Co robić wieczorem w Paryżu?

Nocne życie w Paryżu

Odkrywanie Paryża nocą to część przyjemności zwiedzania francuskiej stolicy. Paryż to idealne miasto na nocny spacer, kiedy jego oszałamiająca architektura i zabytki naprawdę lśnią – dlatego Paryż nazywany jest Miastem Światła! Co robić wieczorem w Paryżu? Gdzie warto się wybrać i jakie aktywności są najlepsze w nocy w stolicy Francji? Oczywiście wszystko zależy od tego czy mamy ochotę na romatyczny wieczór, spokojny spacer czy odkrycie szalonego nocnego życia tego miasta. Poniżej kilka propozycji w różnym stylu.

Zabawne fakty o Paryżu
Co robić wieczorem w Paryżu?

Polecam także mój autorski przewodnik po Paryżu, którego cena zwróci Ci się już przy pierwszej wizycie w restauracji! Jak to możliwe? Otóż podaje w nim wiele wskazówek, które pozwolą zarezerwować restauracje dużo taniej!

Potrzebujesz biletów na inne paryskie atrakcje?

Co robić wieczorem w Paryżu?

1. Wybierz się na nocny rejs po Sekwanie

Rejs po Sekwanie to idealny sposób na odkrycie tego miasta, szczególnie wieczorem! Podczas takiego nocnego rejsu można zobaczyć niektóre z głównych atrakcji turystycznych miasta, takie jak Notre Dame czy Most Aleksandra cudownie oświetlone. Trudno nie zakochać się w Paryżu po takim widoku!

Wieczorne rejsy po Sekwanie odbywają się z kolacją lub bez i są świetnym sposobem na spędzenie relaksującego wieczoru, być może z lampką szampana.

2. Zobacz paryski kabaret

Moulin Rouge
Moulin Rouge

Moulin Rouge to najbardziej znany paryski kabaret, ale nie jedyny! Oprócz Moulin Rouge warte obejrzenia są take Crazy Horse czy Paradis Latin. Każde z tych miejsc na zupełnie inny klimat i styl, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Większość kabaretów ma opcję obiadową lub kieliszek szampana w cenie biletu.

3. Wybierz się do paryskiej Opery Garnier

Paryż na lato 2021 - czy warto przyjechać?
Opera Garnier

Noc w Opéra Garnier z odpowiednim programem to świetny sposób na rozpoczęcie wieczoru w Paryżu. Dobrym pomysłem będzie przybycie z dużym wyprzedzeniem, aby przed pokazem podziwiać bogatą architekturę tego pięknego budynku. Bilety kupisz tutaj.

4. Oglądaj oświetloną Wieżę Eiffla

Co robić wieczorem w Paryżu?

Wieża Eiffla jest symbolem Francji i jedną z najpopularniejszych atrakcji na świecie. Dzięki monumentalnym rozmiarom Wieżę Eiffla można zobaczyć niemal z każdego zakątka miasta, a szczególnie pięknie mieni się o każdej pełnej godzinie wieczorem aż do 1 w nocy w lecie.

Istnieje wiele sposobów na podziwianie Wieży Eiffla nocą, od prawie nic nie kosztującego pikniku na Polach Marsowych gdzie można wybrać się ze swoim jedzeniem i drinkami, po nocny rejs po Sekwanie czy drinka w restauracji z widokiem nie Wieżę.

Jeśli posiadasz większy budżet to dlaczego nie zafundować sobie hotelu z widokiem na Wieżę Eiffla, aby nacieszyć się nią dłużej i z własnego pokoju? Niektóre z hoteli proponują takie widoki, a listę znajdziesz tutaj.

5. Obejrzyj zachód słońca na Montmartre

Plac du Tertre obok Bazyliki Sacre Coeur
Wieczór w Paryżu

Montmartre to najbardziej romantyczna dzielnica Paryża znajdująca się na wzgórzu, z którego rozpościera się przepiękny widok na całe miasto. Warto wybrać się tam na zachód słońca i obejrzeć go ze schodów pod Bazyliką Sacre Coeur.

6. Idź na imprezę

Pójście na dyskotekę w Paryżu jest również jedną z ciekawych opcji. Stolica Francji ma wiele miejsc, w których można potańczyć i imprezować przy różnego rodzaju muzyce. Poniżej kilka ciekawych klubów:

 • L’Arc Paris, Adres: 12 Rue de Presbourg, Paryż 16
 • Wanderlust, Adres: 32 Quai d’Austerlitz, Paryż 13
 • L’Heritage, Adres: 37 Avenue de Friedland, Paryż 8
 • Les Bains, Adres: 7 Rue du Bourg-l’Abbé, Paryż 3
 • La Java, Adres: 105 Rue du Faubourg du Temple, Paryż 10.

7. Wjedź na szczyt Montparnasse

Paryż nocą

Najwyższy budynek w Paryżu ma niesamowity widok na całe miasto, zarówno w dzień, jak i w nocy. Na szczycie można wypić drinka lub zjeść kolacje w restauracji ciesząc się pięknie oświetlonym miastem. Bilety na Montparnasse kupisz tutaj.

8. Zjedz kolacje w jednej z wielu tysięcy paryskich restauracji

Zabawne fakty o Paryżu
Brunch w The Hoxton

We Francji jedzeniem się delektujemy. Dlatego wiele restauracji zapewnia wysoki poziom jakości produktów, jedzenie przyżądzane na miejscu oraz dania dopracowane do najmniejszych szczegółów. Paryskie restauracje proponują zawsze menu składające się z przystawki, dania głównego i deseru. Warto skorzystać z takich ofert, gdyż cenowo są bardzo interesujące, a do tego mamy okazje skosztować różnych francuskich potraw. Przeczytaj także Co musisz koniecznie zjeść w Paryżu?

9. Idź na drinka na rooftop albo do popularnych dzielnic

Poniżej polecam kilka konkretnych miejsc albo dzielnice gdzie warto wybrać się na drinka w Paryżu.

Gdzie wyjść na drinka w Paryżu

Rooftop

Paryż przy zachodnie słońca z drinkiem w ręku i widokiem na całe miasto to idealny sposób na spędzenie wieczoru. Poniżej lista kilku miejsc z rooftopem.

 • Galeria Lafayette, Paryż 9
 • Mama Shelter Paris West 20 Avenue de la Porte de la Plaine, Paryż 15
 • Mama Shelter 109 Rue de Bagnolet, Paryż 20
 • Le Rooftop Molitor 8 avenue de la Porte Molitor, Paryż 16
 • Hotel Raphael Paris Rooftop Bar, 17 avenue Kléber, Paryż 16

Przyjemnie paryskie dzielnice na wieczorne drinki

Gdzie na drinka w Paryżu
 • DZIELNICA ŁACIŃSKA – miejsce spotkań studentów, Paryż 5
 • BASTILLE – najmodniejsze miejsce wśród 20-latków paryskich oraz turystów, Paryż 11
 • BELLEVILLE – dzielnica tętniąca życiem i bardzo popularna wśród Paryżan ze względu na niewygórowane ceny, Paryż 20
 • MONTMARTRE – ta dzielnica jest bardzo dobrym pomysłem, zarówno w dzień, jak i wieczorem
 • CHATELET – miejsce spotkań wielu Paryżan, szczególnie popularne wśród osób homoseksualnych

W Paryżu opcji na spędzenie miłego lub szalonego wieczoru jest wiele i pomimo zmęczenia, które można odczuwać po wielu godzinach zwiedzania, warto wyjść na miasto. W końcu to Miasto Świateł i powinno być również ekplorowane wieczorem!

Marzy Ci się hotel z widokiem na Wieżę Eiffla? Zarezerwuj go tutaj!

Przeczytaj także: 50 darmowych rzeczy do zrobienia w Paryżu oraz Dlaczego warto wybrać się do Moulin Rouge.

Polecam również: