majówka w Paryżu

Według mnie maj to idealny czas na odwiedzenie Paryża. Jeśli szukasz równowagi między dobrą pogodą a tłumami, to znajdziesz to zdecydowanie w maju w Paryżu. Wtedy wiosna jest już w pełni, dni są dłuższe i pozwalają w pełni korzystać z paryskich aktywności.

Pogoda w Paryżu w maju

Jaka jest pogoda w Paryżu w maju? Otóż wiosna zaczyna się tutaj zdecydowanie wcześniej niż w Polsce, dlatego jest cieplej i pogodniej. Oczywiście mogą się zdarzyć sporadyczne opady deszczu, ale generalnie spodziewaj się błękitnego nieba i łagodnej pogody. W maju średnia temperatura w Paryżu wynosi 19°C i minimalnie 10°C w nocy, ale raczej rzadko spada do tak niskich temperatur. Niezapomniana majówka w Paryżu.

maj w Paryżu
Majówka w Paryżu

Co robić w Paryżu w maju?

Jeśli jest to Twój pierwszy raz w Paryżu, być może chcesz odwiedzić niektóre z najbardziej znanych zabytków w Paryżu? Poniższe trasy są idealne na pierwszą wycieczkę do Paryża i są zaplanowane wokół głównych dzielnic i najważniejszych atrakcji turystycznych:

Paryż w jeden dzień
Paryż na weekend
Przewodnik po Paryżu

Połącz te trasy z sezonowymi wydarzeniami, aby odbyć wyjątkową wycieczkę do Paryża.

Francuskie święta w maju

1 maja oprócz święta pracy obchodzony jest dzień konwalii, piękna tradycja, kiedy obdarowuje się bliskich kwiatami konwalii. Tego dnia te kwiaty można znaleźć na każdej ulicy Paryża i kupić nie tylko w kwiaciarniach, ale także od ulicznych sprzedawców. W piekarniach znajdziesz także ciastka w kształcie konwalii!

We Francji w maju obchodzonych jest również wiele innych świąt, 8, 18 oraz 29 maja są również wolne od pracy.

Niezapomniana majówka w Paryżu
Majówka w Paryżu

Festiwal Jazzowy w Saint Germain des Prés w Paryżu 2023

Maj to czas festiwalu jazzowego Saint Germain des Prés Jazz Festival, podczas którego utalentowani muzycy występują w teatrach, klubach i historycznych miejscach w dzielnicach Paryża, gdzie jazz rozkwitł prawie sto lat temu. Dzięki licznym koncertom, a także konferencjom i rozmowom, wystawom i szampanowi, będziesz mógł zanurzyć się w paryskim jazzie.

Kiedy: 10-17 maja
Gdzie: Odeon Theatre, Cluny Museum Frigidarium, Sunset-Sunside Jazz Club, Sorbonne oraz inne kluby w wielu paryskich dzielnicach

Szczegóły: Saint Germain des Prés Jazz Festival.

Święto Chleba

Fête du Pain (Święto Chleba) odbywa się w Paryżu od 13 maja do 21 maja na placu przed katedrą Notre Dame. Wydarzenie jest bezpłatne, więc przyjdź lub sprawdź szczegóły na stronie organizującej ten event.

Kiedy: 13-21 maja
Gdzie: plac przy Katedrze Notre Dame

Noc Muzeów

La Nuit des Musées to magiczny wieczór, kiedy większość muzeów w Paryżu oraz w pozostałej części Francji otwiera swoje drzwi dla zwiedzających za darmo. Poza tym pozostają one otwarte do późnych godzin wieczornych. To świetna okazja, aby na przykład bezpłatnie odwiedzić Luwr i odkryć kilka mniej znanych klejnotów, które zwykle mają krótsze lub żadne linie.

Kiedy: sobota, 13 maja
Gdzie: praktycznie w każdym paryskim muzeum

Wiosna w Paryżu
Wiosna w Paryżu

Jeśli wybierasz się do Paryża to kup mój autorski przewodnik, który już od pierwszej wizyty w mieście miłości pozwoli Ci zaoszczędzić!

Paryski Festiwal Piwa – 2023

Piwo nie jest pierwszym trunkiem spożywanym przez Francuzów, ale robi się coraz bardziej popularne. Paryski festiwal piwa skupia się przez pierwsze dni na wydarzeniach organizowanych przez bary, puby i browary zlokalizowane głównie w dzielnicach Marais, Canal Saint-Martin i okolicach. Ostatnie dwa dni odbywają się w Ground Control, byłej zajezdni kolejowej. Obecnie jest ona przekształcona w popularny teatr, lokal gastronomiczny, miejsce muzyczne i przestrzeń społeczną z restauracjami, food truckami. To idealne miejsce na takie wydarzenie!

Kiedy: 8-14 maja
Gdzie: Różne lokalizacje
Więcej informacji: na oficjalnej stronie wydarzenia.

Potrzebujesz biletów na paryskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

ZOBACZ WYSTAWY CZASOWE W PARYŻU W MAJU 2023

Jeśli odwiedzasz Paryż w maju z myślą spędzenia czasu w swoisób bardziej kulturalny, sprawdź listę wystaw czasowych.

Oto lista najważniejszych wystaw planowanych na maj w Paryżu 2023:

  • Sztuka i prehistoria – Musée de l’Homme, od 16 listopada 2022 do 22 maja 2023
  • Złoto Yves Saint Laurent – Musée Yves Saint Laurent Paris, od 14 października 2022 do 14 maja 2023
  • Chagall, Paryż – Nowy Jork – Atélier des Lumières, od 17 lutego 2023 do 7 stycznia 2024
  • 1997, Fashion Big Bang – Palais Galliera, od 7 marca do 16 lipca 2023
  • Harry Potter, l’Exposition à Paris – Paris Expo Porte de Versailles, od 21 kwietnia 2023 do 1 października 2023
  • Manet / Degas – Musée d’Orsay, od 28 marca do 23 lipca 2023 r.

Więcej ciekawych rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Paryżu w maju

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ POMYSŁÓW NA CO ROBIĆ W PARYŻU W MAJU?

Proponowane atrakcje w Paryżu w maju to tylko namiastka tego, co oferuje Paryż. Więcej informacji na temat ciekawych aktywności można znaleźć w moich artykułach o wielkanocy w Paryżu lub zobaczyć co robić wieczorem w Paryżu.

Gdzie się zatrzymać w Paryżu w maju

Booking.com

Przeczytaj także: Wielkanoc w Paryżu 2023: czas kwitnących wiśni w stolicy Francji oraz Zajrzyj do wnętrza splendorów Opery Paryskiej.