Zapraszam na spacer po najbardziej romantycznej dzielnicy Paryża – Montmarte. Jakie miejsca musisz tutaj koniecznie zobaczyć? Zwiedzanie Montmartre w Paryżu

Moulin Rouge

Moulin Rouge
Zwiedzanie Montmartre w Paryżu

Słynny paryski kabaret Moulin Rouge z charakterystycznym jasnoczerwonym wiatrakiem, jest kabaretem numer jeden w Mieście Nocy i zabawia od 1889 roku. Pięknie oświetlony w nocy, ale równie interesujący w dzień, wart jest zobaczenia choćby z zewnątrz. Czytasz: zwiedzanie Montmartre w Paryżu.

Jeśli wybierasz się do Paryża to warto zarezerwować bilety wcześniej na poniższe atrakcje:

A czy warto wybrać się na spektakl w Moulin Rouge? Dowiedz się tutaj: Moulin Rouge – czy warto wybrać się na spektakl?

A bilety możesz zarezerwować tutaj:

Ściana Kocham Cię

Le mur des je t’aime to ściana o 40m2 ze słowem „kocham Cię” napisanym we wszystkich językach świata! Brzmi super, prawda? I takie robi wrażenie!

Ściana Kocham Cię znajduje się przy Skwerze Jehan Rictus przy placu des Abbesses przy stacji metra Abbesses.

Takie miejsce jak „Ściana Kocham Cię” z oczywistych powodów musiało powstać w najbardziej romantycznym mieście świata czyli w Paryżu.

Zwiedzanie Montmartre w Paryżu

Plac Pigalle

Na placu Pigalle raczej nie kupimy najlepszych kasztanów, ale za to znajdziemy tam wiele sex- shopów… Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbiarzowi, Jean-Baptiste Pigalle. Do lat 40-tych ubiegłego wieku znajdowały się tutaj liczne przybytki grzesznych rozkoszy: domy publiczne i hotele, w którym można było wynająć pokój na godziny. Dzisiaj Plac Pigalle jest bez wątpienia jedną z najsłynniejszych na całym świecie dzielnic czerwonych latarni.

Le Vrai Paris

Z pewnością jedna z bardziej klimatycznych restauracji na Montmartre, w której warto zjeść mules frites albo wypić lampkę wina. Le Vrai Paris słynie z pięknych kwiatów, które “otulają” całą restauracje. Miejsce zdecydowanie godne uwagi.

Dom Van Gogha

Vincent Van Gogh mieszkał w Paryżu przez 2 lata u swojego brata Theo. Mieszkanie znajduje się przy 54 rue Lepic na Montmartre i charaketryzuje się dużymi niebieskimi drzwiami.

La Maison Rose

Zwiedzanie Montmartre

Dawne miejsce spotkań arystów z Montmartre i z Paryża, a obecnie restauracja/ kawiarnia to bardzo instagramowe miejsce ze względu na specyficzny wygląd tego miejsca. Różowy Dom jest jedyny w swoim rodzaju, dlatego przyciąga zaciekawionych turystów.

Plac du Tertre

Co zwiedzać w Paryżu

Plac artystów z pięknym widokiem na Bazylikę Sacre Coeur. Idealne miejsce na zrobienie sobie portretu lub karykatury jako pamiątki z Paryża. Aczkolwiek nie oczekuj zawrotnej jakości obrazu za cenę 20 euro… Można oczywiście trafić również na prawdziwych artystów i zobaczyć tam niesamowite dzieła sztuki, ale ceny za takie obrazy są o wiele wyższe.

Na Placu du Tertre spotkasz również wielu polskich artystów proponujących zrobić portret nawet siedząc w kawiarni.

Bazylika Sacre Couer

Bazylika Sacre Coeur
Bazylika Sacre Coeur

Słynna paryska Biała Bazylika to nie tylko przepiękne miejsce do zwiedzenia w środku oraz do podziwiana na zewnątrz. Znajduje się ona na Wgórzu Montmartre skąd rozpościera się widok na cały Paryż.

W dzielnicy Montmartre czuć klimat dawnego Paryża. Stolicy arystów, wolnego miasta, w którym wszystko było dozwolone. To jedno z niewielu nadal tak autentycznych miejsc w stolicy Francji, dlatego warto poświęcić na niego cały dzień albo wrócić kilka razy.

Montmartre to także idealne miejsce na wynajęcie hotelu, szczególnie w okolicach Bazyliki Sacre Coeur, która jest w nocy pięknie oświetlona. Natomiast rano to idealnie miejsce, gdzie bez tłumów można usiąść na schodach z widokiem na Paryż i zjeść świeżą bagietkę z piekarni.

Jeśli ten wpis był dla Ciebie przydatny to będzie mi miło, jeśli postawisz mi wirtualną kawę poniżej:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przeczytaj także: Co musisz koniecznie zjeść w Paryżu? Zobacz także jak zrobić macaron: Punkty widokowe w Paryżu czyli gdzie można zobaczyć miasto miłości z góry.

Booking.com

Pomysł na aktywności w Paryżu: