Paryska Opera

Paryska Opera Garnier jest jednym z najbardziej kultowych i najpiękniejszych teatrów na świecie. Zajrzyj do wnętrza splendorów Opery Paryskiej.

Wycieczka do Opery Paryskiej to niezapomniane przeżycie, które zostanie z Tobą na całe życie. Dzięki wspaniałej architekturze i występom światowej klasy wejście do Opery Garnier z pewnością będzie niezapomnianym wydarzeniem. Operę można zwiedzać w ciągu dnia bez wejścia na przedstawienie i jeśli nie masz możliwości wybrania się tam na wieczorny speklakl to jest to idealna alternatywa. Zajrzyj do wnętrza splendorów Opery Paryskiej.

Jeśli wybierasz się do Paryża to kup mój autorski przewodnik, który już od pierwszej wyzyty w mieście miłości pozwoli Ci zaoszczędzić! Szczególnie wskazówki dotyczące restauracji pozwolą znaleźć ciekawe i niedrogie miejsca, a przy tym nie wydać wiele.

Paryską Operę odwiedziło wielu największych artystów w historii. Piękno tego miesjca celebruje się na całym świecie. Dlatego koniecznie wajrzyj do tego wspaniałego teatru i odkryj jego bogatą historię, oszałamiającą architekturę i tętniącą życiem kulturę. Od ozdobnych żyrandoli po misterne freski na suficie, będziesz zdumiony całym splendorem, który czeka na Ciebie w tym miejscu.

Historia powstania paryskiej Opery

Opéra Garnier, znana również jako Palais Garnier, to wspaniały budynek położony w centrum Paryża. Zbudowano go w latach 1861-1875 i jest uważany za jeden z najpiękniejszych przykładów architektury drugiego cesarstwa. Opera Garnier jest jedną z dwóch oper w Paryżu, drugą jest Opéra Bastille.

Paryska Opera
Paryska Opera

Budynek został zaprojektowany przez architekta Charlesa Garniera i wyróżnia się imponującą fasadą, okazałymi schodami oraz bogato zdobionym wnętrzem. Wnętrze Opery Garnier jest szczególnie znane z oszałamiającego żyrandola, który waży 6,5 tony i jest uważany za jeden z największych na świecie. Żyrandol zaprojektował sam Garniera zainspirowany motywami babilońskich ogrodów wiszących.

Opera Garnier jest również znana ze swojej wyjątkowej akustyki i przez lata była miejscem wielu ważnych występów muzycznych. Budynek służy przede wszystkim do przedstawień baletowych, ale odbywają się w nim także koncerty, opery i inne wydarzenia kulturalne. Oprócz swojego historycznego i kulturowego znaczenia, Opera Garnier jest również popularną atrakcją turystyczną, przyciągającą każdego roku miliony turystów.

Bilety do Opery Garnier

Bilety na przedstawienia zaczynają się już od 15 euro (w tej cenie są bilety najgorszej kategorii, ale pozwalają zarówno zwiedzić ten budynek w środku, jak i zobaczyć operę).

  • Bilet na przedstawienie – kup tutaj
  • Bilet wstępu – kup tutaj
  • Bilet wstępu do Opery i rejs po Sekwanie – kup tutaj

Odwiedzający Operę Garnier mogą wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po budynku, w tym po audytorium, wielkiej klatce schodowej i słynnym żyrandolu. W budynku znajduje się również muzeum prezentujące jego historię i architekturę, a także kolekcje kostiumów, scenografii i innych artefaktów teatralnych. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem muzyki klasycznej, architektury czy historii, Opera Garnier to miejsce, które musisz odwiedzić w Paryżu. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na pójście na spektakl czy na zwiedzanie samodzielne, nie rozczarujesz się.

Ja zwiedzałam Operę z polską przewodniczką Alicją Parvine, która zazwyczaj łączy takie zwiedzanie z innymi zabytkami położonymi w okolicy. Alicję znajdziesz na instagramie: @from_warsaw_to_paris.

Potrzebujesz biletów na paryskie atrakcje?

Przeczytaj także: Punkty widokowe w Paryżu czyli gdzie można zobaczyć miasto miłości z góry.

Więcej ciekawych rzeczy do zrobienia w Paryżu

Polecane Hotele w Paryżu

Booking.com