Najlepsze francuskie piosenki 2020

Wszyscy znamy francuskie klasyki Edith Piaf, które do tej pory biją rekordy słuchalności. Obecnie także znajdziesz wiele ciekawych utworów i artystów francuskich, których warto znać. Przygotowałam moją listę: najlepsze francuskie piosenki 2020.

Vitaa & Slimane

Lista musi zacząć się od moich ulubionych obecnie artystów, których piosenki uwielbiam i słucham na okrągło. O Vitaa i Slimane usłyszałam niedawno, ale od tej pory nie ma dnia kiedy nie zachwycam się ich pięknymi głosami. Posłuchaj sama!

Najlepsze francuskie piosenki 2020

Vitaa i Slimane wspólnie występują od 2016 roku, a ich piosenki są uwielbiane i słuchane przez miliony osób na całym świecie. Kojące, liryczne utwory śpiewane spokojnym głosem są idealne na leniwe wieczory.

Para ma dużo utworów wpadających w ucho, polecam cały album Versus.

GIMS

Kto nie zna słynnej piosenki Bella? Utwór z 2013 roku przyniósł sławę wokaliście pochodzącemu z Kongo, który wychował się w Paryżu. Maitre Gims, a właściwie Gandhi Djuna cieszy się ogromną popularnością w krajach francuskojęzycznych. Jego piosenka ‘Reste‘ wykonana ze Stingiem w dwóch językach – angielskim i francuskim, bije rekordy popularności.

Gims piosenka ze Stingiem

Matt Pokora

Francuski piosenkarz polskiego pochodzenia urodzony w Strasburgu, jest obecnie jednym z jurorów we francuskiej edycji The Voice Kids . W 2012 nagrał nawet piosenkę z Patrycją Kazadi, ale jego największy przebój to piosenka ‘Tombé‘ czyli ‘Upadły’. W wideoklipie pięknie widać paryskie ulice.

Les Frangines

Dwie przyjaciółki od dzieciństwa, które zabłysły utworem Donne-moi czyli Daj mi. W roku 2019 wydały swój pierwszy album, który na początku 2020 roku uzyskał złotą płytę.

Francuskie piosenki 2020

Aya Nakamura

Pochodząca z Mali, 19-sto letnia Aya Nakamura wychowała się w podparyskiej miejscowości. Od 2018 roku dzięki swojemu hitowi ‘Djadja’ jest znana i słuchana na całym świecie. Jej nowy utwór ‘Pookie’ ma ponad 188 milionów odsłon na Youtube.

Aya Nakamura piosenki

Angèle feat. Roméo Elvis

Na koniec taki śmieszny utwór, którego wideoklipu nigdy nie mogłam zrozumieć, ale słowa Tout oublier czyli ‘Zapomnieć wszystko’ zostają w głowie.

A ty masz swoich ulubionych francuskich wykonawców? Podziel się!

Przeczytaj także: Francuskie komedie, które musisz zobaczyć.