Chiang Rai co robić

Miasto w północnej Tajlandii, znane jest ze swoich 3 świątyń. Jednak oferuje ono dużo więcej aktywności. Chiang Rai: 10 rzeczy, które musisz zrobić.

Zwiedzić Niebieską świątynię

Tak, niebieską, a nie w pierwszej kolejności Białą Świątynię. Niebieska jest przepiękna, autentyczna, a przede wszystkim nie tak oblegana przez turystów. Przepiękny odcień niebieskiego koloru, który dominuje zarówno w środku, jak i na zewnątrz świątyni, tworzy magiczną całość. To zdecydowanie moja ulubiona świątynia w Tajlandii.

Niebieska Świątynia w Chiang Rai
Niebieska Świątynia w Chiang Rai

Zjeść hot pot

Przepyszne danie, które sobie sami przygotowujemy, skradło moje serce. Na nocnym markecie bardzo dużo lokalnych wybiera hot pot na wieczorny posiłek. A co to właściwie jest? To metoda gotowania, składająca się z przygotowania garnka z bulionem, który kładzie się na stole. Do tego bulionu ( który dostaje się przy zakupie), dodaje się wybrane wcześniej składniki – warzywa, sałatę, miętę, kiełki soi oraz mięso lub rybę i owoce morza. Jak to wszystko się ugotuje, to jemy! Przepyszne!

Hot Pot w Chiang Rai

Przejechać się lokalnym autobusem

Najlepiej poznać lokalną kulturę, próbując transportu w danym mieście, tak jak mieszkańcy. Jedź lokalnym autobusem z dworca głównego do Białej Świątyni.

Autobus do Białej Świątyni
Autobus do Białej Świątyni

Zobaczyć Białą Świątynię

Miejsce znana na całym świecie, głównie dzięki sile instagrama. Biała Świątynia jest jedyną z swoim rodzaju ze względu na unikalny kolor, w ogóle niespotykany w pagodach buddyjskich. Jednak jej sława przyciąga tłumy turystów i zwiedzanie nie jest wcale przyjemne. Najlepiej udaj się tam z samego rana, bo wiele autobusów dojeżdża z Chiang Mai lub innych dalszych miejscowości i z samego rana nie ma tam jeszcze tak dużo ludzi.

Biała Świątynia w Chiang Rai
Biała Świątynia w Chiang Rai

Skorzystać z niebieskiej ciężarówki

Jak wrócić z Białej Świątyni do miasta? Wystarczy wyjść na ulicę, a z pewnością niebieska ciężarówka się zatrzyma i za 20 batów zabierze Cię do centrum. Warto skorzystać z takich lokalnych środków transportu, bo są tanie i najszybsze.

Booking.com

Zrobić grila

Tak dobrze czytasz, grila. W Chiang Ray znajdziesz restauracje, gdzie udostępniają i przygotowują dla ciebie grila, którego później robisz sobie samemu. Dostajesz rozpalony już gril oraz wybierasz jeden z zestawów do grilowania – mięsny, warzywny, rybny. I możesz grilować! Fajna zabawa i przepyszne jedzonko na wieczór!

Zobaczyć Czerwoną Świątynię

Może wystarczy Ci już świątyń, ale z tego słynie Chiang Rai, więc także tę świątynię warto zobaczyć. Praktycznie w ogóle nie turystyczna, Czerwona świątynia ma darmowy wstęp oraz można się tam wyciszyć. Przy okazji na podwórzu za świątynią zobaczysz z bliska jak żyją mnisi oraz co robią na co dzień .

Czerwona Świątynia w Chiang Rai

Kupić pamiątki na nocnym targu

Nocny targ w Chiang Rai to idealne miejsce na kupno pamiątek z Tajlandii. Ceny są naprawdę konkurencyjne w porównaniu z targami w innych miejscowościach.

Posłuchać muzyki na żywo

W centrum miasta znajduje się ogromny targ jedzeniowy, gdzie nie tylko zjesz hot pota, ale także co wieczór posłuchasz muzyki na żywo.

Co robić w Chiang Rai
Co robić w Chiang Rai

Przeczytałaś Chiang Rai: 10 rzeczy, które musisz zrobić, a teraz zobacz jeszcze podobne artykuły o Bangkoku oraz wyspie Phi Phi.

Zapraszam także na mój filmik o Chiang Rai.