Wyspa Phi Phi co robić

Najbardziej imprezowa wyspa w Tajlandii, Phi Phi, przyciąga tłumy każdego dnia. Jakie atrakcje proponuje to miejsce i co koniecznie musisz zrobić na wyspie Phi Phi.

Spróbuj nurkowania

Jako osoba nurkująca już w kilku pięknych miejscach na świecie, jak najbardziej polecam nurkowanie w Tajlandii. Muszę przyznać, że były to do tej pory moje najprzyjemniejsze nurkowania. Mega przejrzysta i ciepła woda, koralowce, rzadkie rodzaje ryb, ogromne ławice pływające wkoło. Okolica wyspy to jeden wielki park krajobrazowy, w którym nie można łowić od ponad 10 lat, dlatego ilość zwierząt morskich jest ogromna.

Nurkowanie w Tajlandii
Nurkowanie w Tajlandii

Wybór szkół do nurkowania jest również bardzo duży, ale niestety wszystkie proponują takie same ceny, więc negocjować nie można. Ja nurkowałam ze szkołą Princess Divers, którą serdecznie polecam.

Pójdź na imprezę na plaży

Słynna w wyjątkowych imprez wyspa Phi Phi nie bez powodu nosi taką famę. Idź wieczorem na plażę, a na pewno trafisz na niezapomnianią imprezę!

Wyspa Phi Phi co robić
Wyspa Phi Phi co robić

Obejrzyj wyspę z punktu widokowego

Warto przejść niezliczoną ilość schodów, aby dotrzeć do punktu widokowego, z którego widać całą wyspę.

Wyspa Phi Phi co robić
Wyspa Phi Phi

Zobacz małpy na Monkey Beach

Do plaży Monkey Beach na wyspie Phi Phi można dojść pieszo z miasteczka, popłynąć kajakiem, wodną taksówką czy z wycieczką, która zabierze Cię po okolicznych plażach. Warto zobaczyć małpy psotnice, których jest tam bardzo dużo. Ale uwaga na plecaki oraz puszki coli, małpy chętnie kradną!

Monkey Beach
Monkey Beach

Udaj się na Bamboo Island

Francuzi nazywają takie miejsca rajskimi wyspami. I rzeczywiście na Bamboo Island ma się wrażenia bycia w raju. Idealnie biały piasek, karaibska woda, a także spokój od turystów czynią to miejsce wyjątkowym.

Booking.com

Uwaga: za wjazd na wyspę płaci się ok. 50 zł, a wycieczki zazwyczaj nie zostają tam dłużej niż 2 godziny.

Wyspa Phi Phi co robić
Wyspa Phi Phi: co musisz zrobić

Napij się the bucket czyli wiaderka

Na wyspie Phi Phi królują wiaderka… alkoholu. Różnego rodzaju miksy dostępne są w każdym sklepie i barze. Kup wiaderko i udaj się na imprezę na plaży. To jedynie miejsce gdzie spotkałam się z taką praktyką i muszę przyznać, że pomysł jest niczego sobie. Naprawdę mnie zaskoczył!

Wyspa Phi Phi co robić
Wyspa Phi Phi: co musisz zrobić

Obejrzyj pokaz z ogniami

Codziennie w większości barów można zobaczyć niesamowite pokazy tańca z ogniem, a odważni mogą nawet pójść do szkoły nauczyć się podobnych sztuczek.

Booking.com

Pływaj na Long Beach

Piękna plaża, do której można dojść pieszo od miasteczka. Nie jest tak bardzo zatłoczona dlatego można spokojnie na niej odpocząć.

Wyspa Phi Phi co robić
Wyspa Phi Phi co robić

Nurkuj z rurką na Maya Bay

Słynna plaża z filmu z Leonardo Dicaprio jest obecnie zamknięta, ale można do niej podpłynąć i zobaczyć ją z daleka. Co to za atrakcja? Otóż obecnie flora i fauna morskie są odbudowywane i zobaczysz tam naprawdę ogromne ławice kolorowych ryb widoczne już z łódki. Jak będziesz mieć trochę szczęścia, to zobaczysz też małe rekiny. Ja miałam taką okazę i jest to zdecydowanie super przeżycie!

Wyspa Phi Phi co robić
Wyspa Phi Phi co robić

Obejrzyj zachód słońca z łódki

W Tajlandii widziałam najpiękniejsze zachody słońca. Te z łódki przy plaży Maya Beach są naprawdę niezapomniane.

Tajlandia zachód słońca
Tajlandia zachód słońca

Przeczytaj także: Bangkok: 10 rzeczy, które musisz zrobić, Chiang Mai: 8 rzeczy, które musisz zrobić oraz Chiang Rai: 10 rzeczy, które musisz zrobić.