Jak dojechać z lotniska do Nowego Jorku?

Podróż do Stanów Zjednoczonych to dla większości z nas inwestycja wymagająca solidnego przygotowania finansowego. Koszty przelotów, noclegów i codziennych wydatków potrafią znacznie obciążyć portfel. Jednak pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do USA jest jednym z kluczowych elementów do zaplanowania w budżecie.

Pewnie zazwyczaj podróżowałaś po Europie, polegając jedynie na podstawym ubezpieczeniu z karty EKUZ. Oczywiście, posiadanie karty EKUZ w Unii Europejskiej zapewnia pewną formę zabezpieczenia, ale niestety, nie zawsze jest to wystarczające, zwłaszcza podczas wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Koszty leczenia w USA mogą bowiem szybko osiągnąć astronomiczne sumy, które bez dodatkowego ubezpieczenia mogą prowadzić do poważnych problemów finansowych.

Dlatego też, choć może wydawać się, że ubezpieczenie to niewielki wydatek w porównaniu do innych kosztów podróży, to zapewnienie sobie pełnego zabezpieczenia zdrowotnego staje się kluczowym elementem spokojnego i bezpiecznego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. W razie nieprzewidzianych sytuacji, taki polisowy “plecak” może okazać się najważniejszym sprzymierzeńcem, chroniąc zarówno zdrowie, jak i budżet podczas amerykańskiej przygody. Sprawdź ofertę porównywarki ubezpieczeń rankomat, gdzie możesz znaleźć najlepsze oferty ubezpieczeń.

Ubezpieczenie do USA dlaczego warto je kupić

Szokujące Ceny Opieki Medycznej: Stany Zjednoczone słyną z doskonałych placówek medycznych, ale niestety, również z wysokich kosztów opieki zdrowotnej. Nawet pozornie prosta procedura, jak leczenie złamanej nogi, może znacząco obciążyć budżet.

Nagłe przypadki: W sytuacjach nagłych, jak złamanie nogi, pierwszą pomoc i transport do szpitala to kluczowe kroki. Już tu koszty mogą sięgnąć kilku tysięcy dolarów, w zależności od środka transportu i odległości.

Koszty Prześwietleń i Badań: Leczenie złamanej kości wymaga dokładnej diagnostyki. Koszty badań, takich jak prześwietlenia, MRI czy tomografia komputerowa, mogą znacząco wpłynąć na ostateczną fakturę.

Hospitalizacja i Opieka Pooperacyjna: Jeśli konieczne jest przeprowadzenie operacji lub dłuższa hospitalizacja, koszty rosną. Dodatkowo, rehabilitacja i opieka pooperacyjna również generują dodatkowe wydatki.

Ubezpieczenie Zdrowotne jako Inwestycja: Warto podkreślić, jak kluczowe staje się posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego podczas podróży do USA. Polisa podróżna, obejmująca opiekę medyczną, może znacząco złagodzić finansowe obciążenie wynikające z nieprzewidzianych sytuacji zdrowotnych.

Porównanie Cena/Jakość: Przed wyjazdem zaleca się dokładne sprawdzenie warunków ubezpieczenia podróżnego, porównanie ofert różnych firm i zrozumienie, jakie koszty są pokrywane. Odpowiednio dopasowana polisa może być kluczowym elementem spokoju i bezpieczeństwa podczas amerykańskiej przygody.

Warto także zadbać, aby polisa dawała także ochronę:

 • Assistance (ASS) – zapewnia to np. pokrycie kosztów podróży powrotnej do kraju.
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – czyli pieniądze, które zostaną wypłacone np. za złamanie ręki lub otrzyma je twoja rodzina w przypadku twojej śmierci.
 • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – pomoże ci, jeśli z własnej winy wyrządzisz komuś krzywdę lub zniszczysz kogoś mienie (także przypadkiem!).

Sprawdź ofertę porównywarki ubezpieczeń rankomat, gdzie możesz znaleźć najlepsze oferty ubezpieczeń.

Times Square w Nowym Jorku - co warto wiedzieć
Times Square w Nowym Jorku

Ile kosztuje ubezpieczenie do Stanów Zjednoczonych i gdzie je kupić?

Ceny polis podróżnych do USA zależą od kilku czynników, takich jak wiek, okres trwania ubezpieczenia, zakres pokrycia oraz ewentualne dodatkowe opcje. Przeważnie ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset dolarów, w zależności od indywidualnych potrzeb podróżnika.

Gdzie można zakupić ubezpieczenie na wyjazd do Stanów Zjednoczonych? Istnieje wiele renomowanych firm oferujących polisy podróżne, zarówno online, jak i tradycyjnie. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na zakres pokrycia, limit odpowiedzialności finansowej oraz dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie od odwołania podróży czy utraty bagażu. Dla wygody podróżnych wiele firm umożliwia zakup ubezpieczenia online, co jest szybkie, łatwe i zwykle dostępne na różnych platformach. Przed zakupem zaleca się dokładne zapoznanie się z warunkami polisy, aby mieć pewność, że spełnia ona indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Podróżowanie do Stanów Zjednoczonych to ekscytujące doświadczenie, ale zrozumienie potencjalnych kosztów leczenia jest niezbędne dla odpowiedniego przygotowania się na ewentualności. Inwestycja w ubezpieczenie zdrowotne staje się kluczowym elementem, który zapewnia nie tylko ochronę zdrowia, ale także spokój umysłu podczas podróży. O bezpiecznej i zdrowej podróży niech decyduje mądry wybór!

Sprawdź ofertę porównywarki ubezpieczeń rankomat, gdzie możesz znaleźć najlepsze oferty ubezpieczeń.

Potrzebujesz biletów na Nowojorskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

 • Statua Wolności – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • City Pass – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Empire State Building– zarezerwuj swój bilet tutaj
 • SUMMIT One Vanderbilt – zarezerwuj bilet tutaj
 • MoMA– zarezerwuj bilet tutaj
 • MET – zarezerwuj bilet tutaj
 • Muzeum Historii Naturalnej – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Lot helikopterem nad Manhatanem – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • One World Observatory – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Muzeum 11 września – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Wycieczka z Nowego Jorku do Waszyngtonu – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Guggenheim muzeum – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Bilety na Broadway – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Transfer z lotniska JFK – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Hop-on Hop-Off – zarezerwuj swój bilet tutaj

Przeczytaj także: Nowy Jork za Darmo: Odkryj Miasto bez Wydania Centa!Co zobaczyć w Nowym Jorku? Obowiązkowe miejsca oraz Ile czasu na zwiedzanie Nowego Jorku? Ile dni wystarczy.