Tanie hotele w Paryżu

Paryż to jedno z najdroższych miast na świecie, ale znalezienie noclegu w rozsądnej cenie jest możliwe. Przygotowałam listę przyjaznych hoteli z łazienką, w cenie do 400 zł za noc i co najmniej 3 łóżkami. Tanie hotele w Paryżu.

Wszystkie hotele poniżej znajdują się mniej więcej 5 minut od stacji metra. Wymieniłem tylko takie, które nie są (moim zdaniem) w podejrzanych dzielnicach.

Moulin Rouge
Moulin Rouge

Ibis Paris Porte de Montreuil 

Piękny i przestronny hotel 5 km od centrum Paryża. Przystanek metra Porte de Montreuil znajduje się zaledwie 500 metrów od hotelu, skąd można z łatwością dojechać zarówno w okolice Pól Elizejskich, jak i do wszystkich najważniejszych zabytków Paryża.

Sieć hoteli Ibis proponuje wiele hoteli w różnych częściach miasta i w różnych cenach, warto przejrzeć ich oferty, np. Ibis budget Paris Porte de Vanves czy Ibis Budget Porte D’Orleans.

Hotel B&B Hôtel Paris Malakoff Parc des Expositions 

Położony pod Paryżem, Hotel Bed & Breakfast hotel znajduje się w pobliżu stacji metra Porte de Vanves, skąd można bez problemu dojechać w każde miejsce w Paryżu. Bardzo dobrze znam tę dzielnicę, gdyż mieszkam w okolicy i mogę ją serdecznie polecić.

Hipotel Paris Gambetta République 

Hotel niedaleko cmentarza Père-Lachaise, na którym pochowanych jest wiele znanych osobowości, jak Fryderyk Chopin, Edith Piaf czy Jim Morrison. Bliskość stacji metra Gambetta, skąd bez problemu można dojechać w okolice paryskiej Opery czy do pięknego parku Monceau.

Apartment WS Louvre – Etienne Marcel 

Położony w samym centrum Paryża, 8 minut piechotą od Luwru i od większości paryskich zabytków! Apartament jest zawsze fajną opcją, gdyż można zawsze sobie tam coś podgrzać czy zjeść w mieszkanku.

Tanie hotele w Paryżu
Tanie hotele w Paryżu

Hotel MEININGER Hotel Paris Porte de Vincennes 

Hotel w 12. dzielnicy Paryża, w okolicy Bois de Vincennes oraz paryskiego zoo. Jeśli zdecydujesz się tam zostać, polecam również wizytę w okolicznym zamku Château of Vincennes oraz dla wielbicieli sztuki nowoczesnej – w Palais de la Porte Dorée. Oczywiście dojazd metrem do centrum miasta ze stacji Saint-Mande jest możliwy słynną linią nr 1, która jeździ bez maszynisty.

Ceny hoteli w Paryżu

Ceny hoteli mogą zależeć od sezonu i ilości chętnych. Jednak jest to obecnie lista jednych z najlepszych cenowo hoteli położonych w przyjemnych dzielnicach Paryża.

Jeśli nie znalazłaś niczego interesującego na mojej liście, zapraszam na stronę Bookingu lub AIRBNB.

Przeczytaj także: 50 darmowych rzeczy do zrobienia w Paryżu.