Times Square w Nowym Jorku - co warto wiedzieć

Times Square w Nowym Jorku – to jedno z tych miejsc, które emanuje energią i tętni życiem przez 24 godziny na dobę. Od jaskrawych reklam po pulsujący tłum, Times Square to serce miasta, które przyciąga miliony ludzi z całego świata.

Times Square to jedno z tych miejsc, które się kocha albo nienawidzi. Szokuje ono ilością ludzi, ogromem bilbordów, świateł i reklam oraz sklepów czy budynków wkoło. Można się nim zachwycić lub chcieć od razu uciec jak najdalej ( tak właśnie było ze mną i moim mężem, który nie chciał tam długo zostać w przeciwieństwie do mnie). Jednakże bez względu na odczucia co do tego miejsca, trzeba je obowiązkowo zaliczyć w czasie wizyty w Nowym Jorku. Jest to ikonicze miejsce na mapie świata, dlatego chociaż raz w życiu należy je zobaczyć, poczuć i samemu zdecydować czy chce się tam wrócić czy raczej uciec od niego jak najdalej. Times Square w Nowym Jorku – co warto wiedzieć.

Nowy Jork - przewodnik
Nowy Jork – przewodnik

Potrzebujesz biletów na Nowojorskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

 • Statua Wolności – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • City Pass – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Empire State Building– zarezerwuj swój bilet tutaj
 • SUMMIT One Vanderbilt – zarezerwuj bilet tutaj
 • MoMA– zarezerwuj bilet tutaj
 • MET – zarezerwuj bilet tutaj
 • Muzeum Historii Naturalnej – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Lot helikopterem nad Manhatanem – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • One World Observatory – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Muzeum 11 września – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Wycieczka z Nowego Jorku do Waszyngtonu – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Guggenheim muzeum – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Bilety na Broadway – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Transfer z lotniska JFK – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Hop-on Hop-Off – zarezerwuj swój bilet tutaj

Historia Times Square:

Początki Times Square sięgają 1904 roku, kiedy to miejsce nosiło jeszcze nazwę Longacre Square. Zmiana nazwy nastąpiła po tym, jak gazeta New York Times przeniósł swoją siedzibę na ten obszar. Od tego momentu Times Square stało się symbolem miasta i miejscem, które przyciąga nie tylko turystów, ale również lokalnych mieszkańców.

Times Square w Nowym Jorku - co warto wiedzieć
Times Square w Nowym Jorku – co warto wiedzieć

Miejsce, które Nigdy nie Zasypia:

Times Square jest jednym z niewielu miejsc na świecie, które żyją przez całą dobę. Niezależnie od pory dnia czy nocy, zawsze znajdziesz tu coś do zrobienia. Wieczorem to istna feria świateł, a nocne panorama Times Square jest oczywiście jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrazów Nowego Jorku.

Times Square w Nowym Jorku - co warto wiedzieć
Times Square w Nowym Jorku – co warto wiedzieć

Jaskrawe Reklamy i Bilbordy:

To właśnie tutaj znajdziesz najbardziej znane reklamy na świecie. Ogromne ekrany LED prezentują najnowsze kampanie reklamowe, a jaskrawe bilbordy oświetlają plac zarówno w dzień, jak i w środku nocy. Times Square to prawdziwa uczta dla zmysłów. Każdy pragnie mieć tam swój bilboard, ale nie jest to tania inwestycja.

Tradycyjny Noworoczny Szał:

Co roku miliony ludzi z całego świata gromadzą się na Times Square, aby świętować nadejście Nowego Roku. Legendarny New Year’s Eve Ball Drop przyciąga tłumy, a atmosfera radości i optymizmu sprawia, że to wyjątkowe przeżycie.

Broadway:

Times Square to mekka dla miłośników teatru. Znajdziesz tu wiele teatrów Broadwayu, oferujących najnowsze i najbardziej spektakularne przedstawienia. To miejsce, gdzie sztuka łączy się z magią miasta. Sama miałam przyjemność udać się na spektakl na Broadway i zobaczyć musical Chicaco, jest to zdecydowanie niesamowite przeżycie!

Nowy Jork - przewodnik
Nowy Jork – przewodnik

Znajomość historii i ciekawostek o Times Square z pewnością pomoże ci spojrzeć na to miejsce z nową perspektywą podczas swojej wizyty w Nowym Jorku. Czy wiesz, że to miejsce, gdzie światło nigdy nie gaśnie? 🌟🗽