Filmy z Paryżem w tle

Paryż- miasto miłości, świateł, zabytków, artystów. Jego uderzające piękno stało się tłem dla wielu filmów, od małych, niezależnych kreacji po duże hollywoodzkie hity. Wybrałam kilka z nich, po obejrzeniu których, bez wątpienia kupisz bilet do francuskiej stolicy. Filmy z Paryżem w tle – 5 najlepszych pozycji.

O Północy w Paryżu

Jedna z produkcji Woody’ego Allena z kolejnym miastem w tle. Paryż ukazany jest przez pryzmat swojego romantyzmu. Pięknie oświetlony w nocy, klimatyczny w deszczu, Paryż to idealne miejsce dla głównego bohatera, który jest pisarzem. Kiedy o północy na ulicach pojawiają się klasyczne samochody vintage, przenosi się on w lata 20-ste i poznaje niezwykłych pisarzy tego okresu.

Filmy z Paryżem w tle

Amelia

Jeden z najbardziej znanych francuskich filmów, Amelia to prawdziwy klejnot. Akcja filmu osadzonego w dzielnicy Montmartre opowiada ożyciu Amélie Poulain, cichej kelnerki pracującej w Café des Deux Moulins (przy Rue des Martyrs w Paryżu). Po znalezieniu w swoim mieszkaniu pudełka z pamiątkami, ukrytymi wiele lat wcześniej, Amelia postanawia odszukać pierwotnego właściciela.

Amelia

Rozwód po francusku

Idealnie ukazujące różnice pomiędzy amerykańską a francuską kulturą, Le Divorce to zabawna komedia z najlepszą obsadą. Kate Hudson i Naomi Watts udowadniają, że “wszytko lepiej brzmi po francusku”.

Rozwód po francusku

Przed zachodem słońca

Nakręcony w ciągu zaledwie 15 dni, film spotkał się z dużym uznaniem publiczności i krytyków. Para znajomych spotyka się po 9 latach w Paryżu. Przechadzając się uliczkami miasta, rozmawiają o życiu oraz ścieżkach, które wybrali. Miasto miłości ukazane jest w pięknych kadrach zachodzącego słońca.

Przed zachodem słońca

Nietykalni

Nie mogłabym ominąć jednego z moich ulubionych francuskich filmów z Paryżem w tle. Spotkanie dwóch osób z zupełnie innych światów, z odmiennymi problemami i totalnie przeciwnymi cechami charakteru. Film bardzo dobrze ukazuje różnice społeczne we Francji, o których rzadko mówi się w tym kraju. Bogaty Francuz zatrudnia karanego emigranta, który ukazuje mu piękno świata i radość z prostych rzeczy.

Nietykalni

Mam nadzieję, że obejrzenie chociaż jednej z tych pozycji pozwoli Ci przenieść się chodź na chwilę do Miasta Miłości i poczuć paryski klimat.

Przeczytaj także: Francuskie komedie, które musisz zobaczyć.