Rue Cremieux - kolorowa ulica w Paryżu

Jakich miejsc nie znajdziesz w przewodniku po Paryżu? Poznaj 7 ukrytych paryskich perełek.

Rue Cremieux

Rue Cremieux czyli najbardziej kolorowa ulica Paryża. Jest to niewielka uliczka, o długości 144 metrów i szerokości 7,50 metrów, zamknięta dla ruchu kołowego i dając gościom wrażenie, że opuścili Paryż. Architektura jest zupełnie inna niż na większości ulic stolicy Francji.

Rue Cremieux kolorowa ulica Paryża
Rue Cremieux kolorowa ulica Paryża

Park Buttes Chaumont

Położony w XIX-tej dzielnicy Paryża, najbardziej stromy paryski park. Z jego wzgórza można pięknie zobaczyć miasto. Z daleka widać również most zwodzony oraz świątynię Sybille.

Ukryte paryskie perełki - Park Buttes Chaumont
Ukryte paryskie perełki – Park Buttes Chaumont

Skwer Saint Lambert

Ukryty zielony skwer w XV-tej dzielnicy Paryża. Bardzo spokojne miejsce, zupełnie nie odwiedzane przez turystów. Można się tam wyciszyć, spędzić popołudnie z książką lub po prostu pospacerować.

Ukryte paryskie perełki -  Skwer Saint Lambert
Ukryte paryskie perełki – Skwer Saint Lambert

Wielki Meczet

Wielki Meczet w Paryżu czyli Grande Mosquée de Paris to największa świątynia muzułmańska na terenie Francji, zbudowany już w 1926 roku. Architektura meczetu wzorowana jest na podobnych obiektach z Maroka i na hiszpańskiej Alhambrze. Marmur z mozaikami kwiatowymi oraz minaret na 30 metrów to obowiązkowe elementy meczetów, których nie zabrakło także tutaj. Jest to prawdziwa perełka.

Wielki Meczet w Paryżu

Muzeum Marii Curie Skłodowskiej

Muzeum stara się przedstawić historię najważniejszych etapów odkrywczych Marii i Pierre Curie oraz ich potomków, słynnej rodziny 5 nagród Nobla! Marie Curie do tej pory pozostaje jedyną kobietą, która otrzymała dwie nagrody, i jedyną osobą, która ma dwa Noble w dwóch różnych dyscyplinach naukowych.

Muzeum Marii Skłodowskiej
Muzeum Marii Skłodowskiej

Ściana Kocham Cię

Ściana Kocham Cię a po francusku Le mur des je t’aime to ściana o 40m2 ze słowem „kocham Cię” napisanym we wszystkich językach świata! Brzmi super, prawda? I takie robi wrażenie! Takie miejsce jak „Ściana Kocham Cię” z oczywistych powodów musiało powstać w Paryżu.

Ściana Kocham Cię
Ściana Kocham Cię

Sainte Chapelle

Saint Chapelle czyli Święta kaplica została zbudowana w XIII wieku przez Ludwika IX, aby pomieścić kolekcję świętych relikwii. Wnętrze wypełnione jest witrażami, które oddają wrażenie bycia w miejscu świętym i niesamowitym.

Sainte Chapelle – brama do nieba
Sainte Chapelle – brama do nieba

Znasz inne ukryte miejsca w Paryża? Podziel się!