6 najlepszych miast do odwiedzenia w Maroku

Maroko jest często nazywane Afryką Wschodu ze względu na swoją kulturę, architekturę i język. To przepiękny kraj ze wspaniałymi pustynnymi krajobrazami. 6 najlepszych miast do odwiedzenia w Maroku.

Kraj znajdujący się w Afryce Północnej, który graniczy z Algierią na wschodzie, Saharą Zachodnią na południowym wschodzie, Mauretanią na południowym zachodzie i Oceanem Atlantyckim na zachodzie.

Maroko to monarchia konstytucyjna z populacją ponad 35 milionów. Królem jest Mohammed VI, który na tronie zasiada od 1999 roku. Jego postać można zobaczyć praktycznie w każdym miejscu w Maroko.

Oficjalnym językiem kraju jest arabski, ale powszechnie mówi się również po francusku i hiszpańsku. Maroko ma gospodarkę mieszaną, z naciskiem na rolnictwo i usługi, ale tekstylia były tradycyjnie jedną z ich głównych gałęzi przemysłu ze względu na niskie koszty pracy.

Marrakesz

Przewodnik po Maroko
Przewodnik po Maroko

Marrakesz to miasto w Maroku, które słynie z wyjątkowego dziedzictwa kulturowego i architektonicznego. Jest drugim co do wielkości miastem w kraju. Medyna w Marrakeszu, znana również jako Czerwone Miasto ze względu na swoje czerwone mury, jest od 1987 roku wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Booking.com

Marrakesz najbardziej słynie z ogromnego targu na placu JAMAA EL FNA gdzie można kupić wszystkie specjały tego kraju, od pamiątek poprzed wyroby skórzane aż po przeszyne jedzenie. W tym mieście bez wątpienia znajeźć można wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, jak Jardin Majorelle, Pałac el-Badi wraz z grobowcami Saadytów czy Pałac el-Bahia.

Fez

Zwiedzanie Maroko
Zwiedzanie Maroko

Miasto w Maroku to jedno z najstarszych zamieszkałych miejsc na świecie, gdyż jest zamieszkane nieprzerwanie od ponad 5000 lat! Fez był stolicą Maroka, dopóki nie przeniesiono jej do Rabatu w 1912 roku. Miasto jest zwykle uważane za trzecie co do wielkości święte miasto na świecie, po Mekce i Jerozolimie. Stare miasto Fez składa się z dwóch części, nowszego miasta na wschodzie i medyny, która znajdowała się w pierwotnym położeniu na szczycie wzgórza. Medyna, znana jako Medina Az-Zahira, znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto słynie z wyrobu skór, dlatego można spotkać się z dość nieprzyjemnym zapachem na starym mieście.

Casablanka

Miasta do odwiedzenia w Maroku
Miasta do odwiedzenia w Maroku

Casablanca to nadmorskie miasteczko w Maroku. Stało się popularnym miejscem turystycznym ze względu na swoje naturalne piękno, plaże i bogatą kulturę. Casablanca jest największym miastem Maroka z populacją szacowaną na 3,5 miliona ludzi. W Casablance znajduje się wiele meczetów i innych miejsc o znaczeniu religijnym. To tutaj znajdziesz piekny meczet Hassana II, który jest największym meczetem w Afryce i czwartym co do wielkości na świecie.

Po uzyskaniu niepodległości przez Maroko w 1956 roku Casablanca stała się największym miastem Maroka i jego finansową stolicą. Casablanca jest obecnie głównym ośrodkiem produkcyjnym w Europie z branżami, w tym tekstylnym, chemicznym, spożywczym i farmaceutycznym.

Warzazat

Zwiedzanie Maroko
Zwiedzanie Maroko

Warzazat to miasto filmowe Ouarzazate w Maroku. Nazywane jest Hollywoodem Afryki, gdyż nakręcono tutaj ponad 100 filmów, a wiele jest znane na całym świecie. Lawrence z Arabii, nakręcony w 1962 roku, był pierwszym filmem kręconym w Maroku. Od tego czasu nakręcono tu ponad 100 filmów. Niektóre przykłady to Gladiator (2000), Mumia (1999) i Gra o Tron (2011).

Ouarzazate zostało założone w 1975 roku przez Mehdi Lahlouh i Mohammeda Fassi-Fihri. Ci panowie szukali lokalizacji, która zapewniłaby różnorodne krajobrazy do kręcenia filmów i programów telewizyjnych przy niskich kosztach.

Agadir

6 najlepszych miast do odwiedzenia w Maroku
6 najlepszych miast do odwiedzenia w Maroku

Agadir to miasto na plaży położone w południowej części Maroka. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Maroku. Słynie z plaż, palm, olejku arganowego i uwielbianego przez mnie przepysznego amlou ( marokańsja nutella ze zmieolonych migdałów i olejku arganowego).

Agadir ma wiele atrakcji – możesz odwiedzić plaże, wybrać się na wycieczkę łodzią lub po prostu odpocząć przy plaży. Jeśli szukasz więcej przygód niż jest to również wiele sportów wodnych do uprawiania, takich jak surfing, windsurfing i kitesurfing.

Miasto ma również tętniące życiem nocne życie i doskonałe restauracje do jedzenia.

Chefchaouen

6 najlepszych miast do odwiedzenia w Maroku
6 najlepszych miast do odwiedzenia w Maroku

Niebieskie miasto w Maroku to nowa atrakcja turystyczna, która została stworzona, aby zapewnić zrównoważoną i przyjazną dla środowiska turystykę. Miasto Chefchaouen to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Maroku ze względu na wszechobecny niebieski kolor na ulicach miasta. Idealne miejsce na cudowne zdjęcia!

Dlaczego warto odwiedzić Maroko?

Maroko to popularna destynacja wśród europejczyków. Przyciąga swoją oryginalnością, pysznym jedzeniem, ciekawą kulturą, kolorymi strojami, ciekawymi zapachami i uśmiechnietymi ludźmi. A jeśli chcesz poznać konkretne przykłady dlaczego warto odwiedzić ten kraj, to zapraszam w przyszłym tygodniu na wpis na ten temat!