Bangkok: 10 rzeczy, które musisz zrobić

Bangkok, szalone miasto, które nigdy nie śpi. Jedno z tych miejsc, które się kocha lub nienawidzi i to z tych samych powodów. Tętniące życiem ulice, swoboda, wolność wyboru to jego główne atuty. Oczywiście oprócz przepysznej kuchni, przepięknych świątyń i międzynarodowego klimatu. A przy tym prawdziwej azjatyckiej pikanterii. Bangkok: 10 rzeczy, które musisz zrobić.

Bangkok: 10 rzeczy, które musisz zrobić
Bangkok: 10 rzeczy, które musisz zrobić

Bangkok to miasto skrajności, w którym w dzień należy zakryć całe ciało, aby odwiedzić świątynie buddyjskie. Natomiast wieczorem ulice przepełnione są pół-nagimi dziewczynami oferującymi różnego rodzaju usługi. Właściwie wszystko w tym mieście jest dozwolone! W końcu co dzieje się w Bagkoku, zostaje w Bangkoku!

Bangkok co robić
Świątynia Szmaragdowego buddy

Jest to miejsce odwiedzane niemal przez każdego, kto wybiera się do Azji. Czy to w drodze do innego kraju czy na wyspy, większość osób spędza conajmniej jedną noc w stolicy Tajlandii. Pewnie dlatego w 2018 roku było najczęściej odwiedzanym miastem na świecie!

Wielki Pałac w Bangkoku
Wielki Pałac w Bangkoku

Co obowiązkowo musisz zrobić w stolicy Tajlandii? Bangkok: 10 rzeczy, które musisz zrobić.

1. Zwiedź Wielki Pałac i Świątynię Szmaragdowego Buddy

Wielki Pałac w Bangkoku
Wielki Pałac w Bangkoku

Jeszcze do niedawna oficjalna siedziba króla Tajlandii, a obecnie jedno z obowiązkowych miejsc do zobaczenia w Bangkoku. Miejsce jest ogromne, kapiące złotem i oczywiście jak sama nazwa wskazuje – szmaragdowymi buddami. Naprawdę robi wrażenie! Polecam udać się z rana przed samym otwarciem, bo jest to najbardziej oblegana świątynia w Bangkoku.

Bilet: 400 batów

2. Zobaczyć leżącego buddę w WAT PHO

Leżący budda
Leżący budda

Świątynia WAT PHO znana jest głównie z gigantycznej postaci złotego Buddy (46 metrów długości i 15 metrów wysokości!), ale to nie jedyny powód, aby się tam udać. Rzeczywiście budda jest oszałamiający, ale kompleks świątyń ze stożkowymi budowlami także robi wrażenie.

Świątynia WAT PHO
Świątynia WAT PHO

Bilet: 200 batów

Booking.com

3. Udaj się na rejs po rzece Chao Praya

Poranne zwiedzanie Wielkiego Pałacu, a później Leżącego buddy może być męczące, więc po lunchu warto wybrać się na rejs po rzece Chao Praya. Udaj się nad rzekę w okolicach Wat Pho i kup bilet na miejscu. W kasie proponują różnego rodzaju trasy, a jedna z krótszych zabierze cię do świątynii Wat Arun.

4. Spędź wieczór w Chinatown

Chinatown w Bangkoku
Chinatown w Bangkoku

Wizyta w Chinatown to gwarancja przepysznego jedzenia ulicznego. Chińskie standy, sklepy i restauracje gwarantują niesamowity wieczór.

5. Odwiedzić świątynie Wat Arun

Świątynia Wat Arun

Za jedyne 50 batów można wejść na teren kompleksu świątyń ozdobionych muszelkami i kawałkami porcelany. Najwyższy budynek ma 86 metrów i widać go z daleka zarówno w dzień, jak i w nocy.

6. Pospacerować po parku Lumini

Parki w Azja to nie spokojne miejsce na wyciszenie z rodziną, ale centrum tętniące życiem. Park Luminii, porównywany do Central Parku w Nowym Jorku, to miejsce na niedzielny obiad, zakupy czy możliwość obejrzenia jaszczurek.

Park Lumini

7. Zrobić zakupy w Center World

Jedno z największych centrów handlowych w Bangkoku to opcja na deszczowy dzień, zakupy lub po prostu rozrywka w zupełnie innym miejscu. W centrum znajdziecie sklepy wszystkiego rodzaju.

Booking.com

8. Sprawić sobie tajski masaż

Po całodniowym chodzeniu taki masaż to sama przyjemność. A tajski masaż stóp wlicza też masaż ramion, pleców i w sumie całego ciała.

9. Iść do dzielnicy NANA

Dzielnica, w której można zobaczyć i kupić wszystko. Nana w części Sukhumvit to miejsce rozpusty, tzw “Dzielnica Czerwonych Latarnii” Bangkoku.

Dzielnica Nana
Dzielnica Nana

10. Wypij drinka na ulicy Khao San

Wypełniona barami i restauracjami, a także niedrogimi hostelami, ulica Khao San jest ulubionym miejscem podróżników późną nocą. To miejsce dla wszystkich chętnych zabaw.

Polecam Ci takie atrakcje, ale takimi obowiązkowymi miejscami do zobaczenia są oczywiście 3 wspomniane przeze mnie świątynie.

świątynia Szmaragdowego buddy
Świątynia Szmaragdowego buddy
Booking.com

Przeczytaj także: Chiang Mai: 8 rzeczy, które musisz zrobić, Chiang Rai: 10 rzeczy, które musisz zrobić oraz Wyspa Phi Phi: co musisz zrobić!