Etretat widoki

Marzysz o chwilowej ucieczce z Paryża? Od zamków w Dolinie Loary po wyjazd na paryskie przedmieścia – pomysły na najlepsze jednodniowe wycieczki z Paryża.

Zamki nad Loarą – Zamek Chenonceau
Zamki nad Loarą – Zamek Chenonceau

Zamki nad Loarą

120 minut od Paryża

Dolina Loary położona jest zaledwie 200 kilometrów od Paryża, dlatego zwiedzenie jednego z zamków nad Loarą jest zawsze dobrym pomysłem. Masz do wyboru 42 zamki, które łącznie wpisane są na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od Chateau du Chambord czyli największego z nich poprzez zamek w Blois, który posiada 100 sypialni aż po Chateau de Chenonceau, zamku na wodzie.

Pomysły na jednodniowe wycieczki z Paryża
Pomysły na jednodniowe wycieczki z Paryża

Amiens

120 minut od Paryża

Mała Wenecja północy czyli miasteczko Amiens w regionie Picardie słynie z Katedry Notre Dame. Jest to największy budynek religijny i średniowieczny we Francji. Notre-Dame d’Amiens mogłaby zawrzeć dwa razy paryskie Notre-Dame de Paris. Oprócz tego w Amiens znajdują się pływające ogrody , czyli Les Hortillonnages, które zwiedza się z łódki.

Etretat
Etretat

Etretat

160 minut od Paryża

Nieskazitelnie białe klify i żwirkowate plaże sprawiły, że Etretat to jedno z wiodących miejsc odwiedzanych przez turystów. Oferuje on zupełnie niespotykaną scenerię oraz przepiękne widoki.

Deauville
Deauville

Deauville

130 minut od Paryża

Deauville, miejscowość położona w samym sercu Normandii, jest jednym z najbardziej znanych kurortów we Francji. Deauville sprzyja dobremu samopoczuciu i relaksowi, a do tego oferuje szeroki wybór zajęć rekreacyjnych (kasyno, golf, żeglarstwo, jazda konna). Oczywiście ma także przepiękną plażę.

Pałac w Wersalu
Pałac w Wersalu

Wersal

30 minut od Paryża

Odwiedzany przez 10 milionów ludzi rocznie, podparyski Wersal jest jedną z największych atrakcji turystycznych we Francji. Zamieszkały prze Marię Antoninę oraz Ludwika XIV posiada 700 komnat. Wkoło pałacu znajdziesz 800 ha przepięknych ogrodów. Idealna wycieczka na cały dzień!

Zamek Fontainebleau
Zamek Fontainebleau

Zamek Fontainebleau

60 minut od Paryża

Dawny pałac królewski usytuowany w Fontainebleau to perełka wśród zamków. To Napoleon wybrał to miejsce na swoja główną rezydencję. Pałac jest siedzibą Muzeum Napoleona I-go, Chińskiego Muzeum Cesarzowej Eugenii, Galerii Obrazów oraz Galerii Mebli. Placówki są ze sobą połączone, zwiedza się je na jednym bilecie. W cenie jest także audio guide w języku polskim. Wokół pałacu rozciąga się 130 akrowy park, do którego wejście jest darmowe.

Park de Sceaux
Pałacyk w parku de Sceaux

Parc de Sceaux

30 minut od Paryża

Park zaprojektowano pod koniec XVII wieku został stworzony przez słynnego ogrodnika, André Le Nôtre, który zaprojektował wiele innych ogrodów: FontainebleauWersal, Marly, Saint Cloud, Chantilly i Meudon.

Safari Thoiry
Pomysły na jednodniowe wycieczki z Paryża

Safari Thoiry

40 minut od Paryża

Już 40 kilometrów od stolicy Francji można przenieść się w zupełnie inny od paryskiego klimat afrykańskiego safari, do którego można wjechać własnym samochodem. W cenie biletu wejścia Thoiry oferuje także wstęp do zoo oraz w okresie zimowym pokaz świateł. Naprawdę warto!

Mieszkając w Paryżu lub zwiedzając stolicę Francji, warto wybrać się poza miasto, aby zmienić otoczenie i zobaczyć inne miejsca. Francja oferuje ogromną ilość miejsc do zobaczenia, dlatego zawsze można wybrać coś idealnie pasującego do naszego gustu.