Najpiękniejsze parki w Paryżu - Ogrody Tuileries

Paryż to nie tylko miasto miłości, ale także miasto parków. Na przepiękne i ogromne tereny zielone można trafić w wielu miejscach w stolicy Francji. Koniecznie zabierz ze sobą koc i odpocznij w cieniu paryskich parków. Najpiękniejsze parki w Paryżu – moje top 5.

Ogrody Tuileries 

Najpiękniejsze parki w Paryżu
Najpiękniejsze parki w Paryżu – Ogrody Tuileries

Ogród w stylu francuskim zaraz obok Luwru. Z Jardins des Tuileries można zobaczyć wszystkie najsłynniejsze zabytki miasta – LuwrWieżę Eiffla i Łuk Triumfalny.

Ogród Luksemburski 

Dlaczego Paryż zachwyca?
Najpiękniejsze parki w Paryżu – moje top 5

Położony w samym sercu Paryża, Ogród Luksemburski to jedno z najpopularniejszych miejsc zarówno wśród Paryżan i jak wśród turystów. Bliskość katedry Notre Dame i dzielnicy Saint Michel, Panteonu oraz Sorbony, czyni je oazą spokoju w samym środku zatłoczonego Paryża.

Park Buttes Chaumont

Najpiękniejsze parki w Paryżu – Park Buttes Chaumont

Najbardziej stromy paryski park położony w XIX-tej dzielnicy Paryża, został założony przez cesarza Napoleona III Bonaparte. Będąc na szczycie, można także podziwiać dużą część Paryża, w tym Bazylikę Sacre Coeur. Widok zapiera dech w piersiach.

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny czyli Jardin des plantes znajduje się niedaleko Katedry Notre Damy, na lewym brzegu Sekwany. Znajdziesz tam oczywiście różne rodzaje kwiatów oraz roślin chronionych. To tam jest również siedziba Narodowego Muzeum Historii Naturalnej, które składa się z kilku budynków, archiwów, biblioteki, szklarni, mini zoo. Zaraz obok położony jest także Wielki Meczet w Paryżu, największa świątynia muzułmańska na terenie Francji, który jest także dostępny do zwiedzania dla turystów.

Wielki Meczet w Paryżu
Wielki Meczet w Paryżu

Ogrody Wersalskie

Oddalone kilka kilometrów od Paryża, Ogrody Wersalskie to 800 ha natury na terenie słynnej posiadłości Pałacu Wersalskiego. Powstałe w XVII wieku, ogrody to pierwowzór jardin à la français, tak zwanego ogrodu francuskiego opartego na geometrycznych formach, przystrzyżonych w fantazyjne formy żywopłotach oraz przepięknych fontannach. Ukazują one idealne połączenie roślinności, architektury i rzeźby. 

Jakie parki dodałabym do listy?

Parc de Sceaux Paryż
Parc de Sceaux

A Ty masz inne ulubione parki w Paryżu?