Najlepsze miejsca z muzyką na żywo w Paryżu

W Paryżu nie brakuje adresów z muzyką na żywo. Znane i mniej znane zespoły występują na zmianę każdego dnia na wielu paryskich scenach. A gdzie znaleźć najlepsze miejsca z muzyką na żywo w Paryżu?

Paryż to oczywiście świetne miejsce do słuchania muzyki na żywo! Miasto ma bogatą historię i tętniącą życiem scenę muzyczną, z wieloma miejscami, w których odbywają się występy muzyczne na żywo. W Paryżu reprezentowanych jest wiele gatunków muzycznych, takich jak jazz, rock, pop i muzyka elektroniczna. Niektóre z najbardziej znanych miejsc z muzyką na żywo w Paryżu to Le Trianon, L’Olympia i La Cigale. Czytasz: najlepsze miejsca z muzyką na żywo w Paryżu.

Oprócz tych większych sal koncertowych istnieje również wiele mniejszych lokali i barów, w których odbywają się imprezy muzyczne na żywo. Ogólnie rzecz biorąc, Paryż to świetne miejsce dla każdego, kto kocha muzykę na żywo.

Najlepsze miejsca z muzyką na żywo w Paryżu
Najlepsze miejsca z muzyką na żywo w Paryżu

Jeśli masz ochotę spędzić niesamowity wieczor przy muzyce na żywo w Paryżu, oto lista kilku przykładowych miejsc, w których muzyka jest priorytetem, a atmosfera jest tam zawsze.

Gdzie wybrać się w Paryżu, aby posłuchać muzyki na żywo:

  • Le Caveau de la Huchette: Ten klub jazzowy w Dzielnicy Łacińskiej ma co wieczór muzykę na żywo i ma długą historię goszczenia muzyków jazzowych.
  • La Chope des Puces: Bar w dzielnicy Marais, który oferuje muzykę na żywo w weekendy i swobodną atmosferę.
  • Le Baroque: Ten bar w dzielnicy Marais oferuje muzykę na żywo przez większość wieczorów i stylową, ekskluzywną atmosferę.
  • Le Caveau des Oubliettes: Znajdujący się w Dzielnicy Łacińskiej bar przez większość wieczorów oferuje muzykę na żywo, w tym jazz, blues i muzykę światową.
  • Le Sunset-Sunside: Ten klub jazzowy w dzielnicy Montparnasse ma co wieczór muzykę na żywo i przytulną, kameralną atmosferę.
  • Le Duke: Położony w dzielnicy Saint-Germain-des-Prés bar ma w weekendy muzykę na żywo i szykowną, wyrafinowaną atmosferę.
  • L’international: Prawdziwa instytucja w dziedzinie muzyki na żywo, International oferuje wszystkim możliwość bezpłatnego odkrycia wschodzących głów paryskiego pokolenia w małej piwnicy, gdzie pasja podąża za drugą z koncertu na koncert, rock lub folk, czasem pop czy hip-hop, a nawet electro.
  • La Bellevilloise: jeden z najładniejszych barów w Paryżu! Koncerty odbywają się w sali z wysokim sufitem, ozdobionym prawdziwymi drzewami oliwnymi. Słuchamy ich przy naszych stolikach, popijając koktajl lub delektując się brunchem, w zależności od pory dnia.
  • Le Petit Bain: To mała sala koncertowa nad Sekwaną, w której odbywają się imprezy muzyczne na żywo, w tym muzyka indie, rock i muzyka elektroniczna.

Podsumowując każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce odpowiadające gustom muzycznym, w końcu to stolica artystów!

Najlepsze miejsca z muzyką na żywo w Paryżu
Najlepsze miejsca z muzyką na żywo w Paryżu

Jeśli wybierasz się do Paryża to warto zarezerwować bilety wcześniej na poniższe atrakcje:

Koniecznie przeczytaj: Co robić wieczorem w Paryżu?