Blog o Paryżu

Czy wyjazd na Wielkanoc do Paryża to dobry pomysł? Jak wygląda zwiedzanie stolicy Francji podczas Świąt Wielkanocnych? Co robić w kwietniu w Paryżu? Wielkanoc w Paryżu: czas kwitnących wiśni w stolicy Francji.

Szukanie czekoladowych jajek we Francji

Paryż świętuje Wielkanoc w wielkim stylu, z różnymi uroczystościami odbywającymi się w całym mieście. Jedną z najpopularniejszych tradycji wielkanocnych jest poszukiwanie jajek wielkanocnych, podczas którego zarówno dzieci, jak i dorośli mogą szukać ukrytych jajek w parkach i ogrodach. Polowania na jajka wielkanocne i inne wielkanocne zajęcia dla dzieci odbywają się w całym Paryżu w parkach i innych specjalnych miejscach. Paryskie zoo oraz Parc André Citroën organizują takie szukanie jajek.

Dorosłym polecam poszukać czekoladowych jaj od słynnych paryskich producentów czekolady lub słodyczy od najlepszych cukierników.

Nabożeństwa wielkanocne

Ponadto wiele kościołów odprawia specjalne msze i nabożeństwa podczas Wielkiego Tygodnia. Wielkanocne nabożeństwo w Bazylice Sacre Coeur będzie z pewnością wyjątkowe.

Wielkanoc w Paryżu: czas kwitnących wiśni w stolicy Francji

Przyjemna pogoda

Pogoda w Paryżu w okresie wielkanocnym jest zazwyczaj łagodna, a temperatury wahają się od 10-16°C. Dlatego jest to idealny czas na spacery po mieście, podziwianie zabytków i pięknych krajobrazów. Możesz również spodziewać się dłuższych dni w tym czasie, a słońce zachodzi później, dając więcej czasu na zwiedzanie i doświadczanie wszystkiego, co Paryż ma do zaoferowania.

Wiosenny Paryż

Jedną z najważniejszych atrakcji wiosny w Paryżu są kwitnące drzewa i kwiaty, które z pewnością dodają miastu uroku i piękna. W okresie wielkanocnym można zobaczyć kwitnące wiśnie, magnolie i inne drzewa oraz kwiaty.

Kwitnące wiśnie

Kwiaty wiśni, znane również jako sakura w języku japońskim, pięknie ozdabiają Paryżu wiosną, a szczególnie w kwietniu. Te delikatne różowo-białe kwiaty kwitną tylko przez krótki okres, zwykle około dwóch tygodni, i oznaczają nadejście wiosny.

The land of Parc de Sceaux
Parc de Seaux Paryż

Parc de Sceaux to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych miejsc, w których można zobaczyć kwiaty wiśni w okolicy Paryżu. Park ten słynie z drzew kwitnących wiśni, a coroczny festiwal Sakura odbywa się tutaj, aby uczcić kwitnienie drzew. Innym doskonałym miejscem do zobaczenia kwitnących wiśni jest Parc des Buttes-Chaumont. W parku znajduje się jezioro i kilka mostów, co czyni go idealnym miejscem do fotografowania kwitnących wiśni.

Wielkanoc w Paryżu

Jardin des Plantes to także popularne miejsce na zobaczenia kwiatów wiśni. W tym pięknym ogrodzie rośnie wiele różnych gatunków roślin, w tym drzewa wiśni. W ogrodzie znajduje się również ogród japoński ze stawem i tradycyjną herbaciarnią, która dodaje pogodnej atmosfery kwitnącej wiśni.

Wielkanoc w Paryżu

Wiosna w Paryżu to z pewnością magiczny czas, a Wielkanoc to szczególnie czarujący okres na zwiedzanie Miasta Świateł. Wraz z ocieplającą się pogodą, kwitnącymi drzewami i kwiatami oraz licznymi uroczystościami bez wątpienia Paryż ożywa w okresie wielkanocnym. Wiele muzeów pozostaje otwartych, jak Luwr czy Centrum Pompidou.

Bez wątpienia okres wielkanocny to magiczny czas w Paryżu, gdyż przyroda budzi się do życia, a miasto pięknie kwitnie.

Jeśli wybierasz się do Paryża to kup mój autorski przewodnik, który już od pierwszej wizyty w mieście miłości pozwoli Ci zaoszczędzić!

Potrzebujesz biletów na paryskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

Więcej ciekawe rzeczy do zrobienia w Paryżu

Potrzebujesz paryskiego hotelu lub apartamentu na wizytę wielkanocną?

Booking.com