Lot balonem w Paryżu

Szukasz niesamowitych przeżyć w stolicy Francji? Polecam lot balonem w paryskim parku André-Citroën. Zobaczysz Paryż z zupełnie innej perspektywy!

Podczas jednej z moich pierwszych wizyt w Paryżu, wypatrzyłam balon Generali w południowych rejonach miasta. Pomyślałam jak niesamowicie byłoby przelecieć się balonem po stolicy Francji. Później dowiedziałam się, że balon nie leci nad miastem, a wznosi się w jednym miejscu, a dokładniej w Parku André-Citroën.

Paryski Balon
Paryski Balon

Informacje o Balonie

Największy balon na świecie czyli le Ballon Air de Paris może pomieścić do 30 osób dorosłych lub 60 dzieci. Jest dostępny dla publiczności od 20 lat! Lot jest bezpieczny, gdyż balon podłączony jest do ziemi kablem o długości 150 metrów i działa jak cicha, otwarta winda, napędzana lekkością helu.

Balon Generali w  parku André-Citroën
Balon Generali w parku André-Citroën

Bilety na lot balonem

Po przeprowadzce do Paryża postanowiłam spełnić swoje marzenie i polecieć balonem. Udało mi się kupić bilety na Grouponie za troszkę taniej niż w kasie (8 € zamiast 12 €) i w jeden z weekendów pojechałam do Parku Andre Citroen na lot. Jednak tego dnia okazało się, że jest za wietrznie i balon nie kursuje… Kolejnym razem nie popełniłam tego samego błędu i najpierw zadzwoniłam i upewniłam się, że danego dnia balon operuje. I tego grudniowego popołudnia pojechałam na moją przygodę z balonem.

Park André-Citroën
Park André-Citroën

Lot balonem w Paryżu

Balon wznosi się co kilkanaście minut, więc nawet jeśli danego dnia jest dużo chętnych, nie będziesz długo czekać. Kiedy dotarłam do parku, balon był w górze i widząc go tak wysoko, napędziło mi to troszkę strachu. Jednak kiedy balon wylądował na ziemi, zobaczyłam wiele dzieci z rodzicami i dodało mi to otuchy. Przecież dzieci się nie boją, więc dlaczego ja mam się bać!

Kiedy poprzednia grupa wyszła z balona, my weszliśmy do środka kosza. Po prawidłowym zainstalowaniu się ludzi, balon bardzo szybko unosi się w niebo. Trasę 150 metrów pokonuje zaledwie w kilka sekund i można poczuć jego prędkość. Muszę przyznać, że poruszał się praktycznie bez dźwięku, ale trochę bujało. Osiągając maksymalną wysokość, ukazuje nam się niesamowity widok na Paryż i jego zabytki, w szczególności na Wieżę Eiffla. To okazja, aby odkryć stolicę w nowym świetle i zupełnie innej perspektywie. Oczywiście widok z samej Eiffel Tower jest przepiękny i nie można go do niczego porównać, ale z balona widzimy sama Wieżę!

Widok z balona na Wieżę Eiffla
Widok z balona na Wieżę Eiffla

Unosiliśmy się w górze przez kilka minut, a później balon wylądował z równie szybką prędkością, jak się unosił. Następna grupka ludzi udała się na lot.

Po takich przeżyciach, pozostałam nadal w parku zbudowanym na terenie starych fabryk Citroëna. Więcej o parku napiszę następnym razem.

Balon wskaźnikiem powietrza

Ballon de Paris to nie tylko zapierający dech w piersiach widok na Paryż, ale także wskaźnik jakości powietrza w Paryżu. We współpracy z Airparif (organem do monitorowania jakości powietrza we Francji) zmienia kolory zgodnie z danymi o zanieczyszczeniu powietrza. Czyli po prostu – zielony – bardzo dobry, czerwony – bardzo zły, pomarańczowy – mierny.

Lot balonem w Paryżu – czy warto?

Lot balonem to ciekawe przeżycie i swojego rodzaju przygoda, nad którą warto się zastanowić. Mnie się bardo podobało wzniesienie na taką wysokość i podziwianie zabytków Paryża z 150 metrów. Jednak muszę przyznać, że lot był dość krótki, a bilety wcale nie takie tanie porównując proporcjonalnie do czasu lotu. Jak dla mnie warto zrobić sobie taką przyjemność raz i wnieść się balonem nad Paryżem, w końcu ile osób znacie, które leciał balonem w stolicy Francji?

Loty balonem są możliwe: od 24 marca do 31 grudnia.

Adres
Parc André Citroën
Rue de la Montagne de la Fage
75015 Paris 15

Ceny
Dzieci do lat 12: 6 €
Dorośli: 12 €