Ile czasu na zwiedzanie Nowego Jorku

Nowy Jork kojarzy się z ogromnymi kosztami, jednak to miasto kryje w sobie wiele fascynujących miejsc, które możesz odkryć zupełnie za darmo.

W czasie tygodniowej wizyty w Nowym Jorku udało mi się zaplanować większą część zwiedzania miasta bez płacenia za bilety wstępu. Oczywiście w zależności, od tego co chce się zobaczyć, pewnych opłat nie można uniknąć, ale Nowy Jork zdecydowanie da się zwiedzić praktycznie za darmo! Ja w czasie 9 dni wizyty w tym mieście nie wydałam za wiele na atrakcje, gdyż większość miejsc mogłam zobaczyć właśnie za darmo. Jak? Zobacz poniżej ☺️

Potrzebujesz biletów na Nowojorskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

 • Statua Wolności – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • City Pass – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Empire State Building– zarezerwuj swój bilet tutaj
 • SUMMIT One Vanderbilt – zarezerwuj bilet tutaj
 • MoMA– zarezerwuj bilet tutaj
 • MET – zarezerwuj bilet tutaj
 • Muzeum Historii Naturalnej – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Lot helikopterem nad Manhatanem – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • One World Observatory – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Muzeum 11 września – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Wycieczka z Nowego Jorku do Waszyngtonu – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Guggenheim muzeum – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Bilety na Broadway – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Transfer z lotniska JFK – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Hop-on Hop-Off – zarezerwuj swój bilet tutaj

Central Park:

Nowy Jork - przewodnik
Nowy Jork – przewodnik

Symbol miasta i oaza zieleni, Central Park oferuje liczne darmowe atrakcje. Spaceruj po zielonych alejach, odwiedź Strawberry Fields czy Bethesda Terrace, zrób sobie piknik na jedej z polan albo odkrywaj znane miejsca tego parku. To oczywiście jedno z najbardziej znanych darmowych miejsc, ale pamiętaj, że można tam spędzić naprawdę dużo czasu i ciągle odkrywać coś nowego.

High Line Park:

Zbudowany na dawnej linii kolejowej, High Line to park na wysokości, który oferuje zarówno piękne widoki, jak i sztukę uliczną. Spacer po tym miejscu to niezapomniane doświadczenie, a wejście jest całkowicie darmowe. Jak dla mnie to High Line Park oferuje przede wszystkim ikonieczne widoki na Nowy Jork, gdyż widzi się nowojorskie ulice z delikatnej wysokości.

Jak dojechać z lotniska do Nowego Jorku?
Nowy Jork za Darmo: Odkryj Miasto bez Wydania Centa!

Roosevelt Island Tramway

Ile czasu na zwiedzanie Nowego Jorku
Ile czasu na zwiedzanie Nowego Jorku

Darmowa ( z biletem na metro) kolejka górska, którą można dojechać na Roosevelt Island to niesamowita atrakcja. Jadąc z Manhatanu na małą wyspę zobaczysz piękny widok na Nowy Jork oraz na rzekę Houdson. A już z samej wyspy pięknie widać Manhatan. Koniecznie udaj się na przejażdżkę tym tramwajem! Jeśli posiadasz tygodniową kartę na metro to ten tramwaj jest darmowy, ja polecam posiadanie takiej karty, gdyż przy kilku dniach wizyty w tym mieście, jest to dobra inwestycja. Natomiast jeżeli nie masz takiej karty to trzeba kupić bilet, ale kosztuje on tyle, co jednorazowa przejażdżka metrem.

Brooklyn Bridge:

Ile czasu na zwiedzanie Nowego Jorku
Ile czasu na zwiedzanie Nowego Jorku

Spacer po ikonicznym Brooklyn Bridge to nie tylko wspaniała okazja do podziwiania widoków na Manhattan, ale także darmowy sposób na odczucie niepowtarzalnego klimatu tego miejsca. Wybierz się na Brooklyn najpierw zobaczyć ten most, a później przejdź nim aż na Manhattan. Muszę przyznać, że dla mnie był to niezapomniany spacer. Przede wszystkim to miejsce często pojawia się w filmach i na zdjęciach słynnych osób dlatego super było móc również się tam znaleźć. Oprócz tego nie często ma się okazję na spacer po moście tylko dla pieszych i do tego tak długim moście. Oczywiście widoki są naprawdę niezastąpione!

Katedra Świętego Patryka

Katedra Świętego Patryka w Nowym Jorku, znana również jako St. Patrick’s Cathedral, to majestatyczna świątynia, która wznosi się w sercu Manhattana. Jest to jeden z najbardziej ikonicznych obiektów sakralnych w mieście, a zarazem jedna z największych katedr katolickich na świecie. Wejście do środka jest darmowe.

Financial District

Nowy Jork za Darmo: Odkryj Miasto bez Wydania Centa!
Nowy Jork za Darmo: Odkryj Miasto bez Wydania Centa!

Financial District w Nowym Jorku to niezwykle fascynująca dzielnica, pełna historycznych miejsc, nowoczesnych wieżowców i unikalnych atrakcji. Koniecznie udaj się zobaczyć Wall Street czyli nowojorską giełdę, słynnego byka, Battery Park oraz Pomnik 9/11.

Battery Park

Spacerując brzegiem rzeki Hudson w Battery Park, można podziwiać piękne widoki na Statue of Liberty. Park oferuje także zielone tereny, rzeźby, a także promenadę z widokiem na zatokę.

Charging Bull

Pomnik byka, znany jako Charging Bull, stał się symbolem siły i optymizmu finansowego. To popularne miejsce do robienia zdjęć i symbol dobrobytu giełdy nowojorskiej.

Staten Island Ferry

Podróż promem na Staten Island to doskonały sposób, aby zobaczyć panoramiczny widok na Statue of Liberty i panoramiczną linię brzegową Nowego Jorku. Szczerze mówiąc kiedy zobaczyłam kolejki do zobaczenia na płatny prom na Statuę Wolności, cieszyłam się, że wybrałam właśnie tę opcję.

Pomnik 9/11 Memorial:

Nowy Jork za Darmo: Odkryj Miasto bez Wydania Centa!
Nowy Jork za Darmo: Odkryj Miasto bez Wydania Centa!

Choć muzeum jest płatne, sam teren 9/11 Memorial, z fontannami i tablicami upamiętniającymi ofiary, jest dostępny za darmo. Koniecznie udaj się w to miejsce, bo cały ten teren to nie tylko ogromna część historii, którą przecież wszyscy przeżyliśmy, ale także bardzo ładnie skonstruowany pomnik dla ofiar tego wydarzenia. Ja udałam się tam po zwiedzaniu dzielnicy finansowej, która jest zaraz obok.

Muzea z Darmowymi Wejściami:

Wiele renomowanych muzeów oferuje dni z darmowym wstępem lub godziny darmowego zwiedzania. Sprawdź kalendarze takich miejsc jak MoMA, American Museum of Natural History czy The MET.

Grand Central Terminal:

Nowy Jork za Darmo

Ikona architektury i punkt centralny miasta, Grand Central Terminal to więcej niż tylko dworzec kolejowy. Odkryj piękną główną halę, gdzie często odbywają się darmowe wydarzenia i wystawy. I koniecznie pójdź do miejsca, gdzie szepcząc słyszy się osobę na drugim końcu korytarza.

Biblioteka Publiczna Nowego Jorku:

Znajdująca się na Manhattanie, Biblioteka Publiczna oferuje nie tylko ogromną kolekcję książek, ale także piękne wnętrza i darmowe wydarzenia kulturalne. Do tego w zbiorach Nowojorskiej Biblioteki Publicznej znajduje się wiele cennych dzieł jak np. Biblia Guttenberga czy rękopis Deklaracji Niepodległości Thomasa Jeffersona.

Little Island

Little Island to unikalna, pływająca wyspa-park na rzece Hudson w Nowym Jorku. Została otwarta dla publiczności w maju 2021 roku i stała się jednym z najnowszych i najbardziej intrygujących miejsc rekreacyjnych w mieście. Z Little Island można podziwiać imponujące widoki na rzekę Hudson, New Jersey, a także panoramę Manhattanu. To doskonałe miejsce na zrelaksowanie się z widokiem zachodu słońca czy na zorganizowanie pikniku z przyjaciółmi.

Hudson River Park Trust

To wedługm mnie jedno z piękniejszych miejsc, które zwiedziłam w Nowym Jorku. Hudson River Park rozciąga się na długości około 4 mil, od Battery Park na południu do 59th Street na północy. Zajmuje obszar nadbrzeżny rzeki Hudson, oferując nie tylko zielone tereny, ale także miejsca rekreacyjne, plaże, ścieżki rowerowe, i kulturowe atrakcje. Spędzenie kilku godzin w tym miejscu spacerując oraz odpoczywając to idealny sposób na miłe popołudnie.

Chinatown

Chinatown w Nowym Jorku to jedna z najbardziej ikonicznych i kulturowo bogatych dzielnic tego miasta. Znajduje się w dolnej części Manhattanu i stanowi epicentrum chińskiej społeczności oraz centrum handlowo-kulturalne. Chinatown to skarbnica chińskiej kultury, gdzie tradycje są żywe i ważne dla społeczności. W dzielnicy można spotkać buddyjskie świątynie, tradycyjne chińskie sklepy, a także uczestniczyć w lokalnych festiwalach i paradach, takich jak Nowy Rok Chiński.

Washington Square Park:

Darmowe koncerty, performance’i artystyczne, a także kultowa fontanna – to wszystko znajdziesz w Washington Square Park, miejscu, które tętni życiem artystycznym.

Podsumowując, Nowy Jork może być dostępny dla każdego, nawet dla tych, którzy chcą doświadczyć miasta bez nadmiernego obciążania portfela. Odkryj te darmowe atrakcje i ciesz się magią Big Apple bez wydawania ani jednego dolara! 🏙️🚶‍♂️✨

Przeczytaj także: Times Square w Nowym Jorku – co warto wiedzieć, Pukty widokowe w Nowym Jorku – który jest najlepszy? oraz SUMMIT One Vanderbilt w Nowym Jorku.