Crepe Pancakes różnice

Warto zauważyć, że tradycyjne francuskie śniadanie jest zwykle lekkim posiłkiem na słodko i nie przypomina typowego śniadania z innych krajów.

We Francji często je się kawałek chleba lub bułkę z masłem i dżemem lub serem. Bardzo popularne jest także szybkie śniadanie w drodze czyli croissant w drodze do pracy czy do szkoły. Francuzi nie jedzą dużo na śniadanie, ponieważ ich głównym posiłkiem w ciągu dnia jest lunch, który jest jedzony bardzo wcześnie, bo już o godzinie 12.

Gdzie zjeść śniadanie w Paryżu?
Francuskie śniadanie

Typowe francuskie śniadanie

Pain au chocolat (czekoladowy croissant)
Rogalik
Bagietka z masłem i dżemem
Wypieki, takie jak chaussons aux pommes (przewrotki jabłkowe) lub escargots (ciastka w kształcie ślimaków)
Jogurt
Świeży owoc
Omlet
Crêpes (cienkie naleśniki) z różnymi nadzieniami, takimi jak cukier, sok z cytryny, Nutella lub szynka i ser
Gorące napoje, takie jak kawa lub herbata

Weekendowe śniadanie we Francji

Weekend to idealny czas w dowolnym miejscu na świecie, aby znaleźć czas na lepsze śniadanie. Francuzi najczęściej zamieniają tosty na croissanty lub pain au chocolat i różne rodzaje pieczywa. Ale nadal wolą zachować trochę miejsca na pożywny lunch.

Chyba, że decyzują się na brunch, który w ostatnich latach stał się bardzo popularny. Byłaby to jedyna okazja na zjedzenie pikantnego jedzenia na pierwszy posiłek w ciągu dnia.

Przeczytaj także: Gdzie zjeść śniadanie w Paryżu?, Co musisz koniecznie zjeść w Paryżu? oraz Gdzie tanio zjeść w Paryżu: tanie restauracje w Paryżu.

Potrzebujesz biletów na paryskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

Jeśli wybierasz się do Paryża to warto zarezerwować bilety wcześniej na poniższe atrakcje:

Polecam także zobaczyć mój wpis na temat aplikacji przydatnych we Francji, gdzie dowiesz się gdzie można szukać jedzeniowych deali w Paryżu i mieć duże zniżki na jedzenie. Wpis znajdziesz tutaj.

Polecam również: