7-dniowy przewodnik po Portugalii

Portugalia ma rozległe wybrzeże z pięknymi plażami i bogatym dziedzictwem kulturowym, co czyni ją idealnym miejscem turystycznym. Ma bogatą historię, mnóstwo pięknych zabytków i miejsc, a do tego przepyszne jedzenie.

Portugalia to kraj bogaty w historię i kulturę. Historia kraju odzwierciedla się w jego architekturze i zabytkach, które można znaleźć na terenie całego kraju. W Portugalii jest wiele rzeczy do zobaczenia. Jednym z najlepszych sposobów zwiedzania tego kraju jest odkrywanie go na spokojnie samochodem. Jeśli masz jedynie tydzień czasu na spędzenie w Portugalii to polecam skupić się na północnej części kraju. Znajdziesz tutaj zarówno dużo zabytków, jak i pięknych plaż. Natomiast południowa część to idealne miejsce dla zwolenników plaż. 7-dniowy przewodnik po Portugalii, kraju o bogatej historii i kulturze.

Poznaj Porto – to jedno z najstarszych miast w Europie – 2 dni

7-dniowy przewodnik po Portugalii
7-dniowy przewodnik po Portugalii

Porto to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Portugalii, które w wielu publikacjach zostało uznane za jedno z najlepszych miast w Europie. Jest to małe miasto z bogatą historią i kulturą, co czyni go idealnym miejscem dla turystów, którzy chcą przeżyć coś innego niż zwykłe wakacje na plaży.

Booking.com

W Porto często wieje, więc nie jest to typowe miejsce na leniwy odpoczynek. Natomiast ma ono wiele atrakcji, takich jak piwnice z winem Porto i piękne kościoły, które są objęte ochroną UNESCO. Jego życie kulturalne jest również bardzo zróżnicowane, z wieloma muzeami i teatrami, które potrafią przyciągać. Do tego dochodzi bujne nocne życie.

Najlepszym sposobem na poznanie Porto jest zgubienie się w wąskich uliczkach miasta i odwiedzenie niektórych z najbardziej charakterystycznych miejsc. Polecam rozpoczęcie od Pałacu São Bento, a następnie przejście do dzielnicy Ribeira, znajdującej się nad rzeką. To właśnie tam znajduje się słynny z wielu zdjęć most, a po drugiej stronie rzeki znajdują się destylnie wina Porto.

Booking.com

Nazare – 1 dzień

https://www.instagram.com/p/Ce9HYwyM7-j/?utm_source=ig_web_copy_link

7-dniowy przewodnik po Portugalii
7-dniowy przewodnik po Portugalii

To malownicze nadmorskie miasteczko od dziesięcioleci zapewnia wielu rodzinom wakacyjny błogostan. Białe plaże, mecze piłki nożnej czy plażowej i spokojne widoki na ocean i góry sprawiają, że jest to idealne miejsce na rodzinne wakacje. W centrum Nazare znajdziesz duży, piaszczysty plac, na którym miejscowi i goście mogą oglądać występy muzyczne na żywo, a nawet zagrać w „Cabeca de Gato” (Głowa kota). Jeśli chcesz wyruszyć na cały dzień, znalezienie następnego posiłku będzie łatwe, ponieważ port, który ma największy targ owoców morza w Europie, znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od centrum.

Batalha i Fatima – 1 dzień

przewodnik po Portugalii
Zwiedzanie Portugalii

Polecam poświecić jeden dzień na zwiedzanie miasteczka Batalha ze słynnym klasztorem, arcydziełem portugalskiego gotyku. Klasztor wpisany jest na listę UNESCO. Jest to przepiękne miejsce o bardzo oryginalnej architekturze.

Niedaleko Balatha znajduje się jedno z najsłyniejszych miejsc pielgrzymek chrześcijan. Fatima, bo o tym mieście mowa, znane jest na całym świecie ze względu na historię ukazania się Matki Boskej 3 mieszkańcom tamtej wioski. Obecnie jest to ogromna betonowa konstrukcja, do której co roku przyjeżdża tysiące pielgrzymów. Mnie osobiście nie zachwyciło to miejsce, ale ze względu na swoją historię może być interesujące dla wielu osób.

Odwiedź Lizbonę – 2 dni

przewodnik po Portugalii
Przewodnik po Portugalii

Lizbona jest stolicą Portugalii i od wieków jest popularnym celem turystycznym. Miasto zostało uznane za centrum sztuki, z głównymi muzeami i teatrami. Lizbona od początku była miastem kontrastów. Jest to piękne, historyczne miasto o bogatej kulturze i tradycji, ale ma też żywą, nowoczesną stronę. W Lizbonie jest wiele rzeczy do zrobienia na każdy gust i budżet przez cały rok.

Odwiedź Sintra i Cabo da Roca – 1 dzień

Wizyta w Sintrze powinna znaleźć się na szczycie listy, jeśli szukasz nowego i ekscytującego celu podróży. Kwintesencja portugalskiej wioski położona jest na zboczu wzgórza z widokiem na Ocean Atlantycki, około 20 minut od Lizbony.

Później wyybierz się na spacer po Cabo da Roca i podziwiaj widoki. Cabo da Roca to najbardziej wysunięty na zachód punkt kontynentalnej Europy. Znajduje się jedyne 20 minut od Sintra. Ten pierwotny krajobraz wychodzi na klify, rozbijające się fale i rozległy ocean. To miejsce, gdzie przeszłość i teraźniejszość jednoczą się, gdzie można poczuć siłę tysiąca opowieści.

Booking.com

Ile kosztuje podróż do Portugalii?

Portugalia to piękny kraj o niesamowitej kulturze i bogatej historii. Jest to również jeden z najbardziej przystępnych cenowo krajów w Europie.

W Portugalii jest wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia i trudno podsumować to wszystko w tym krótkim poście. Jeśli szukasz taniej podróży, Portugalia może być dla Ciebie idealnym miejscem!

Jaki jest najlepszy czas na wizytę w Portugalii?

Latem Portugalia jest najpiękniejsza. Słońce świeci jasno, a temperatura jest przyjemna. To idealny czas, aby odwiedzić Portugalię!

Przeczytaj także: Ile dni na zwiedzanie Lizbony? Weekend w Lizbonie oraz Rzym w 3 dni – przewodnik po wiecznym mieście.