Bazylika Sacre Coeur

Paryż do tanich miast nie należy. Transport, jedzenie w restauracjach i wstępy do muzeów mogą nadszarpnąć nasz wakacyjny budżet. Jak zwiedzić Paryż i nie zbankrutować?

Bazylika Sacre Coeur
Bazylika Sacre Coeur

Jeśli wybierasz się do Paryża to warto zarezerwować bilety wcześniej na poniższe atrakcje:

Darmowe wejścia do płatnych zabytków

Zaplanuj przyjazd w pierwszą niedzielę miesiąca

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca wejście do wielu muzeów jest darmowe. Lista miejsc zależy od sezonu. W zimie ta lista jest bardzo obszerna, większość muzeów jest dostępnych bez biletu. Natomiast w lecie wybór jest troszkę mniejszy, ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Most Aleksandra III
Most Aleksandra III

Polecam także mój autorski przewodnik po Paryżu, którego cena zwróci Ci się już przy pierwszej wizycie w restauracji! Jak to możliwe? Otóż podaje w nim wiele wskazówek, które pozwolą zarezerwować restauracje dużo taniej!

Dni Dziedzictwa Narodowego

3-ci weekend września to świetna okazja na przylot do Paryża. W tym czasie odbywają się Dni Dziedzictwa Narodowego. Przez 2 dni można zwiedzać nie tylko muzea i zabytki normalnie płatne, ale także wiele miejsc niedostępnych dla publiczności. Tego dnia można np. udać się do Pałacu Elizejskiego (siedziby prezydenta Francji), budynku Senatu, Ministerstw czy Telewizji francuskiej.

Ratusz paryski
Ratusz paryski

Darmowy wstęp do Luwru w sobotę po 18-stej

Niewiele osób wie, że od niedawna wejście do Luwru w soboty wieczorem od godziny 18 jest darmowe. Jednak przygotujcie się na kolejkę do wejścia, bo najwięksi fani Luwru już o tym słyszeli.

Ogrody Tuilleries
Ogrody Tuilleries koło Luwru

Noc Muzeów

Podobnie jak w Polsce, w 3-ci weekend majowy w Paryżu odbywa Noc Muzeów. Jest to okazja do zwiedzenia wielu ciekawych miejsc za darmo.

Biała Noc

Noc muzeów to nie jedyna okazja do nocnego zwiedzania zabytków Paryża. Biała noc w pierwszy weekend października zaprezentuje wam zupełnie inne spojrzenie na stolicę Francji. Sprawdźcie plan na najbliższą Białą Noc.

Widok na Wieżę Eiffla
Widok na Wieżę Eiffla

Studenci i osoby do 26 roku życia

Obywatele Unii Europejskiej do 26 roku życia mogą korzystać z darmowego wejścia do większości muzeów. Skorzystajcie z tej oferty i zabukujcie bilet zanim będzie za późno!

Darmowe miejsca w Paryżu

Ogrody Luksemburskie
Ogrody Luksemburskie

Parki

Paryż to miasto parków. Warto zaplanować część swojego czasu w Paryża w paryskich parkach.

Nadbrzeża Sekwany
Nadbrzeża Sekwany

Ciekawe atrakcje

  • Nadbrzeża Sekwany
  • Pola Elizejskie
  • Cmentarz Pere Lachaise z grobem Frederika Chopina
  • Dzielnica Marais z Ratuszem
  • Łuk Triumfalny ( wejście na górę płatne)
  • Galeria La Fayette z widokiem na Paryż
  • Dzielnica biznesowa La Defense
Paryż
okolice Katedry Notre Dame, Paryż
Booking.com

Darmowe muzea

Zachód słońca w Paryżu
Zachód słońca w Paryżu

Jedzenie

Wizyta w Paryżu nie musi kosztować fortuny. Wynajmując mieszkanie na Airbnb z kuchnią, możesz przygotowywać śniadania oraz kolacje i brać na obiad kanapki ze świeżych bagietek. Wino pod Wieżą Eiffla na Polach Marsowych smakuje najlepiej, a dobre wino można kupić już za mniej niż 3 euro w sklepie. Zaopatrując się w lokalnych supermarketach, taki wyjazd nie będzie was kosztował więcej niż jedzenie w Polsce.

Zapraszam was do przeczytania mojego artykułu z gotową 3 -dniową trasą po Paryżu z darmowymi miejscami do zobaczenia.