Zakupy online we Francji

Jak otrzymywać zwrot za zakupy online we Francji? Gdzie znaleźć promocje na wybrane produkty? Wystarczy zainstalować odpowiednią wtyczkę! Zarabiaj na zakupach online we Francji.

We Francji praktycznie każdy korzysta z zakupów online, szczególnie w obecnych czasach. Francuzi to po amerykanach najwięksi użytkownicy Amazona. A innych podobnych stron w tym kraju również nie brakuje. Dlatego większość osób robiący zakupy przez internet korzysta z cash backów.

Termin Cash back

Termin cash back, często zapisywany jako jedno słowo, oznacza „zwrot gotówki”. Jest to rabat oferowany online u partnerów handlowych otrzymywany po zakupie online. Zniżka ta jest stosowana w formie pieniężnej na konto online w witrynie cash back. Później można te pieniądze wypłacić na swoje konto.

Jak firmy zarabiają na cashbacku?

Cash back stał się narzędziem promocyjnym dla reklamodawców, który jest bardzo doceniany przez internautów. Dzięki pewnym markom, które pozycjonują się bardzo wysoko w tym sektorze, cash back dotarł do innych. Obecnie umożliwia on internautom codzienne gromadzenie pieniędzy poprzez udział w konkursach, odkrywanie nowych marek, zbieranie kodów zniżkowych czy otrzymywanie rabatów na konkretne usługi.

Zakupy online we Francji
Zarabiaj na zakupach online we Francji

Jak działa cashback?

Członek społeczności kupujących w witrynie typu cash back dokonuje zakupów w witrynie partnera handlowego i automatycznie otrzymuje zniżkę. Wynagrodzenie ze strony cash back, jest nadawane przez dostawcę biznesowego: otrzymuje prowizję, którą zgadza się „podzielić” z kupującym online. Czyli w praktyce należy się tylko zarejestrować na jedną ze stron proponujących takie usługi i mieć wtyczkę aktywną podczas jakichkolwiek zakupów online.

Cash back w ostatnich latach zyskał popularności dzięki paskom narzędzi, które integrują się bezpośrednio z przeglądarką, aby automatycznie wypłacać zwrot gotówki. Rozszerzenia te pozwalają na informowanie kupującego w czasie rzeczywistym o zwrocie gotówki dostępnym podczas wizyty w serwisie partnerskim lub bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek. Ale są też inne rozwiązania, w tym aplikacje do odzyskiwania gotówki za pośrednictwem telefonu komórkowego lub komputera.

Co ciekawe to nie tylko zwrot pieniędzy za zakupy produktów, ale także za usługi. Np. jeśli chcemy zmienić dostawcę prądu, szukamy na stronie cash backowej słowo electricite i strona proponuje nam dostawcę. Jeśli poprzez igraala podpiszemy umowę z tym dostawcą, otrzymamy zwrot na swoje konto. Ja ostatnio podpisałam umowę z Total Energie i dostałam 30 euro na konto igraalowe.

Zarabiaj na zakupach online we Francji

iGraal

Najbardziej znaną we Francji stroną do cashbacków jest iGraal. Korzystam z niej od 2017 roku i zawsze znajdowałam interesujące oferty oraz szybką wypłatę gotówki. Za założenie konta z Monabanq otrzymałam 100 euro, a za rezerwacje na bookingu 5% cashbacku. Praktycznie za każde zakupy online dostaje się jakiś procent zwrotu, więc jest to naprawdę interesujące.

Przeczytaj także jak założyć konto bankowe we Francji i dostać 80 euro?