Co zobaczyć w Nowym Jorku? Obowiązkowe miejsca

Nowy Jork to miasto, które nigdy nie śpi, a jego niezliczone atrakcje turystyczne kuszą podróżnych z całego świata. Jeśli planujesz wizytę w Big Apple, nie możesz przegapić tych absolutnie niezwykłych miejsc.

Oto mój przewodnik po najbardziej ikonicznych atrakcjach Nowego Jorku. Co zobaczyć w Nowym Jorku? Obowiązkowe miejsca do zobaczenia w tym mieście.

Potrzebujesz biletów na Nowojorskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

 • Statua Wolności – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • City Pass – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Empire State Building– zarezerwuj swój bilet tutaj
 • SUMMIT One Vanderbilt – zarezerwuj bilet tutaj
 • MoMA– zarezerwuj bilet tutaj
 • MET – zarezerwuj bilet tutaj
 • Muzeum Historii Naturalnej – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Lot helikopterem nad Manhatanem – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • One World Observatory – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Muzeum 11 września – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Wycieczka z Nowego Jorku do Waszyngtonu – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Guggenheim muzeum – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Bilety na Broadway – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Transfer z lotniska JFK – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Hop-on Hop-Off – zarezerwuj swój bilet tutaj

1. Statua Wolności:

Co zobaczyć w Nowym Jorku? Obowiązkowe miejsca
Co zobaczyć w Nowym Jorku? Obowiązkowe miejsca

Symbol wolności i niepodległości, Statua Wolności stoi dumnie na Liberty Island. Uniknij długich kolejek, rezerwując bilety online z wyprzedzeniem. Dodatkowo, wybierz się na statuę wcześnie rano lub późnym popołudniem, aby uniknąć tłumów i podziwiać zachód słońca nad panoramą miasta. Statuę Wolności można także zobaczyć z darmowego promu Staten Island, co bardzo polecam, bo w ten sposób unika się wielkich tłumów oraz dodatkowo nic się za to nie płaci.

2. Times Square:

Nowy Jork - przewodnik
Nowy Jork – przewodnik

Najbardziej rozpoznawalny plac na świecie, Times Square, ożywa nocą. Polecam odwiedzić go wieczorem, aby poczuć puls miasta i zobaczyć jaskrawe reklamy na olśniewających bilbordach. Warto także zarezerwować miejsce w jednym z okolicznych teatrów na niezapomniane widowisko na Broadwayu.

3. Central Park:

Nowy Jork - Central Park
Nowy Jork – Central Park

Oaza zieleni pośród betonowego miasta, Central Park to miejsce, gdzie Nowy Jork się uspokaja i zwalnia swoje tempo. Przeszukaj zakamarki parku pieszo lub wynajmij rower, aby zobaczyć jak najwięcej. Idealny czas na spacer to wczesne poranki, gdy park jest jeszcze spokojny i magiczny. Ja także biegałam kilka razy po Central Parku i jest super opcja na zobaczenie tego ikonicznego miejsca.

4. Empire State Building lub inny punkt widokowy

Bilety do SUMMIT One Vanderbilt
Bilety do SUMMIT One Vanderbilt

Będąc w Nowym Jorku koniecznie musisz zobaczyć to miasto z jednego z punktów widokowych. Znajdź się na szczycie świata, stojąc na Empire State Building. Unikaj kolejek, korzystając z opcji biletów skip-the-line, a najlepszy widok na miasto będzie należał do ciebie. Polecamy również odwiedzić wieżę wieczorem, gdy miasto migocze światłami. Ja wybrałam akurat inny punkt widokowy – Summit One Vanderbilt, ale oczywiście wybór należy do Ciebie! Wiem, że wiele osób woli wybrać się właśnie do Empire State Building ze względu na historię tego miejsca. Ja postanowiłam połączyć punkt widokowy z innymi atrakcjami ( to właśnie oferuje Summit One) i do tego mieć możliwość zobaczenia słynnego Empire z innego drapacza chmur.

5. Muzea (MoMA, MET, Natural History Museum):

Co zobaczyć w Nowym Jorku? Obowiązkowe miejsca
Co zobaczyć w Nowym Jorku? Obowiązkowe miejsca

Dla miłośników sztuki i kultury, Nowy Jork oferuje niezliczone muzea. Uniknij tłumów, odwiedzając je w dni powszednie rano. Zarezerwuj bilety online, aby zaoszczędzić czas na wejściu i skup się na odkrywaniu fascynujących zbiorów. Ograniczenie się do jednego lub 2 muzeów nie jest łatwe, ale jeśli masz tylko kilka dni na zwiedzanie Big Apple to polecam skupić się na zobaczeniu jedynie najważniejszych muzeów, gdyż są one bardzo duże. Można także kupić Go City Explorer Pass, aby zaoszczędzić na wejściówkach.

6. Brooklyn Bridge:

Co zobaczyć w Nowym Jorku? Obowiązkowe miejsca
Co zobaczyć w Nowym Jorku? Obowiązkowe miejsca

Spacer po ikonicznym Brooklyn Bridge to nie tylko wspaniała okazja do podziwiania widoków na Manhattan, ale także darmowy sposób na odczucie niepowtarzalnego klimatu tego miejsca. Wybierz się na Brooklyn najpierw zobaczyć ten most, a później przejdź nim aż na Manhattan. Muszę przyznać, że dla mnie był to niezapomniany spacer. Przede wszystkim to miejsce często pojawia się w filmach i na zdjęciach słynnych osób dlatego super było móc również się tam znaleźć. Oprócz tego nie często ma się okazję na spacer po moście tylko dla pieszych i do tego tak długim moście. Oczywiście widoki są naprawdę niezastąpione!

7. Pomnik 9/11 Memorial:

Nowy Jork za Darmo: Odkryj Miasto bez Wydania Centa!

Choć muzeum jest płatne, sam teren 9/11 Memorial, z fontannami i tablicami upamiętniającymi ofiary, jest dostępny za darmo. Koniecznie udaj się w to miejsce, bo cały ten teren to nie tylko ogromna część historii, którą przecież wszyscy przeżyliśmy, ale także bardzo ładnie skonstruowany pomnik dla ofiar tego wydarzenia. Ja udałam się tam po zwiedzaniu dzielnicy finansowej, która jest zaraz obok.

8. Biblioteka Publiczna Nowego Jorku:

Co zobaczyć w Nowym Jorku?
Co zobaczyć w Nowym Jorku?

Znajdująca się na Manhattanie, Biblioteka Publiczna oferuje nie tylko ogromną kolekcję książek, ale także piękne wnętrza i darmowe wydarzenia kulturalne. Do tego w zbiorach Nowojorskiej Biblioteki Publicznej znajduje się wiele cennych dzieł jak np. Biblia Guttenberga czy rękopis Deklaracji Niepodległości Thomasa Jeffersona.

9. High Line Park:

Nowy Jork - przewodnik
Nowy Jork – przewodnik

Zbudowany na dawnej linii kolejowej, High Line to park na wysokości, który oferuje zarówno piękne widoki, jak i sztukę uliczną. Spacer po tym miejscu to niezapomniane doświadczenie, a wejście jest całkowicie darmowe.

Z tą listą w kieszeni, Twoja podróż do Nowego Jorku stanie się niezapomnianym doświadczeniem. W pełni wykorzystaj swoją wizytę, korzystając z naszych wskazówek i odkrywając najważniejsze atrakcje tego niezwykłego miasta. Gotowy na podróż życia? 🏙️✨

Przeczytaj także: Times Square w Nowym Jorku – co warto wiedzieć, Nowy Jork – przewodnik po mieście, które nigdy nie śpi oraz Pukty widokowe w Nowym Jorku – który jest najlepszy?