Jak dojechać z lotniska do Nowego Jorku?

Nowy Jork, miasto niekończących się możliwości, zaskakuje nie tylko ikonicznymi wieżowcami, ale także efektywnym systemem komunikacji miejskiej.

1. Metro – Królowa Transportu:

Nowojorskie metro to serce komunikacji miejskiej. Złożone z ponad 20 linii, umożliwia podróż przez całe miasto. Każda linia to historia sama w sobie, prowadząca przez różnorodne dzielnice, od dzielnicy finansowej po artystyczny Williamsburg. Metro to szybki i efektywny sposób przemieszczania się pomimo, że na początku nie jest łatwo zrozumieć jak ono funkcjonuje.

Mieszkam w Paryżu i tutejsza komunikacja miejska była dla mnie bardzo prosta do ogarnięcia. To pewnie dlatego, że jest ona intuincyjna i z jednego przystanku odjeżdża jedna linia metra w jednym kierunku. Więc nie można się pomylić. Natomiast w Nowym Jorku sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Nie dość, że z ulicy nie zawsze można znaleźć informacje o liniach odjeżdżających z danego przystanku, to z jednego miejsca odjeżdża kilka linii i w różnych kierunkach. Dlatego muszę przyznać, że po kilku dniach spędzonych w Nowym Jorku do końca nie wiem jak działa tamtejsze metro. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to najlepszy sposób poruszania się po mieście.

Koniecznie przejedź się również tramwajem Roosevelt Island Tramway. Darmowa ( z biletem na metro) kolejka górska, którą można dojechać na Roosevelt Island to niesamowita atrakcja. Jadąc z Manhatanu na małą wyspę zobaczysz piękny widok na Nowy Jork oraz na rzekę Houdson. A już z samej wyspy pięknie widać Manhatan.

Nowy Jork - przewodnik
Nowy Jork – przewodnik

2. Autobusy – Podróż z Perspektywy Ulic:

Autobusy w Nowym Jorku to znakomita opcja dla tych, którzy chcą podziwiać miasto z perspektywy ulic. Podróż autobusem to nie tylko sposób na dotarcie do celu, ale również okazja do zobaczenia codziennego życia Nowojorczyków. Autobusy kursują przez całe miasto, dostarczając podróżnym do najważniejszych miejsc i atrakcji. Jest to dobra opcja, gdy chcemy dojechać gdzieś niedaleko, w przeciwnym razie spędzisz dużo czasu w korkach.

3. Łodzie – Widoki z Innej Perspektywy:

Nowy Jork to miasto zbudowane nad wodą, co czyni łodzie integralną częścią komunikacji miejskiej. Promy kursują po rzece Hudson, East River oraz do Staten Island, oferując niepowtarzalne widoki na panoramę Manhattanu. Podróż łodzią to także sposób na oderwanie się od zgiełku miejskiego i delektowanie się chwilą spokoju na wodzie. Niektóre promy, jak ten na Staten Island są darmowe.

4. Rowerem przez Miasto – Alternatywa Dla Aktywnych:

Nowy Jork zachęca także do aktywnego zwiedzania na rowerze. Miasto oferuje rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych, umożliwiając podróżowanie z wiatrem we włosach. Wypożyczalnie rowerów są dostępne na każdym kroku, a przejażdżka przez Central Park czy Brookliński Most to niezapomniane doświadczenie.

5. Charyzma Taksówek – Żółte Ikony Miasta:

Taksówki w Nowym Jorku to nie tylko środek transportu, ale także ikona miasta. Żółte auta migające w ulicznych korkach to nieodłączny element nowojorskiego pejzażu. Choć droższe niż komunikacja publiczna, taksówki oferują wygodę i czasami także szybkość podróży. Ja korzystałam z taksówek głównie z lotniska i na lotnisko, ale jeśli masz większy budget to jest to z pewnością super opcja.

Komunikacja miejska w Nowym Jorku
Komunikacja miejska w Nowym Jorku

Podróżowanie komunikacją miejską w Nowym Jorku to prawdziwa przygoda, pełna kontrastów i niezwykłych widoków. Niezależnie od wybranego środka transportu, każda podróż w tym mieście to spotkanie z jego różnorodnością i energią. Pozwólcie sobie na odkrycie miasta z jego urokami komunikacji miejskiej!

Potrzebujesz biletów na Nowojorskie atrakcje? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

 • Statua Wolności – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • City Pass – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Empire State Building– zarezerwuj swój bilet tutaj
 • SUMMIT One Vanderbilt – zarezerwuj bilet tutaj
 • MoMA– zarezerwuj bilet tutaj
 • MET – zarezerwuj bilet tutaj
 • Muzeum Historii Naturalnej – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Lot helikopterem nad Manhatanem – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • One World Observatory – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Muzeum 11 września – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Wycieczka z Nowego Jorku do Waszyngtonu – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Guggenheim muzeum – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Bilety na Broadway – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Transfer z lotniska JFK – zarezerwuj swój bilet tutaj
 • Hop-on Hop-Off – zarezerwuj swój bilet tutaj

Przeczytaj także: Nowy Jork za Darmo: Odkryj Miasto bez Wydania Centa!, Co zobaczyć w Nowym Jorku? Obowiązkowe miejsca oraz Ile czasu na zwiedzanie Nowego Jorku? Ile dni wystarczy.