Punkty widokowe w Paryżu

Prawdopodobnie masz już w głowie kilka pomysłów na to, co warto odkryć podczas wizyty w Paryżu. Jednak żadna podróż do Paryża nie jest kompletna bez podziwiania piękna tego miasta z góry. Aby uzyskać naprawdę magiczny widok na Paryż, dodaj do swojego programu co najmniej jeden z punktów widokowych Paryża. Punkty widokowe w Paryżu.

Gdzie znaleźć najlepsze miejsca, z których można podziwiać doskonały widok na Paryż? Podpowiem Ci poniżej!

Jeśli wybierasz się do Paryża to warto zarezerwować bilety wcześniej na poniższe atrakcje:

Wieża Montparnasse

Co robić wieczorem w Paryżu?

Najwyższy wieżowiec w Paryżu, Wieża Montparnasse ma 210 metrów wysokości. Na samej górze czyli na 56 piętrze znajduje się Obserwatorium panoramiczne z widokiem na całe miasto miłości – naprawdę zobaczysz je z każdej strony. Bilet kosztuje 17 euro, i można go kupić tutaj. Na Wieży znajduje się również restauracja oraz bar szybkiej obsługi, więc każdy znajdzie coś w swoim budżecie. Ja wybrałam się tam na swoje urodziny zobaczyć widok na Paryż w ciągu dnia i zostałam aż do zachodu słońca, który można oglądać zza wielkich okien budynku.

Parc de Saint-Cloud

Parc de Saint-Cloud położony jest nieco poza miastem, w regionie Hauts-de-Seine na południowym zachodzie Paryża. Park oferuje wiele wspaniałych punktów widokowych na Paryż, obejmujących drapacze chmur w La Défense, Montmartre, Wieżę Eiffla, Wieżę Montparnasse i wiele innych.

Oprócz niesamowitej panoramy Paryża, możesz również wybrać się na spacer i odkryć wiele ścieżek parku (cały obszar ma 460 hektarów). Wejście do parku jest całkowicie BEZPŁATNE. Jest również otwarte codziennie przez cały rok od rana do wieczora.

Dach Galerii Lafayette

Punkty widokowe w Paryżu

Kolejny fantastyczny punkt widokowy w mieście świateł znajduje się ze szczytu słynnej z eksluzywnych sklepów Galeries Lafayette. Wstęp na dach, który znajduje się na 7. piętrze, jest bezpłatny. Po dniu spędzonym na zwiedzaniu słynnego i luksusowego domu towarowego w Paryżu, zaczerpnij świeżego powietrza na dachu i podziwiaj panoramiczne widoki. Do tego może się delektować drinkiem w barze na tarasie lub pięknym widokiem ze stołówki znajdującej się na 6 piętrze galerii. Najlepszy czas na przyjście to zachód słońca!

Ten wpis jest dla ciebie przydatny? Prowadzę tego bloga całkiem za darmo i będzie mi miło, jeśli w podziekowanii postawisz mi wirtualną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Łuk Triumfalny

Spektakularny Łuk Triumfalny, który leży na zachodnim krańcu Pól Elizejskich, to widok sam w sobie. Ale jeśli wspinasz się na szczyt za opłatą 9,50 €, zyskasz piękne widoki na Paryż z Wieżą Eiffla w zasięgu wzroku. Ten niesamowity łuk został zbudowany na cześć tych, którzy walczyli za Francję podczas wojen napoleońskich – koniecznie odwiedź go w Paryżu.

Balon w Parku André Citroën!

Słynne punkty widokowe w Paryżu
Słynne punkty widokowe w Paryżu

Szukasz zapierającego dech w piersiach widoku na Paryż, a do tego chcesz przeżyć nowe doznania? Nie czekaj dłużej i poleć balonem w Parc André Citroën! Wzniesiesz się na wysokość 150 metrów nad miastem, aby podziwiać wspaniały krajobraz Paryża z góry! Balon nie lata nad miastem tylko wznosi się do góry na kilka minut, a później wraca na ziemię. Bilet kosztuje 11 euro, ale polecam nie kupować go wcześniej, gdyż jego funkconowanie zależy od warunków pogodowych. Jeśli trafisz na piękną, bezwietrzną pogodę w Paryżu to koniecznie wybierz się na lot balonem.

Wieża Eiffla

Widok z Wieży Eiffla
Widok z Wieży Eiffla

Oczywiście widok na Paryż z Wieży Eiffla jest niepowtarzalny i obowiązkowy do zaliczenia będą z tym mieście! Wjazd na Żelazną Damę kosztuje 16 euro na drugie piętro bądź 26 euro na samą górę, ale naprawdę warto! Z jednej strony Pola Marsowe, z przeciwnej tarasy Trocadero, a oprócz tego widok na Sekwanę oraz paryskie zabytki jest wart tej ceny.

Grande Arche w dzielnicy La Défense

Słynne punkty widokowe w Paryżu
Słynne punkty widokowe w Paryżu

Wjedź do Grande Arche znajdujący się w biznesowej dzielnicy La Defense i stań twarzą w twarz z Łukiem Triumfalnym, i położonymi zaraz za nim Polami Elizejskimi.

Ten taras, który jest największy w Paryżu i ma ponad 1000 m², zapewnia 360-stopniowy widok na stolicę Francji. Bar znajdujący się na samej górze to miejsce, gdzie znajdziesz dużo osób przychodzących z dzielnicy La Defense na after work (sama miałam przyjemność być tam kiedyś zaproszona na wyjście po pracy).

Wjazd na góre kosztuje 15 euro, ale jeśli wybierasz się większa grupą do baru i rezerwując miejsca w barze otrzymasz zniżkę.

Schody Bazyliki Sacre Coeur

Widok z Sacre Coeur
Widok z Sacre Coeur

To jedno z najlepszych miejsc do oglądania zachodu słońca. Sacre-Coeur znajduje się na najwyższym wzgórzu w Paryżu, dzięki czemu można podziwiać oszałamiającą panoramę miasta. Jeśli chcesz, możesz wspiąć się na kopułę Sacre-Coeur, aby zobaczyć miasto z jeszcze wyższej wysokości.

Dach Printemps

Słynne punkty widokowe w Paryżu
Słynne punkty widokowe w Paryżu

Łącząc przyjemności smakowe i wizualne, bar znajdujący się na dachu galerie Printemps Haussmann pozwala w pełni cieszyć się wspaniałym widokiem na Paryż. Niezbyt drogi w porównaniu do innych barów na dachach w Paryżu (butelkę wina rose można kupić za 26 euro), ani wypełniony zbyt dużą liczbą osób, taras Printemps Haussmann jest jednym z miejsc z najlepszymi widokami w stolicy.

Park Buttes Chaumont

Park Buttes Chaumont - informacje
Park Buttes Chaumont widok

Z samej góry tego parku, a dokładnie z wieżyczki znajdującej się na samym szczycie najwyższego wzgórza parku, rozciąga się piękny widok na północną część miasta.

Pomipidou

view from Pompidou Center into Sacre Coeur
Widok z Pompidou na bazylikę Sacre Coeur

To muzeum sztuki, znajdujące się w centrum miasta oferuje wspaniałe widoki na Paryż. Wjedź windą na najwyższy poziom, aby podziwiać widoki na dachy stolicy, na Sacre-Coeur, katedrę Notre Dame i oczywiście Wieżę Eiffla.

Muzeum Orsay

Muzeum Orsay w Paryżu
Muzeum Orsay w Paryżu

Musée d’Orsay to muzeum w Paryżu we Francji, położone na lewym brzegu Sekwany. W muzeum znajdują się przede wszystkim dzieła sztuki francuskiej z lat 1848-1914, w tym obrazy, rzeźby i rysunki.

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki i pięknych krajobrazów, koniecznie wybierz się do Musée d’Orsay, gdzie z tarasu będziesz mógł podziwiać Paryż zza okna ogromnego zegaru! Jest to coś, co z pewnością będzie się różnić od zwykłej panoramy miasta, którą można podziwiać z innych zabytków.

Jeśli wybierasz się do Paryża to warto zarezerwować bilety wcześniej na poniższe atrakcje:

Przeczytaj także: Co robić wieczorem w Paryżu?