niezwykłe fontanny – Fontanna Mórz i Fontanna Rzek.

 Plac Concorde  w Paryżu
Plac Concorde w Paryżu

3. Pola Elizejskie i Łuk Triumfalny

Przejdź najsłynniejszą aleją ze sklepami Champs Elisees aż do Łuku Triumfalnego stojącego na jednym z najbardziej niebezpiecznych rond świata. Udaj się pod łuk zobaczyć grób nieznanego żołnierza oraz obejrzeć go z bliska. Następnie wsiądź tam w metro linię 2 aż do stacji Anvers. Jeśli nigdy nie podróżowałeś paryskim metrem, to przeczytaj mój artykuł jak się nim poruszać.

 Łuk Triumfalny  w Paryżu
Łuk Triumfalny w Paryżu

4. Bazylika Sacre Coeur

Wysiadając na stacji Anvers udaj się za tłumem pod górkę aż do słynnej Bazyliki Sacre Coeur. Jeśli jesteś zmęczony wcześniejszym chodzeniem, możesz wjechać na górę kolejką, która znajduje się po lewej stronie schodów używając tego samego biletu.

Bazylika Sacre Coeur
Bazylika Sacre Coeur

Warto wejść do środka bazyliki( za darmo), aby zobaczyć jej niesamowite wnętrze. A potem po prostu podziwiaj widok na cały Paryż!

Widok na Paryż
Widok na Paryż

Następnie udaj się z powrotem do metra Anvers i wsiądź z linię 2.

5. Wieża Eiffla

Tym razem musisz przesiąść się z linii metra 2 w linię 6 na Placu Charles de Gaulle – Étoile (czyli pod Łukiem Triumpalnym). Dalej podjedź 3 przystanki na Trocadero, słynny taras z widokiem na Wieżę Eiffla. Powinieneś zdąrzyć akurat na zachód słońca i zobaczyć wieżę zarówno w dzień, jak i oświetloną wieczorem. Kiedy już zrobisz zdjęcie na Trocadero, możesz zejść schodami w dół przez plac Warszawy, poprzez most aż obejdziesz wieżę w drugiej strony i dojdziesz na Polach Marsowych.

Trocadero i widok na Wieżę Eiffla
Trocadero i widok na Wieżę Eiffla

Teraz możesz spokojnie usiąść, kupić piwko lub winką od lokalnych panów tam krążących i cieszyć się tym przepięknym widokiem.

Jeden dzień w Paryżu to oczywiście bardzo krótko, ale przy dobrej organizacji, jesteś w stanie obejść najważnejsze miejsca.

Jeśli jednak planujesz zostać jeszcze jeden dzień w Paryżu, to zobacz moją trasę Weekend w Paryżu.