The port of La Ciotat

Planujesz zwiedzić południe Francji i będziesz w okolicy Marsylii? Zaledwie 30 km od drugiego co do wielkości miasta we Francji znajduje się architekturalna i naturalna perła – La Ciotat.

Okolice Marsylii
Okolice Marsylii – La Ciotat

Możecie udać się tam bezpośrednio z Marsylii lub zwiedzając inne pobliskie miejsca, takie jak Cassis i Route des Cretes La Ciotat Cassis.

La Ciotat jest znacznie większa niż Cassis, mniej zatłoczona i tańsza. To miasto właściwie zrobiło na mnie o wiele większe wrażenie niż jakiekolwiek inne miasto w okolicach Marsylii.

Łodzie w porcie w La Ciotat
Łodzie w porcie w La Ciotat

Niesamowity Parc Muget w La Ciotat zdecydowanie powinien znaleźć się na Waszej liście podczas wizyty w tym mieście! To niezwykły ogród pełen kaktusów, bambusów oraz roślin tropikalnych. Możecie także spędzić czas na jednej z dwóch plaż lub zorganizować piknik w specjalnej do tego strefie z ławkami i placem zabaw dla dzieci. Ponadto nie można przegapić wspaniałego widoku na morze i calanques w tym parku.

Parc Muget
Parc Muget, La Ciotat

„La Ciotat był miejscem jednego z pierwszych projekowanych filmów, L’Arrivée d’un train en gare de La Ciotat nakręconego przez braci Lumière w 1895 roku.”

południe Francji
Południe Francji – La Ciotat

Samo miasto oferuje piękny port z wieloma małymi łodziami, a także ogromnymi jachtami.

La Ciotat - miasteczko koło Marsylii
Port w La Ciotat

Spacerując wzdłuż wybrzeża, podziwiając widoki, idąc na lody lub posiłek w jednej z restauracji, można zapomnieć o wszystkich problemach. Nie wahajcie się umieścić La Ciotat jako obowiązkowym miejsce do odwiedzenia podczas pobytu na południu Francji.

Port w La Ciotat
Południe Francji – La Ciotat

Przeczytaj także: Marsylia – najpiękniejsze miejsca do zobaczenia, Okolice Marsylii- punkt widokowyCassis.