Narodowy Park Doi Inthanon

Przepiękne miasto na północy Tajlandii przyciąga tłumy chętnych zobaczenia zupełnie innej części tego kraju. Chiang Mai, jako trzecie największe miasto w Tajlandii, oferuje wiele ciekawych miejsc. Co warto zwiedzić, a co lepiej odpuścić? Chiang Mai: 8 rzeczy, które musisz zrobić.

Zjedź Kah soi zupę

Pikantna zupa z makaronem z jajek, mlekiem kokosowym i curry to specjalność północnej Tajlandii. Ale uwaga, zupa przeznaczona jedyna dla wytrzymałych ostrych smaków!

Zupa Kah soi
Kah soi

Przejedź się Czerwoną Ciężąrówką

Po Chiang Mai należy poruszać się pieszo bądź czerwoną ciężarówką, która dowiezie Cie wszędzie w obrębie miasta za 30 batów. To prosty i wygodny sposób dojazdu do centrum czy do wybranej świątyni.

Zwiedź co najmniej 3 świątynie

Pewnie znasz słynne świątynie w Bangkoku, ale musisz wiedzieć, że mieszkańcy Chiang Mai są bardzo religijni. Właśnie dlatego znajdziesz tam 300 świątyń! Jest w czym wybierać, ale nie omiń Wat Phro Singh w centrum miasta.

Chiang Mai: 8 rzeczy, które musisz zrobić
Chiang Mai: 8 rzeczy, które musisz zrobić
Świątynie w Chiag Mai
Świątynie w Chiag Mai

Gdzie zatrzymać się w Chiang Mai? Poszukaj ofert na Deals Finder na Bookingu:

Booking.com

Spróbuj Mango Sticky Rice

Mango Sticky rice to tajski deser szczególnie doceniany w tej części kraju, dlatego właśnie w Chiang Mai jest najlepszy!

Mango Sticky Rice Chiang Mai
Mango Sticky Rice Chiang Mai

Idź na drinka do baru zwisających nóg

Restauracja Huaikha to bardzo oryginalne miejsce, zjesz tam kolacje lub wypijesz drinka z nogami zwisającymi z budynku! Poczuj się wolny i spróbuj!

Co robić w Chiang Mai
Bar ze zwisającymi nogami

Udaj się na Nocny targ i zjedz sushi po 5 batów

Azja słynie z nocnych targów z jedzeniem, a w Chiang Mai można kupić najtańsze sushi, bo już za 5 batów czyli 60 groszy 🙂 A ile sushi zjesz za jedynie 5 złoty?!

Co robić w Chiang Mai
Co robić w Chiang Mai

Odwiedź Narodowy Park Doi Inthanon

Oddalony 3 godziny od Chiang Mai, Narodowy Park Doi Inthanon, to miejsce warte odwiedzenia. Przepiękne wodospady, pagody, najwyższy szczyt w Tajlandii czy pola ryżowe to tylko część miejsc, które można zobaczyć w tym parku. Wykup jednodniową wycieczkę, dojedź miejskim transportem lub wypożycz skuter – opcji jest wiele, a dystans wcale nie tak daleki.

Narodowy Park Doi Inthanon czy warto
Narodowy Park Doi Inthanon

Idź na kolację do baru z muzyką na żywo

Wiele restauracji w Chiang Mai oferuje muzykę na żywo. Ja polecam Sai Ping Bar z pięknym widokiem na rzekę oraz najlepszym jedzeniem w mieście!

Restauracje w Chiang Mai: Sai Ping Bar
Chiang Mai

Przeczytaj także: Chiang Rai: 10 rzeczy, które musisz zrobić.

Zapraszam także na wideo o Chiang Mai:

Zwiedzanie Chiang Mai