Kiedy jechać do Paryża?

Paryż ma swój urok o każdej porze roku. Wiosną, kiedy kwitną magnolie i dodają koloru całemu miastu. W lecie, kiedy można spędzać godziny w niezliczonych parkach miasta. Jesienią, kiedy opadające liście w Jardin de Tuileries tworzą romantyczną atmosferę. Zimą, kiedyś można trafić na wyjątkową okazję zobaczenia śniegu w Paryżu. Kiedy najlepiej przyjechać, aby ominąć tłumy i nie wydać fortuny?

Kiedy jechać do Paryża?
Kiedy jechać do Paryża?

Jak ominąć tłumy w Paryżu?

Najmniej ludzi w Paryżu jest w dwóch okresach. W sierpniu, kiedy wszyscy Paryżanie wyjeżdżają na wakacje i miasto staje się zupełnie puste. To wtedy bez problemu można znaleźć miejsce parkingowe w centrum miasta. Można iść do popularnej restauracji czy na znany rooftop bez stania w długiej kolejce . Uwielbiam Paryż w tym okresie, bo miasto jest spokojniejsze i bardziej przystępne. 

Kiedy jechać do Paryża?
Kiedy jechać do Paryża?

Drugim takim momentem jest początek grudnia. Piękne świąteczne ozdoby, niesamowicie oświetlone ulice, słynna choinka w Galerie Lafayette, czynią idealny przedświąteczny klimat. W tym okresie niewiele osób podróżuje, bo ludzie mają wolne w święta oraz na sylwestra i nikt nie myśli o zwiedzaniu wcześniej. Dlatego jest to idealny czas na przyjazd do Paryża. Jest dużo mniej turystów, a Paryżanie pojawiają się głównie w centrach handlowych robiąc świąteczne zakupy. 

Kiedy jest najtaniej w Paryżu?

Hotele są zdecydowanie najtańsze na początku grudnia. Mała liczna turystów zmusza hotele do obniżenia cen, aby być konkurencyjnym w stosunku do innych podobnych placówek. Poza tym okresem chyba zawsze jest drogo, ale warto poszukać Airbnb w podparyskich miejscowościach w pobliżu metra lub na Bookingu. Ceny są dużo niższe, a dojazd do zabytków często bardzo dobry. 

Jak ominąć tłumy w Paryżu
Uliczki Montmarte w Paryżu

Co do cen transportu czy jedzenia w restauracjach, to one się nie zmieniają. Trzeba po prosu szukać fajnych ofert. Jeśli chodzi o komunikację w Paryżu, zapraszam na osobny artykuł na ten temat. Podczas planowania podróży warto też zobaczyć, które miejsca w Paryżu są darmowe.

Bez względu kiedy przyjedziesz, na pewno zakochasz się w tym pięknym mieście!

Czytaj także: Dlaczego Paryż zachwyca?