Najlepsze bary w Paryżu

Gdzie iść w Paryżu w ciepłe letnie wieczory, aby poczuć klimat tego miasta? 3 najlepsze beach bary popularne wśród Paryżan

W Polsce nazywane beach barami, a we Francji letnimi tarasami (les tarasse d’ete) lub péniche (barki) bary położone nad rzeką cieszą się dużą popularnością w sezonie letnim. Wygodne kanapy pod gołym niebem przykryte jedynie kolorowymi światełkami, przyjemny widok na Sekwanę, muzyka na żywo i niedroga butelka wina rosé to wszystko, czego paryżanie potrzebują w letnie wieczory. W tym roku odwiedziłam kilka beach barów popularnych wśród paryżan i przygotowałam ranking.

3. Guinguette La Javelle

3 najlepsze beach bary w Paryżu

W zachodnim Paryżu znajdziesz Guinguette La Javelle, klimatyczne miejsce z kolorowymi światełkami. Ogromna przestrzeń, całkiem dobre jedzenie i strefy relaksu to przyjemny taras na spędzenie letniego wieczoru.

Beach bar w Paryżu

2. Péniche Marcounet

3 najlepsze beach bary w Paryżu
3 najlepsze beach bary w Paryżu

Położony przy moście Pont Marie niedaleko paryskiego ratusza, ten bar proponuje jazzową muzykę na żywo oraz piękny zachód słońca.

Beach bary w Paryżu
Beach bary w Paryżu
Paryż w letnie wieczory
Paryż w letnie wieczory

1. Chez Mairie

najlepsze beach bary w Paryżu
Beach bary w Paryżu

Bar z widokiem na Wieżę Eiffla oraz Statuę Wolności, to zdecydowanie mój ulubiony letni ogródek. Przestronne i klimatyczne miejsce z wygodnymi kanapami zrobionymi na paletach oraz muzyka na żywo idealnie wpasowuję się w widoki, które oferuje to miejsce.

3 najlepsze beach bary w Paryżu
Bary w Paryżu

Drinki są wprawdzie drogie, bo po 10 euro, a deska serów i wędlin 20 euro (dla porównania normalnie kosztuje 15 euro maksymalnie). Jednak widoki oraz klimat są zdecydowanie najlepsze.

3 najlepsze beach bary w Paryżu
Paryska deska serów i wędlin
Najlepsze bary w Paryżu

Paris Plage

W sezonie letnim w stolicy Francji znajdziesz także Paris Plage czyli paryską plażę. Położona pomiędzy Pont de Notre Dame a Pont du Change, to po prostu nasypany piasek i leżaczki, na których można zrobić sobie piknik. Mnie nie powala niczym specjalnym, ale zawsze jest tam pełno ludzi, więc widocznie cieszy się popularnością.

Poznaj także Darmowe miejsca w Paryżu.