Dlaczego Paryż zachwyca?

Paryż to jedno z najpiękniejszych miast na świecie i z tym nie można się spierać. Klimatyczne uliczki, romantyczne kawiarnie, znane zabytki i atmosfera panująca w stolicy Francji potrafią oczarować wielu. Dlaczego Paryż zachwyca?

Dlaczego Paryż zachwyca?

Wdzięk

Najbardziej kocham Paryż za swój wszechobecny wdzięk. To miasto potrafi zauroczyć swoją osobowością. To magiczne miejsce przyciąga tłumy każdego roku nie bez powodu. Jest eleganckie nocną porą w gustownej restauracji, a przy tym potrafi być rozrywkowe i zabawne na kabarecie w Moulin Rouge. Oferuje wyszukaną kuchnię z gwiazdkami Michelina albo najlepszy kebab w tej części Europy. Uwodzi romantycznymi uliczkami na spacer we dwoje, ale oferuje rodzinny komfort w licznych parkach. Ekscytuje koneserów sztuki swoimi wyjątkowymi wystawami, a fanów adrenaliny parkami rozrywki. Jak można go nie kochać?!

Romantyzm Paryża

Romantyzm

Urokliwe uliczki, piękne mosty, zachwycające widoki czynią to miasto wyjątkowym. Przechadzając się wzdłuż Sekwany można poczuć się jak w filmie Woody’iego Allena, a wchodząc na Most Aleksandra jak w teledysku Adele. W słońcu Paryż mieni się bardziej niż zwykle, a deszcz czyni go jeszcze bardziej romantycznym.

Dlaczego Paryż zachwyca?
Dlaczego Paryż zachwyca?

Różnorodność

Miasto, w którym można znaleźć zarówno zabytkowe budynki znane na całym świecie, jak i największą dzielnicę biznesową w Europie. Skupisko restauracji z prawie każdego kraju, a przy tym ceniące francuską kuchnię. Szanujące religie i obyczaje innych, ale dbające o zachowanie własnych tradycji. To tutaj odbywają się najsłynniejsze pokazy mody, ale mieszkańcy francuskiej stolicy zachowują szyk i pozostają wierni swoim nawykom.

Paryskie uliczki
Dlaczego Paryż zachwyca?

To w Paryżu zobaczysz hinduskę w zimowej kurtce i japonkach w grudniu, Afrykankę w tradycyjnym kolorowym stroju idącą na ślub czy Araba w jilabie spieszącego się do meczetu. To miasto różnorodności, a przy tym barwności i oryginalności.

Czy można nie kochać Paryża? Jak to z wielką miłością bywa, można je kochać, ale czasami nienawidzić. Przeczytaj: 5 rzeczy, których nienawidzę w Paryżu.