Niezapomniana majówka w Paryżu

Zapewne już nie możesz doczekać się wiosny, zwłaszcza przy obecnych mrozach. Właśnie dlatego postanowiłam przygotować wpis, który sprawi, że zapragniesz zarezerwować bilet do Paryża🌸✨

Przygotowałam listę najpiękniejszych miejsc, które wiosną rozkwitają i sprawiają, że stolica Francji staje się jeszcze bardziej magiczna. W czasir podróży do Paryża na wiosnę koniecznie odwiedź te miejsca i poczuj nutę świeżości w tym niesamowitym mieście.

Jardin des Tuileries – Kwiatowa Oaza w Centrum Miasta

Zdecydowanie mój ulubiony park w Paryżu musiał oczywiście znaleźć się na samym szczycie tej listy. Spacer przez Jardin des Tuileries wiosną to jak wstąpienie do innego świata. Róże w pełnym rozkwicie, kolorowe tulipany i majestatyczne magnolie tworzą niezapomnianą atmosferę. To idealne miejsce na relaks w otoczeniu natury, tuż w samym sercu Paryża.

Najpiękniejsze Miejsca na Wiosnę w Paryżu
Najpiękniejsze Miejsca na Wiosnę w Paryżu

Piknik w Parc des Buttes-Chaumont

Parc des Buttes-Chaumont to ukryty skarb Paryża, który wiosną staje się prawdziwym rajem dla miłośników natury. Kwitnące kwiaty zdobią trawniki, tworząc naturalny dywan w każdym kolorze tęczy. To idealne miejsce na romantyczny piknik, gdzie możecie delektować się świeżym powietrzem i widokiem rozkwitającej przyrody.

Montmartre – Malarze i Kwiaty na Placu du Tertre

Wiosną Montmartre ożywa pod wpływem kolorów i zapachów kwiatów. Plac du Tertre, znany z malarskiego klimatu, w tym okresie staje się jeszcze bardziej malowniczy. Kawiarenki, stragany z kwiatami i artystyczna atmosfera sprawiają, że spacer po tym zakątku to nic innego jak uczestnictwo w prawdziwej paryskiej bohemie.

Jardin des Plantes – Zaklęta Wiosna w Ogrodzie Roślinnym

Najpiękniejsze Miejsca na Wiosnę w Paryżu
Najpiękniejsze Miejsca na Wiosnę w Paryżu

Jardin des Plantes czyli Ogród Botaniczny, to kolejne magiczne miejsce, które warto odwiedzić wiosną. Bogactwo kwiatów, romantyczne alejki i klimatyczne ławki tworzą atmosferę jak z bajki. Idealne miejsce na relaks i cieszenie się przyrodą. Szczególnie popularne jest tam jedno drzewo magnolii, które niesamowicie się rozrasta na wiosnę i przyciąga wielu chętnych zrobienia sobie tam zdjęć.

Palais Royal – Elegancja i Kwiatowy Szał

Palais Royal wiosną staje się areną dla kwiatowego szaleństwa. Rue de Beaujolais wypełnia się kolorowymi kwiatami, tworząc magiczny tunel. To miejsce emanuje elegancją i urokiem, tworząc niepowtarzalny klimat.

Ogród Luksemburski – Klasyczna Piękność w Środku Miasta

Ogród Luksemburski
Najpiękniejsze Miejsca na Wiosnę w Paryżu

Ogród Luksemburski to niezmiennie jedno z najpiękniejszych miejsc w Paryżu. Wiosną nabiera dodatkowego blasku dzięki tysiącom kwiatów, które zdobią alejki i klomby. To idealne miejsce na spokojny spacer i chwilę wytchnienia w sercu miasta.

Wiosna w Paryżu to czas, gdy miasto budzi się do życia, a uliczki wypełniają się aromatem kwiatów. 🌷 Daj się ponieść tej wiosennej magii i zanurzc się w pięknie Paryża na nowo. Wiosna to zdecydowanie jeden z pięknieszych okresów, kiedy warto odwiedzić stolicę Francji, więc koniecznie zarezerwuj swój bilet już teraz!

Odkryj więcej o Paryżu na moim Instagramie!

Polecam także mój autorski przewodnik po Paryżu, którego cena zwróci Ci się już przy pierwszej wizycie w restauracji! Jak to możliwe? Otóż podaje w nim wiele wskazówek, które pozwolą zarezerwować restauracje dużo taniej!

Więcej ciekawe rzeczy do zrobienia w Paryżu:

Potrzebujesz takż biletów na inne paryskie atrakcje?

Marzy Ci się hotel z widokiem na Wieżę Eiffla? Zarezerwuj go tutaj!

Przeczytaj także: 50 darmowych rzeczy do zrobienia w Paryżu oraz Dlaczego warto wybrać się do Moulin Rouge.

Polecam również: