Route des Cretes La Ciotat Cassis

Droga Crete La Ciotat Cassis

Marsylia ma wiele do zaoferowania dla odwiedzających. Różnorodność zabytków, piękne plaże, ciekawe atrakcje i niesamowite widoki mogą zapewnić, że nie będziesz się nudzić. Jednak będąc na wakacjach w Marsylii i pozostając w samym mieście byłoby grzechem! Powinieneś znaleźć przynajmniej jeden dzień, aby wydostać się z wielkiej metropolii i zobaczyć jej okolice.

Droga Crete La Ciotat Cassis
Okolice Marsylii- punkt widokowy Droga Crete La Ciotat Cassis

Serdecznie polecam odwiedzenie Cassis i miasteczka obok – La Ciotat, ale zachęcam również do sprawdzenia niesamowitego punktu widokowego pomiędzy nimi.

Droga Crete La Ciotat Cassis
Droga Crete La Ciotat Cassis

Droga łącząca dwa miasta – Cassis i La Ciotat, zwana Route des Cretes La Ciotat Cassis, jest zdecydowanie miejscem wartym odwiedzenia. Będziesz mógł zobaczyć miasto La Ciotat w całej okazałości ze szczytu góry. Widok zapiera dech w piersiach i możesz robić niesamowite zdjęcia, nie bojąc się upadku lub zbliżenia do krawędzi.

Droga Crete La Ciotat Cassis
Okolice Marsylii – Punkt Widokowy

Podczas mojej wizyty na jednym z przystanków w Route des Cretes La Ciotat Cassis miałam okazję zobaczyć profesjonalnych wspinaczy na szczycie góry. Naprawdę podziwiam ich odwagę i umiejętności, mało kto odważyłby się wspinać w takim miejscu! Ja na pewno bałabym się to zrobić! Cóż, różnice między ludźmi sprawiają, że świat jest piękniejszy 🙂

Wspinaczka w okolicach Marsylii
Wspinaczka w okolicach Marsylii

Pomimo niesamowitego widoku zarówno droga, jak i miejsca na zdjęcia są dość puste. Byłam tam, gdy niebo było pochmurne, zaraz po deszczu, a poza tym poza sezonem (na początku maja), więc może właśnie dlatego. Jednak myślę, że niewielu turystów zna to miejsce.

Wspinaczka w okolicach Marsylii
Wspinaczka w okolicach Marsylii

Muszę powiedzieć, że piękno tych punktów widokowych tworzy natura. Nie ma ani jednego sklepu, ani nawet ławki, gdzie można usiąść. Miejsce jest pełne krzewów, przez które trzeba przejść, aby dotrzeć do właściwego punktu. Jest to idealne miejsce na „dziki” lunch (który oczywiście zabierasz ze sobą) ze wspaniałym widokiem.

Miejsce warte odwiedzenia w Marsyli
Okolice Marsylii- Droga Crete La Ciotat Cassis

Przeczytaj także: Okolice Marsylii – co zwiedzać na północy tego miasta, Cassis, La Ciotat.