Paryż na lato 2021 - czy warto przyjechać?

Jak wygląda obecnie sytuacja w Paryżu w związku z korona wirusem? Czy warto planować przyjazd do stolicy miłości na wakacje? Paryż na lato 2021 – czy warto przyjechać?

Obecna sytuacja we Francji

Obecnie w całej Francji panuje totalny lockdown, restauracje zamknięte są od października 2020 roku, podobnie muzea oraz większość atrakcji. Oprócz tego panuje godzina policyjna o godzinie 19. A jakie są plany na najbliższe miesiące? Paryż na lato 2021 – czy warto przyjechać?

Francja na najbliższe miesiące

Od połowy maja opracowano plan stopniowego znoszenia obostrzeń we Francji i powrotu do normalności. W związku z tymi, co kilka tygodni będą kolejne poluzowania aktualnych zakazów. Ogródki restauracyjne oraz muzea i teatry otworzą się już po 19 maja, a restauracje zaczną przyjmować gości w środku od 9 czerwca. I tak powoli, aż do końca czerwca, wszystko zostanie otwarte, a godzina policyjna zniesiona.

Czy warto przyjechać do Paryża w lecie 2021?

Myślę, że godne uwagi jest wzięcie tej destynacji pod uwagę. Przede wszystkim liczba zakażeń cały czas spada, a wraz z otwarciem restauracji, paryski klimat wróci do życia. Ja już nie mogę się doczekać otwartych tarasów kawiarni i możliwości wieczornych spacerów po mieście świateł!

A i Paryż bez wątpienia czeka na turystów, których normalnie przyjeżdża 10 milionów rocznie, a w ostatnich miesiącach jest ich niewielu. Także nawet się nie zastanawiaj i kupuj bilet już dzisiaj! Stolica Francji przywita Cię otwartymi restauracjami, muzeami oraz wieloma atrakcjami. Kto chciałby się przejść romantycznymi uliczkami Montmarte, napić wina pod Wieżą Eiffla, zobaczyć miasto świateł z Wieży Montparnasse czy zjeść bagietkę w paryskim parku? Jeśli Ty to koniecznie kupuj bilet już teraz!

A jeśli zdecydujesz się wybrać do Paryża, to koniecznie pobierz mój darmowy przewodnik po tym mieście!

Na moim koncie Instagrama dzielę się na bieżącą informacjami o aktualnej sytuacji we Francji, także zapraszam:

Paryż na lato 2021 – czy warto przyjechać?

Można również śledzić informacje w języku angielskim o sytuacji we Francji na stronie france24.

Przeczytaj także gdzie znaleźć przytulne hotele w Paryżu w przystępnej cenie.